Skoda'yı Sağlam Biliyorduk ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda'yı Sağlam Biliyorduk ?

İleti labrador » 29 Kas 2012, 20:56

skodaizm yazdı:
hetepe yazdı:Mehmet yine tam gaz ...aslanım benim...bizim skodacılardan yok mu şöyle pestili çıkmış fransız resimleri? :lol: ...

Eklentiler
x_80fade57.jpg
x_80fade57.jpg (80.37 KiB) 1085 defa görüntülendi
kaza9di.jpg
kaza9di.jpg (32.06 KiB) 1085 defa görüntülendi
Kullanıcı avatarı
labrador
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: habip kahraman
Nereden: Kayseri
Arabanız: skoda octavia 2015 elegance tdi

İleti scania_seat_skoda » 29 Kas 2012, 21:28

benim iyice gözüm korktu, yarın ilk işim aracın içine çelik barlar döşemek olacak.marşbiellerin içine ve ön arka tampon içlerinede 5mm lik iç içe geçmiş U demir dönerim.biraz işe yarar sanırım.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti xMEGANx » 30 Kas 2012, 00:25

labrador yazdı:
skodaizm yazdı:
hetepe yazdı:Mehmet yine tam gaz ...aslanım benim...bizim skodacılardan yok mu şöyle pestili çıkmış fransız resimleri? :lol: ...

Abi helal olun senin gibi tarafsız yaklaşan marka taraftarı olmadan görüş bildiren birini daha görmedim. Gerçek yorumcu gerci şöför diye sana derim işte. AYAKTA ALKIŞLIYORUM
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti Henien » 30 Kas 2012, 09:12

Marka fanatikliği bir yana da beyler fabiamı satıp bir partner tepee zenith almayı düşünüyorum. bu konudaki varsa tecrübeye dayalı görüşleriniz nedir. Caddy demeyin lütfen, daha pahalı olmasına rağmen malzeme kalitesi yerlerde. Bir de arabayı şirket üzerine alacağız %18 KDV karımız olacak ki yaklaşık 8.000 TL 'ye tekabül ediyor. Yani tepee zenith 34 bine falan gelecek.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti Bluedays » 30 Kas 2012, 10:08

Hakan Abi,Alacağınız araç eğer ticari değilde binek kategorisine giriyorsa, (vergilendirme açısından bu değişiyor, yani bazen araç ticari olsa dahi vergi cetvelindeki oranlara göre binek sayılabiliyor.) hem kdv hem ötv avantajınız oluyor.
Yani %18 KDV ve %40 ÖTV'yi direkt olarak gider yazabiliyorsunuz. Bu da zaten aracın yarı parasına denk geliyor.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti Henien » 30 Kas 2012, 10:20

Yok ticari. Zaten bu sayede ÖTV az olduğu için satış fiyatı 42 bin. Yoksa bu özellikler ve dizel bir araba 42 bine anca ABD'de alınır. 42 bin'den kdv'yi de düşecez. Baya ucuza gelecek. Ama işte dizel oluşu, peugeot oluşu tam karar vermemi engelliyor.

Bunun kafamdaki alternatifi ford c-max ın baz versiyonu. o da liste fiyatı 43 bin. Her halde 40-41 bine verirler. (tabi binek olduğu için kdv'den faydalanma imkanı yok) tepenin arka koltukları geniş ve kullanışlı, c-max'ın da sürücü kısmı çok şık. Donanım olarak tepee önde, ayrıca dizel (bu bir avantaj mı, dezavantaj mı karar veremedim :( )
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti ykorkmaz » 30 Kas 2012, 10:37

Öyle resimler koymuşunuz ki hangi marka acaba diye dikkatli bakmak gerekiyor. Yüksek hızlarda yapılan kazaların kurtuluşu yok, hangi marka model olursa olsun bu kural değişmez.
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti xMEGANx » 30 Kas 2012, 10:39

Henien yazdı:Yok ticari. Zaten bu sayede ÖTV az olduğu için satış fiyatı 42 bin. Yoksa bu özellikler ve dizel bir araba 42 bine anca ABD'de alınır. 42 bin'den kdv'yi de düşecez. Baya ucuza gelecek. Ama işte dizel oluşu, peugeot oluşu tam karar vermemi engelliyor.

Bunun kafamdaki alternatifi ford c-max ın baz versiyonu. o da liste fiyatı 43 bin. Her halde 40-41 bine verirler. (tabi binek olduğu için kdv'den faydalanma imkanı yok) tepenin arka koltukları geniş ve kullanışlı, c-max'ın da sürücü kısmı çok şık. Donanım olarak tepee önde, ayrıca dizel (bu bir avantaj mı, dezavantaj mı karar veremedim :( )

abi istersen bizim forma gel bir görüş danış araç özelliklerini falan sor. http://www.peugeotturkey.com/ yardımcı olurlar aynı burası gibi çok sıcak ortamdır. ;) istersen benim hesabı vereyim hesabımdan giriş yap işin görülsün abi
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti hetepe » 30 Kas 2012, 10:53

xMEGANx yazdı:
labrador yazdı:
skodaizm yazdı:

Abi helal olun senin gibi tarafsız yaklaşan marka taraftarı olmadan görüş bildiren birini daha görmedim. Gerçek yorumcu gerci şöför diye sana derim işte. AYAKTA ALKIŞLIYORUM

Bazı arkadaşlar ''skoda satıcısıymış da, markayı yüceltip satışı, kârı düşmesin kaygısı taşıyormuş'' gibi yaklaşıyorlar maalesef...
Ben skodamı ''polo alamadığım için'', ve de aralarında tam 10 000 tl fark olduğu için, ayrıca kendi segmentinde palio dan sonra ''en ucuz araba'' olduğu için aldım.
Çok memnun kaldığımdan dolayı satmadım, 8 yılı devirdi bu şekilde...
Her konuda fanatizmden nefret ederim, yarın palio da alabilirim, geely de, para durumuna göre değişir...
Ne güzel tanışıyoruz, muhabbet ediyoruz, öğreniyor ve eğleniyoruz....
Yıpratmayalım ne kendimizi, ne de birbirimizi...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti sainz » 30 Kas 2012, 13:46

xMEGANx yazdı:
sainz yazdı:
xMEGANx yazdı:...Vw sadece lüx görüntülü araç üretmekle meşkul bir firma. iç kaliteden bir haber yaşayan vw son 15 yıldır yaptığı tek şey Passattı...

Bu kısmına katılamayacağım.
Firmada bir tane Peugeot 508SW var, bir tane de VW Jetta.
İnan bana Jetta' nın yol tutuşu verdiği güven Peugeot' tan çok daha fazla.

Yol tutuşta Peugeot vw den hertürlü üstündür abicim süspansiyonları sert bikere. Vw takla atmaya daha yatkındır. ama güven kısmıda göreceli aslında bence. olabilri yani. ama Süspansiyonu sert olan araba takla atmaz,Virajlara daha sert girebilirsiniz. süspansiyon konusunda bozuk yollarda VW daha iyi ama Düz yolda Peugeot derim ben.

"Sert süspansiyonlu araba takla atmaz" basma kalıp bir ezber bana göre. "O zaman kamyonlar niye devriliveriyor" diye sorusu akla geliyor. ;)
Peugeot' taki sıkıntı genişçe yay çizerek gidilen bir virajda yolda yer alan ve beton mikserlerinin döktüğü tarzdaki ufak tefek bozukluklarda arkasını zıplata zıplata bırakmaya pek bir meyilli. Hatta bir seferinde bıraktırdım da :D Jetta ile aynı yolda gaza yüklenerek geçebiliyorum. Ancak gene de dediğin gibi otoban gibi düzgün bir asfaltta kullanmak nasip olmadı henüz. Gerçi Peugeot' un lastikler 235/45/18. Türkiye için biraz fazla. :D Hatta 1 aydır o ebatta kışlık lastik aranıyor kiralayıcı firma. Telefonda "abi keşke Clio alaydınız, şimdiye elli sefer takmıştık lastik" dedi eleman. :D
Jetta' nın şanzmanı DSG. rölantide ilerlerken mutlaka 2. kademede oluyor şanzıman. Yol açılıp da gaza yüklendiğinizde acayip bir titreme ile birlikte yerinden fırlıyor. O devirde o viteste kaldırmakta zorlanıyor zira manuel bir araçta biraz yarım debriyajla kalkılır gidilir ama gaza da sert bastıysanız bir an önce devri yükseltip hızlanamya çalıştığı için o titreme maalesef kaçınılmaz. ;)
Görüldüğü üzere hemen her aracın çok iyi bir tarafı olduğu kadar çok kötü tarafı da mevcut.
hetepe yazdı:...Ne güzel tanışıyoruz, muhabbet ediyoruz, öğreniyor ve eğleniyoruz....
Yıpratmayalım ne kendimizi, ne de birbirimizi...

Aynen öyle. Teneke yığınları için birbirimizi üzmeye değmez. ;) :)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti xMEGANx » 30 Kas 2012, 18:14

Kamyonla binek bir aracı karşılaştırdıktan sonra siz ben yorum atmam foruma =) susuyorum. Haklısınız saygıyla eğiliyorum.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti favocu41 » 01 Arl 2012, 11:41

daha önce araç önü başka arkası başka kaynaklıysada kopmuş olabilir.yani bi bariyere vurnayla araba ikiye ayrılırmı?
Skoda Das Auto Fakurun Arabasi
Kullanıcı avatarı
favocu41
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cenk giray
Arabanız: Green fog

İleti hetepe » 01 Arl 2012, 19:27

Konu çok uzadı...net durum şu:
araba bariyerlere yanlı girmiş, bariyeri değil, arabayı kesmişler...yani araba kopmamış, iş makinasıyla kesilmiş...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti ayee » 01 Arl 2012, 20:02

aynen de hetepe nin dediği gibi..
Kullanıcı avatarı
ayee
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: skoda

İleti sainz » 03 Arl 2012, 00:17

xMEGANx yazdı:Kamyonla binek bir aracı karşılaştırdıktan sonra siz ben yorum atmam foruma =) susuyorum. Haklısınız saygıyla eğiliyorum.

Karşılaştırma yapmıyorum; sadece sert süspansiyonun tek başına yol tutuşunu mükemmel yapamaya yeterli olamayacağını anlatmaya çalışıyorum. ;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti Bluedays » 03 Arl 2012, 16:33

hetepe yazdı:Konu çok uzadı...net durum şu:
araba bariyerlere yanlı girmiş, bariyeri değil, arabayı kesmişler...yani araba kopmamış, iş makinasıyla kesilmiş...

Doğru bilgi bu. Birinci ağızdan biraz evvel öğrendim.
Skoda'ya e mail yollamıştım, iki dakika önce telefonla arayarak bilgi verdiler.
Konuyu incelediklerini, aracın tampon takılması değil, yan tarafından bariyerlere saplandığını ve sonucunda kesilerek, çıkartıldığını belirttiler.
Sıkıntı yok yani :D rahat olun.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir