AKŞAM PAZARI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

AKŞAM PAZARI

İleti skodaizm » 17 Kas 2012, 23:41

Bizim forum (pardon hatalı yazım zira pazarlama forumu oldu zahir) artık sorun paylaşımı ve çözümünden ziyade; Tabiri caizse bizim istanbul da, zabıtaların mesai bitiminden sonra akşam kurulan ve satıcıların rahatlıkla bağıra çağıra satış yaptıkları ( akşam pazarı) yere döndü.

Bir bakıyorsun kendini tekrar eden aynı kişinin yazdığı ve neredeyse aynı mesajlar.

Bir bakıyorsun bir yerin meşhur tamircisi ve onun belli ki takımında yer alan ve öven müşteri yazıları.

Bir bakıyorsun başlığı yukarı taşımak için beyhude yapılan mesaja teşekkür yazıları.

Eskiden bu forumda en ufak bir akaryakıt zam yazısını yazsan uyarı yapan yöneticilerin şimdilerde bu ucube duruma ses çıkarmaması garip bir durum.

Hayırlısı bakalım. Bakarsın bizim üyeliğimiz silinir de, bu satış ve pazarlamacıların yazılarının devamı gelirse şaşırmam doğrusu.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti ender_atakan » 18 Kas 2012, 01:58

skodaizm yazdı:Bizim forum (pardon hatalı yazım zira pazarlama forumu oldu zahir) artık sorun paylaşımı ve çözümünden ziyade; Tabiri caizse bizim istanbul da, zabıtaların mesai bitiminden sonra akşam kurulan ve satıcıların rahatlıkla bağıra çağıra satış yaptıkları ( akşam pazarı) yere döndü.

Bir bakıyorsun kendini tekrar eden aynı kişinin yazdığı ve neredeyse aynı mesajlar.

Bir bakıyorsun bir yerin meşhur tamircisi ve onun belli ki takımında yer alan ve öven müşteri yazıları.

Bir bakıyorsun başlığı yukarı taşımak için beyhude yapılan mesaja teşekkür yazıları.

Eskiden bu forumda en ufak bir akaryakıt zam yazısını yazsan uyarı yapan yöneticilerin şimdilerde bu ucube duruma ses çıkarmaması garip bir durum.

Hayırlısı bakalım. Bakarsın bizim üyeliğimiz silinir de, bu satış ve pazarlamacıların yazılarının devamı gelirse şaşırmam doğrusu.

çok doğru söylüyorsun hocam forum ana baba günü oldu ustalar kendi kendini över oldular boşuna formu meşgul ediyor. ha tamam tabiki haber verilsin acıldı diye ama sürekli teşekkür edip forum sakinlerin dikkatini cekmek için teşekkür yazmak biraz rahatsız ediyor. diğer firmalara lafım yok mesela kılıçer ve yüncüler aklıma gelenler bunlar adabıyla yapıyor işi adamlar konu acıyor yazıyor ilgilenen zaten cevap veriyor vermezse zaten öyle kalıyor. yüncüler yetkili servis bizim burdan zaten hem onların bilgi vermesi bir + çünkü adamlar kampanya bilmemle yapıyor yetkili ağızdan duymak daha tatmin edici ama dediğiniz gibi akşam pazarı gibi sorunu olan varmı teşekkürler başka hesap acıp kendi kendini övmeler biraz sıktı yani bu konuyu destekliyorum biraz forum sitesinde yapılan duyurulara dikkat edilmesi gerek.
ender_atakan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ender
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: skoda

İleti elegance » 18 Kas 2012, 08:55

geçenlerde mesaj attım yöneticiye,forum gazetedeki ilan sayfalarına döndü,hep reklam kokuyo diye.oda geri mesaj attı reklam olduğunu düşündüğünüz konuları belirtin diye.

Foruma bir sürü parçaçı gelmiş tamirci gelmiş,bizi arayın dükkana gelin yardımcı olalım diye.Madem foruma yardımcı olmak istiyorsunuz parça fiyatlarını vs burada paylaşınki yardımıınız olsun.bu konuda bence birtek lostar58 nickli üye iyi.sağolsun parça fiyatlarını vs buradan paylaşıyor.
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti mustklc » 18 Kas 2012, 11:02

bu tür forumlarda çok beklentiniz var. mahallenizin kahvesi gibi görüyorsunuz.

açarsın, işine yarayan veya ilgini çeken bir başlık olursa okursun, cevap verirsin, yoksa kapatır gidersin.
ona bakarsanız, facebook gibi sitelerde sağda solda bir sürü reklam var, ıvır zıvır şeyler var. bu facebook da iyice bozdu diye kimse kullanmamazlık yapmıyor.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti skodaizm » 18 Kas 2012, 11:54

mustklc yazdı:bu tür forumlarda çok beklentiniz var. mahallenizin kahvesi gibi görüyorsunuz.

açarsın, işine yarayan veya ilgini çeken bir başlık olursa okursun, cevap verirsin, yoksa kapatır gidersin.
ona bakarsanız, facebook gibi sitelerde sağda solda bir sürü reklam var, ıvır zıvır şeyler var. bu facebook da iyice bozdu diye kimse kullanmamazlık yapmıyor.

Asıl mahalle kahvehanesinden beklentisi olmamalı insanın . Zira forum bu haliyle mahalle kahvesi hafifliğinde ve yozluğunda oldu. Ancak siz eğer eski kütüphaneli, büyükler ve tecrübelilerin sohbetlerinden yararlanılan örnek bir ortamdan bahsediyorsanız ona sözüm yok. Fakat ülkemizde bu tür kahvehaneler kalmadı artık.

Şimdiki ortam o beğenmediğiniz facebook ortamından farklı olmadığı için bizim bu yakınmamız. Bu arada ben gerçekten girmemezlik yapanlardanım facebook a.

Yoksa bizde biliyoruz beğenmediğimiz konuya bakmamayı ve cevap yazmamayı. Ama bu haliyle de bırak bakmayıp cevap yazmamayı; daha başlığı gördüğünde anlıyorsun ki konu kirliliği ve reklam rezaletini.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodaizm » 23 Kas 2012, 18:00

Vatandaş dün gece üye olmuş ve tam 24 mesaj yazmış. Yazılan mesajların da hepsi birbirinin aynısı.

search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&author_id=9031" rel="nofollow" rel="nofollow

Yine bir akşam pazarı örneği.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti jawacı » 23 Kas 2012, 22:04

skodaizm yazdı:Vatandaş dün gece üye olmuş ve tam 24 mesaj yazmış. Yazılan mesajların da hepsi birbirinin aynısı.

search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&author_id=9031" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow

Yine bir akşam pazarı örneği.

benimde dikkatimden kaçmadı. vatandaş bir ilaç bulmuş, her derde deva

hangi problem olursa olsun hiç önemli değil, hepsini çözüyor
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Arabanız: 94 favorit lx

İleti dursu » 24 Kas 2012, 11:41

Bu konuda bende sizinle aynı düşüncedeyim.Reklam,bildiri ve duyuruda olmalı ama tadında,belirli bir filitreden geçerek.Bende facebook u bırakanlardanım...
İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur.
Kullanıcı avatarı
dursu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: HARUN YIMAZ
Nereden: Bilecik
Arabanız: OKTAVİA 2013

İleti paranoia » 24 Kas 2012, 17:27

Forum dediğiniz ortam suncuda yer kaplayan bir HD alanından ibaret. Oranın parasını kim veriyorsa sağa sola reklam alması mantılı. Ayrıca bu tartışma platformlarını bedava sunan yerler de var. Orda ayrı bir skoda forum açılabilir. Kaldı ki tek skoda forumu bursı da değil. Ben ilgimi çeıkmeyen konuyu açmıyorum bile. Ayrıca hala bir fb hesabım da yok. Parça satan veya reklam yapanlara da çok karşı değilim. ihtiyacınız varsa girer bakarsınız yoksa tek tıka bakar. Ben modele özgü konulara bakıp genelde çıkıyorum. Tabi ki kurallar olacak ama o kadar da akşam pazarı değil gibi sanki. Fazla abartılı geldi bana. Neyse bence insanlara sınır koymak dogru degıl.
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti skodaizm » 24 Kas 2012, 18:46

paranoia yazdı:Forum dediğiniz ortam suncuda yer kaplayan bir HD alanından ibaret. Oranın parasını kim veriyorsa sağa sola reklam alması mantılı. Ayrıca bu tartışma platformlarını bedava sunan yerler de var. Orda ayrı bir skoda forum açılabilir. Kaldı ki tek skoda forumu bursı da değil. Ben ilgimi çeıkmeyen konuyu açmıyorum bile. Ayrıca hala bir fb hesabım da yok. Parça satan veya reklam yapanlara da çok karşı değilim. ihtiyacınız varsa girer bakarsınız yoksa tek tıka bakar. Ben modele özgü konulara bakıp genelde çıkıyorum. Tabi ki kurallar olacak ama o kadar da akşam pazarı değil gibi sanki. Fazla abartılı geldi bana. Neyse bence insanlara sınır koymak dogru degıl.

Kimsenin edebiyle konu açıp yazana itirazı olmaz. Ancak başkalarının başlıklarına dadanıp sanki cevap veriyormuşçasına aynı postu yapıştırıp resmen okuyanları tuzağa düşüren zihniyet eleştiriliyor.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti jawacı » 24 Kas 2012, 18:51

search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&author_id=9031" rel="nofollow

sınır yok tamam da, bu tür yazışmalara da hiç itiraz olmamalımı?
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Arabanız: 94 favorit lx

İleti Bluedays » 24 Kas 2012, 19:31

Yazdıklarınıza katılmakla birlikte, şunu da gözardı etmemek gerektiğini düşünüyorum.
Vatandaşın birisi hiç mesajı yokken girip, selamsız, sabahsız, direkt olarak araç sattığını, ilanının numarasını yazıyor. Hatta link veriyor. Forumdan arkadaşlarımız da, arka arkaya cevap yazıyor. Bu konularda cevap yazmakla, amacı belli olan kişileri muhatap almakla sizce bizde yanlış davranmıyor muyuz?
Bu kişilere itibar etmezsek, açtıkları konu bomboş kalırsa, forum bu tarz gereksiz kişi ve mesajlarından kurtulacaktır diye düşünüyorum.
Eskiden böyleydi, hatta yanlış hatırlamıyorsam, Salih Abi bu hususta bir konu açmış, orada aynı şeyleri tartışmıştık.
Site sahibinin belli başlı objeler dışında foruma müdahale etmesini de çok doğru bulmuyorum.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti yonetici » 24 Kas 2012, 22:47

Merhaba Arkadaşlar,

Bu hafta sadece reklam maksatlı üye olan kimseye bir faydası olmayan 4 üye hesabı süresiz kapatıldı tüm mesajları silindi. Bu tarz üyeleri bize bildirin ki işlem yapalım. Ayrılmış reklam alanlarında gösterilen reklamlar dışında böyle gizli reklam çalışmalarına müsaade etmiyoruz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti paranoia » 25 Kas 2012, 22:56

Bil mukabil aslında aynı şeylerden bahsediyoruz . Günlük hayatta bile bu tip insanlar durup duruken çıkar karşına ama bunları yasaklayarak veya banlayarak hiç bittikleri ya da sonlarının geldiği gnrülmemiştir. Bitmezler bir de böyle burnunun dibinde biterler. Adamın niyeti zaten belli . Bugün 4 tanesini silsen adam sanarlar kendilerini . Başka bir nick ile gene gelirler. Sadece gülün geçin derim ben. Zaten kaç kişi aktif ki şu forumda ? Günlük kaç mesaj atılıyor ki ? Meydan reklamcılara kalmış anlıcanız. Neyse gittiler biz forumumuza bakalım. Hayde selamlar herkese.
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir