Fabia vs ibiza..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia vs ibiza..

İleti ONDOKUZ » 21 Arl 2012, 03:49

Arkadaşlar merhaba..

2001 model 1.4 fabia 101 hp sahibiyim bir arkaşamın önerisine istinaden seat ibiza 1.6 signo 2000-2001 modellerine bakıyorum onlarda 101 hp ve özellikler hemen hemen aynı.

Sizce bu iki araç arasındaki farklar nelerdir ?

Yakıt olarak şuan aracım uzun yolda 17-18 kurus şehir içi 20-22 kuruş yakmakta kmde. ibiza 1.6 motor 101 hp oldugundan sizce cok fazla yakar mı ? bu motorlar golf motoruyla aynıymış öyle diyorlar.
uzun yolda lpgde fabiada 200 km hızı gördüm aracımı seviyorum ancak ibizada aklımda kaldı. bir arkadaşımda proton gen2 diyor ama ona fazla sıcak bakmıyorum.

Daha önce ibiza kullanan arkadaşlar yada ibiza hakkında bilgi sahibi olan arkadaşların önerilerini bekliyorum sizce yanlışmı yaparım ?

ONDOKUZ
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ondokuz
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia comfort 101 hp

İleti umutgiray » 21 Arl 2012, 09:22

kısa sürede nakde dönüşmeyecek araçlar. elinde huyunu suyunu bildiğin araç varken maceraya atılmak olur gibi geliyor bana.
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti mustklc » 21 Arl 2012, 10:11

benzinlide motor hacmi büyütmek mantıklı değil bence. performans artar belki tamam ama yakıt da artar .

proton gen2 elinde kalır, turkiye distürübütörü battı. kimse sahip çıkmıyor. araç güzel eyvallah ama parça bulamadıktan sonra.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti paranoia » 21 Arl 2012, 20:59

Fabia gerek satış gereek bakım açısından bence sizi daha az üzer. İlla ki Seat eski modellerden ak.lınıza bir şey sokacaksanız TDI Cordoba 1.6 ların yanlış hatırlamıyorsam 140 beygirlik modelleri vardo aynı model üretim yıllarında onu sokun derim. Yoksa signo Fabia ya değişilmez. Protonu da sadece alın ekran koruyucu falan yapın masaüstüne o kadar. Kolay gelsin.
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti kispest » 21 Arl 2012, 21:03

Ibiza kullanan bir arkadaşım var, aracından memnun. Ama siz nasıl Fabia'nızdan memnunsanız o da Ibiza'sından memnun. Sonuçta Fabia'yı satıp Mercedes mi alsam demiyorsunuz. Halihazırda mutlu olduğunuz bir Fabia varken ne tür riskler ya da masraflar doğuracağı meçhul, üst sınıf da olmayan bir Ibiza bence de risk olur.

Arkadaşların söylediği gibi, Proton topuna da hiç girmemek lazım. Jet Fadıl gibi o bir rüzgardı geçti gitti. Tabii Proton aracınızla Malezya'da yaşayacaksanız bilmem. :)
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir