0 aracımın 50 gün oldu faturası verilmiyor.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

0 aracımın 50 gün oldu faturası verilmiyor.

İleti srkn4159 » 10 Kas 2012, 22:14

Arkadaşlar hepinize selamlar Tekirdağ Yüncüler Oto'dan 19.10.2012 tarihinde 0 araç aldım parasının yarısını peşin yarısını kredi kullandım. Aracımı ertesi gün teslim ettiler. Plakası ruhsatı hazırdı bi sıkıntı yok. Fakat faturayı 15 gün içinde sana ulaştırırız demişlerdi o 15 gün geçtikten sonra kaç kere aradım sonuç yok 50 gün oldu faturam hala ortada yok başta aklıma bir kötülük gelmemişti hayatımızda ilk kez sıfır araç aldık forumlarda faturalarla ilgili bir sürü şey okuyunca bu işte bişi mi var demeye başladım. Bu işte bir iş varmıdır. Çok canım sıkıldı.

Fabia Combi Scout 1.6 CR TDI (2012) Şeker Beyazı
Kullanıcı avatarı
srkn4159
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: serkan
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Fabia Combi Scout 1.6 TDI

İleti skodaizm » 10 Kas 2012, 22:25

Ben de 19 08 2010 tarihinde Octavia Combi (ikinci el) aracı aynı yerden aldım. Faturayı almayı unuttum. Sayenizde aklıma geldi. Sanırım düzenlemişlerdir. Bir ara uğradığımda dosyalarında muhakkak vardır; ister alırım.

Aracınız yeni ve ruhsata sizin adınıza kayıtlı olduğuna göre büyük ihtimal size vermeyi ihmal etmiş veya unutmuşlardır. Kötü niyet olacağını zannetmiyorum zira resmi bir bayiler ve bu tip olaylar ile adlarını zedelemezler.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti srkn4159 » 10 Kas 2012, 22:50

Cvp için sğl . Ama unutulucağını zannetmiyorum en az 3 kere arayıp ben sordum faturanız hazır gelip alabilirsiniz diyen olmadı. İlk fırsatta telefonla değil bayinin kapısını çalmam gerekiyor sanırım.
Kullanıcı avatarı
srkn4159
CLASSIC
CLASSIC

İleti srkn4159 » 10 Kas 2012, 23:24

Aracı aldığım tarihi yanlış atmışım dikkatimi çekti 19.09.2012 olacaktı bakanlar daha 50 gün olmamış diyebilir.
Kullanıcı avatarı
srkn4159
CLASSIC
CLASSIC

İleti firarim19 » 11 Kas 2012, 00:04

Aracı aldığınızdan çok daha düşük fatura etmişlerdir. O yüzden vermezler. Sizin ödediğiniz tutar ile fatura arasındaki farkı şikayet edip banka kanalıyla iade alın. Alenen vergi kaçırma işidir o iş. En nefret ettiğim iş. İnşallah siz paranızın tamamını banka kanalıyla ödemişsinizdir.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti srkn4159 » 11 Kas 2012, 00:40

offf daha neler öğrenicez. yarısı kredi kanalıylada yarısını bankada direk hesabımdan çekip elden teslim ettim yani elimde bir dekont bile yok. Pazartesi günü anlaşılan sıkıntılı bir gün olacak benim için.
Kullanıcı avatarı
srkn4159
CLASSIC
CLASSIC

İleti YÜNCÜLER OTOMOTİV » 11 Kas 2012, 01:16

srkn4159 yazdı:offf daha neler öğrenicez. yarısı kredi kanalıylada yarısını bankada direk hesabımdan çekip elden teslim ettim yani elimde bir dekont bile yok. Pazartesi günü anlaşılan sıkıntılı bir gün olacak benim için.

Merhaba,

Ben fatura konunuzu p.tesi muhasebeye ileticem arkadaşlar ihmal etmiş veya yoğunluklardan dolayı atlamış olabilirler sizden bu konu hakkında özür dileriz. Kötü bir art niyet aklınıza gelmesi bizi üzmüştür. P.tesi ilgili arkadaşım size dönüş yapacaktır. İster kargolanır isterseniz showroomumuza gelipte alabilirsiniz

iyi akşamlar.
SKODA - YÜNCÜLER OTOMOTİV - TEKİRDAĞ-MERKEZ
0282 231 21 75
www.yunculer.com
www.facebook.com/yunculerskoda
Kullanıcı avatarı
YÜNCÜLER OTOMOTİV
CLASSIC
CLASSIC

İleti srkn4159 » 11 Kas 2012, 01:32

Aklımıza kötü birşey gelmemesi için zorlanır olduk forum sitelerinde bu konu ile ilgili pek iyi şeyler bulunmuyor maalesef bu konuya gelen yorumlarada bakarsak. İlgi ve cvp memnun etti beni bu saatte. Demekki forumları takip eden birileri var. P.tesi ola hayrola o zaman.
Kullanıcı avatarı
srkn4159
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 11 Kas 2012, 02:37

Arabaya da mı artık fatura kesmeyip vergi ödemiyorlar

Şaka bir yana da valla ben de geçtiğimiz günlerde bir 0 km taşıt aldım, fatura ibraz ederek aldım plakamı, yani aracınızın plakası varsa, ortada absürd bir durum var.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ercansumbul » 11 Kas 2012, 14:30

Fatura olmadan araç tescil edilmez. Fatura mutlaka kesilmiştir. Trafik dosyasında kalmış olabilir.
ercansumbul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ercan sünbül
Nereden: Malatya
Arabanız: octavia 2005 a5 kasa

İleti alper33 » 11 Kas 2012, 23:27

ercansumbul yazdı:Fatura olmadan araç tescil edilmez. Fatura mutlaka kesilmiştir. Trafik dosyasında kalmış olabilir.

+1 fatura olmadan araç tescil edilmez..
Kullanıcı avatarı
alper33
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erkan gül
Nereden: Kırklareli
Arabanız: Honda civic 2005

İleti e144552 » 12 Kas 2012, 08:39

YÜNCÜLER OTOMOTİV yazdı:
srkn4159 yazdı:offf daha neler öğrenicez. yarısı kredi kanalıylada yarısını bankada direk hesabımdan çekip elden teslim ettim yani elimde bir dekont bile yok. Pazartesi günü anlaşılan sıkıntılı bir gün olacak benim için.

Merhaba,

Ben fatura konunuzu p.tesi muhasebeye ileticem arkadaşlar ihmal etmiş veya yoğunluklardan dolayı atlamış olabilirler sizden bu konu hakkında özür dileriz. Kötü bir art niyet aklınıza gelmesi bizi üzmüştür. P.tesi ilgili arkadaşım size dönüş yapacaktır. İster kargolanır isterseniz showroomumuza gelipte alabilirsiniz

iyi akşamlar.

Kuzenim maliyede müfettiş, üzerinize alınmayın ama daha geçen hafta, nüfusu oldukça yüksek şehirlerimizin birinde Renault bayisine 1,5 milyon TL.lik vergi cezası kesti. Tam da bu şekilde vergi kaçırdıkları için.
Bu kaçan vergiler yüzünden benzin-motorin bu kadar pahalı.
Oturman mümkünse ayakta durma, yatman mümkün ise, oturma!
Kullanıcı avatarı
e144552
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: OCTAVIA 1.4 TSI Elegance

İleti Bluedays » 12 Kas 2012, 09:16

Yok dostum, kaçan vergilerle alakası yok. Yemeye doymayan bu kadar basiretsiz siyasetci olduğu için mazot bu kadar pahalı. Aksine ne kadar vergi toplanırsa toplansın, asla bitmez bu çarkı devran.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti srkn4159 » 12 Kas 2012, 15:30

Arkadaşlar bu sabah sıkıntım giderildi ve fatura tarafıma teslim edildi. Gecikmenin sebebini bilmiyorum ama fatura zamanında kesilmiş. Bir sıkıntı yok çok şükür. 2.el aldığım ilk aracımda ilerleyen zamanlarda çok başım ağrımıştı. Bu yüzden arabayla ilgili bişi kafama takılınca çok sıkıntı yapıyorum.
Fikir ve bilgilerini paylaşan dostlara ve sıkıntımı gideren Yüncüler Oto'ya TEŞEKKÜRLER.
Kullanıcı avatarı
srkn4159
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakangemini » 12 Kas 2012, 16:01

Size sıkıntıyı yaşatan Yüncüler Oto değil miydi, bunun sonrasında bence teşekkürü haketmiyorlar.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti hetepe » 12 Kas 2012, 16:10

Bence önemli bir aksaklık değil... ;) Faturayı almasak ne olur? Vergi iadesi mi alıyoruz ki?? :D
Bunun peşine biz değil, yan gelip yatan maliyeciler düşmeli... :idea:
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Bluedays » 12 Kas 2012, 17:56

O iş öyle olmuyor maalesef Engin Ağabey. :) Faturayı vermeyende, almayanda aynı oranda kanun önünde suçlu.
İkinci olay ise, arkadaş sıfır araç almış ve paranın yarısını elden teslim etmiş. Adam deseki, bu arkadaş aracın yarı parasını ödemedi, derdini kimseye anlatamaz, o parayı o firmaya paşa paşa tekrar öder, bu birinci sıkıntı,
ikincisi ise, 8.000 TL üzeri yapacağınız ödemeyi (bu ödeme hangi ad altında yapılırsa yapılsın.) banka üzerinden yapmak zorundasınız. Maliye bunun bankadan yapılmadığını tespit ederse, işleme konu olan miktarın %5'i oranında arkadaşımıza ceza kesebilir.Örneğin, evini dekorasyon yaptırdın. 8.001-TL tuttu. Sen bu parayı dekorasyoncuya elden ödeyemezsin. Bankadan hesabına yatırmak zorundasın. Yatırmadın diyelim, maliye tespit ederse 400 TL ceza kesebilir.

Maalesef artık atacağımız her adıma dikkat etmemiz gerekiyor. Yoksa devletin çıkarmış olduğu yasalar çok can yakar, sonra gelip, burada dert yanarız.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti srkn4159 » 12 Kas 2012, 18:12

[quote="Bluedays"]O iş öyle olmuyor maalesef Engin Ağabey. :) Faturayı vermeyende, almayanda aynı oranda kanun önünde suçlu.
İkinci olay ise, arkadaş sıfır araç almış ve paranın yarısını elden teslim etmiş. Adam deseki, bu arkadaş aracın yarı parasını ödemedi, derdini kimseye anlatamaz, o parayı o firmaya paşa paşa tekrar öder, bu birinci sıkıntı,
ikincisi ise, 8.000 TL üzeri yapacağınız ödemeyi (bu ödeme hangi ad altında yapılırsa yapılsın.) banka üzerinden yapmak zorundasınız. Maliye bunun bankadan yapılmadığını tespit ederse, işleme konu olan miktarın %5'i oranında arkadaşımıza ceza kesebilir.Örneğin, evini dekorasyon yaptırdın. 8.001-TL tuttu. Sen bu parayı dekorasyoncuya elden ödeyemezsin. Bankadan hesabına yatırmak zorundasın. Yatırmadın diyelim, maliye tespit ederse 400 TL ceza kesebilir.

Maalesef artık atacağımız her adıma dikkat etmemiz gerekiyor. Yoksa devletin çıkarmış olduğu yasalar çok can yakar, sonra gelip, burada dert yanarız.[/quote]

Valla diycek sözüm kalmadı, benim gibi bilmeyenler için çok önemli bir bilgi. Gözümüzü baya bi açmamız gerekecek. Yoksa devletimiz başta olmak üzere açmak isteyenlerin sayısı epey fazla sanırım :?
Kullanıcı avatarı
srkn4159
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir