Dijital km göstergesi sıfırlama sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Dijital km göstergesi sıfırlama sorunu

İleti hkn » 20 Kas 2012, 14:38

Merhaba arkadaşlar;

Arkadaşımın BMW F 650 GS motorunun km ve trip sayacı bizim fabia 1 lerde olduğu gibi dijital. Son zamanlarda stop edip çalıştırdığımızda 40 000 civarı olan km sayacını sıfırladığını gördük. Motor hareket ederken ilerlemeye başlıyor ama stop edip aradan biraz zaman geçince tekrar sıfırlıyor. Aküsü yeni. tesisatında bir problem yok. sadece gösterge panelinde bir sıkıntı var. başka bir arkadaşın aynı marka motorunun gösterge panelini taktık. o sorunsuz çalıştı. GÖsterge panelini söktük ama yanık yada oksitlenme göremedik.

Sizden ricam neden olabileceği hakkında fikirleriniz varsa belirtmeniz. Ayrıca özellikle ankarada olan arkadaşların bildiği tavsiye edebileceği bu tarz elektronik gösterge işlerinden anlayan ustaları belirtirseniz haftasonu getirip göstermeyi düşünüyoruz.

2006 fabia ambiente sedan lepegeli
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Karabük
Arabanız: 2006 fabia ambiente sedan

İleti hetepe » 20 Kas 2012, 15:45

Gimat'ın arkasında Erciyes sanayiinde Metin Usta var, %99 halleder...
Arızaya gelince, göstergenizin işlemcisi bozuk; ya hafızayı siliyor, ya da silmiyor ama ekranda sıfırlıyormuş gibi görünüyor.
Çözümü -bence- yeni gösterge ile değişim...yine de Metin Usta gerekeni söyleyecek/ yapacaktır.
Kolay gelsin
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hkn » 21 Kas 2012, 17:56

hetepe yazdı:Gimat'ın arkasında Erciyes sanayiinde Metin Usta var, %99 halleder...
Arızaya gelince, göstergenizin işlemcisi bozuk; ya hafızayı siliyor, ya da silmiyor ama ekranda sıfırlıyormuş gibi görünüyor.
Çözümü -bence- yeni gösterge ile değişim...yine de Metin Usta gerekeni söyleyecek/ yapacaktır.
Kolay gelsin

Engin hocam önerin için teşekkürler.. ankara dışında yaşadığımız için oraları pek bilmiyorum. gimat ın önünden geçtim bikaç defa.. oradan sağa mı girmek gerekir? bulunduğu sokağı veya yerini google maps üzerinde gösterebilirsen işimiz çok kolaylaşır. Bide bu Metin usta nın dükkan adı Metin Usta mı? Sormamız gerekirse ne diye soralım? İlgin için tekrar teşekkür ederim..
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 21 Kas 2012, 21:18

Ben değil ama arkadaşlarım motorcu, dediğim dükkana bir defa gittim, tabelasına çok dikkat etmedim, çevrede o isimle sorulduğunda kolayca bulunur ama ben yine de arkadaşlardan iletişim bilgilerini alıp, buraya yazmaya çalışırım...
Gimatın önündeki Anadolu bulvarından söğütözü istikametine giderken sağa dönüşle beraber geniş bir yolun karşısında büyük bir tabela karşılar sizi, Erciyes iş merkezi, vb. yazan...sol kol üzerinde bir yerdi şimdilik hatırladığım kadarıyla...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hkn » 22 Kas 2012, 13:52

hetepe yazdı:Ben değil ama arkadaşlarım motorcu, dediğim dükkana bir defa gittim, tabelasına çok dikkat etmedim, çevrede o isimle sorulduğunda kolayca bulunur ama ben yine de arkadaşlardan iletişim bilgilerini alıp, buraya yazmaya çalışırım...
Gimatın önündeki Anadolu bulvarından söğütözü istikametine giderken sağa dönüşle beraber geniş bir yolun karşısında büyük bir tabela karşılar sizi, Erciyes iş merkezi, vb. yazan...sol kol üzerinde bir yerdi şimdilik hatırladığım kadarıyla...

Sağolasın hocam.. Ustanın yerini kolay bulmak kısıtlı zamanda epey işimizi kolaylaştırır. Yardımların için teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir