Bilgisi Olan Var mı ? Yardım Edin Lütfen.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bilgisi Olan Var mı ? Yardım Edin Lütfen.

İleti unknown1 » 29 Arl 2012, 13:57

Selam arkadşalar. Yardım istediğim konu araçla ilgili değil.

Ben elektronik mezunuyum. Bir bilgisayarın donanımından network üne linux ve windows işletim sistemine kadar bir çok konuda fazla fazla fazla bilgi sahibiyim. Kamu kuruluşlarından birine başvuru yapmak istiyorum ama "BİLGİSAYAR İŞLETMENİ SERTİFİKASI" meb onaylı almış olmam gerekiyor. İşe bakın ki ben WEB tasarım ve Flash 5 kursu sertifikasına da sahibim.

Sorum şu :

Bunca bilgiye rağmen kursa gitmeden MEB 'nın düzenlediği sınava girip bireysel olarak sertifika alabilir miyim?

Bilgisayar bölümü mezunlarıda benim gibi aynı dertten müzdarip. Bir çözümü var mıdır?

Kurslar eğitime girmeniz lazım diyor, para ödemeniz lazım diyor. Ya parayı ödeyeyimde işten fırsat bulup kursa gidecek vaktim yok.

Bu ne saçmalık bilgisi olan varsa bir yardım etsin lütfen.

Saygılar

unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti kispest » 29 Arl 2012, 15:16

Bilgim yok ama devletteki işleyiş açısından akıl yürütmeyle bir şeyler söylemek mümkün. Devlet personel alırken istediği şartlar için ispat ister. Bu ispatları da kendi belirlediği çerçeve içinde sunmak zorundasınızdır. Örneğin bir üniversitede yüksek lisansa başvuracaksınız diyelim, gittiğiniz kursta kaçıncı kurda olduğunuzu gösteren belge kabul görmez. KPDS ya da ÜDS puanınızla yabancı dilde yeterliliğinizi ispat etmeniz gerekir.

Bu işin de buna benzer olduğunu düşünüyorum. Elbette saçmalık ama devletin hangi işinde mantık var ki? Hala bürokratik kalabalığı üzerinden atamamış hantal bir devlet yapımız var.

Fakat devletin bunca kesin kuralına rağmen insanımız yapısı itibariyle esnektir. Siz bu kursu alırsınız, gerekirse kurs verenlere durumu izah edersiniz, devlete değil de onlara kendinizi ispat edersiniz, o zaman devam zorunluluğuna tabi olmadan sertifikanızı alırsınız. Örneğin sürücü kurslarındaki derslere kim giriyor ki?

Söylediklerim fikir yürütmeden ibaret, umarım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olur.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti unknown1 » 07 Oca 2013, 20:40

teşekkür ederim hocam değerli yorumun için. Ellerin dert görmesin.
Dediğin gibi src4 kursuna gelmeyen öğrencileri pazar günü bakalnlıktan gelen müfettişler denetleyebiliyor ama böyle bir mağduriyeti gideremiyorlar ne hikmetse.
Ben bu arada başka bir yere WEB tasarım ve flash 5 sertifikam ile başvurdum işletmen sertifikası istiyordu adım mülakata hak kazananlar arasında yer almıştı. Sanırım birazda evrakı inceleyen memurun insiyatifinde....

Teşekkürler tekrar
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustklc » 07 Oca 2013, 20:56

hocam flash 5 kaldı mı yahu :D
adobe flash 5,6,7,8,9,10,12,13, 14 şu an da 15 çıkmış olması lazım (1)

adobe firması da flashdan desteğini çekti, yakında hepten kapatacak, html 5 e yenildi, ios da flash a kesinlikle destek vermeyeceğim artık dedi.

sana özel bir lafım yok. ama iş sertifikada bitmiyor. biraz piyasayı öğrenmek lazım. eğer özelde iş arıyorsan 3dmax ve ios programlama tek geçerim
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti unknown1 » 20 Oca 2013, 01:58

mustklc yazdı:hocam flash 5 kaldı mı yahu :D
adobe flash 5,6,7,8,9,10,12,13, 14 şu an da 15 çıkmış olması lazım (1)

adobe firması da flashdan desteğini çekti, yakında hepten kapatacak, html 5 e yenildi, ios da flash a kesinlikle destek vermeyeceğim artık dedi.

sana özel bir lafım yok. ama iş sertifikada bitmiyor. biraz piyasayı öğrenmek lazım. eğer özelde iş arıyorsan 3dmax ve ios programlama tek geçerim

Yorumunu okudum. Ve gülmekten yarıldım. Yapıştırdım bir daha yarıldım. Ya kusura bakma ama yapıştırdımm bir daha yarıldım :D

Ben flash ın üst serilerinide kullandım.Ben devletin adaletsizliği diyorum bu sertifika o sertifikayıda kapsar mı diyorum :)

Ben ankara yakın mı diyorum . Sen yok sivas daha soğuk diyorsun.:)
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir