BUZLANMA BAŞLADI DİKKAAAAATTTTT!!!!!!!!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BUZLANMA BAŞLADI DİKKAAAAATTTTT!!!!!!!!!!

İleti tolga7482 » 17 Arl 2012, 07:51

mustklc yazdı:
AhmetH yazdı:ESP güzel şey velhasıl.

esp yi bilmem ama ABS olsaydı, bu yaz yaptığım kazayı yapmazdım. Frene basınca direksiyon kitlendi ne sağ ne sol. ABS olsaydı kurtulurdum.

Her ne zaman fren yaparsanız yapın, araçta ABS bile olsa debriyaja basmadığınız sürece direksiyona müdehale edemezsiniz. Ani frenlerde viraja girerken debriyajı kullanıdığınız sürece daha güvenli bir duruş ve viraj gerçekleştirirsiniz.

tolga7482
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tolga İplikci
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti

İleti hakangemini » 17 Arl 2012, 14:17

Bir belgeselde izlemiştim. İnsan beyninin bir bilgisayardan bile daha hızlı çalıştığını belirtiyordu(5 duyu, düşünme, karar verme, vb.). Ama kaslar beynin hızına yetişemez. Milisaniyelerle ölçülebilecek derecede olayı görüp karar veriyorsunuz. Ama herekete geçip gerçekleşmesi biraz zaman alıyor. Buzlu havalarda hız yapmamak gerekiyor. Kurallar ile belirtilen hız limitlerinden 20-30 km daha yavaş seyredilmeli.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti unknown1 » 17 Arl 2012, 21:45

hakangemini yazdı:Bir belgeselde izlemiştim. İnsan beyninin bir bilgisayardan bile daha hızlı çalıştığını belirtiyordu(5 duyu, düşünme, karar verme, vb.). Ama kaslar beynin hızına yetişemez. Milisaniyelerle ölçülebilecek derecede olayı görüp karar veriyorsunuz. Ama herekete geçip gerçekleşmesi biraz zaman alıyor. Buzlu havalarda hız yapmamak gerekiyor. Kurallar ile belirtilen hız limitlerinden 20-30 km daha yavaş seyredilmeli.

Şehir içi 30 km hız denen yerde 10 km ile gidelim yani :) yada duralım :)

Kaza anı genelde çok fazla müdahale izni vermez. Ama ben bir büyük(pert) ve bu ihtimali soğuk kanlılık ile atlatabildim.Birde arabacıma bindiğimde ne benim canıma ve malıma ve asla başkasının canına ve malına deyişimde etkilirdir belki.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir