Görüşünüzü alsam...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Görüşünüzü alsam...

İleti oceans08 » 10 Oca 2013, 18:03

Arkadaşlar Merhaba. Bir türlü karar veremediğim bir durum için sizden yardım istiyorum. Oturduğumuz sokak eski düzen bir yer.Sokakta bir sıra boyunca araba park edilebiliyor ve bir tarafı da yol olarak kullanılıyor.Anlayacağınız iki araba yan yana sığmıyor.Ve bizim evin önü yol karşı evin önü ise park sırası olarak kullanılıyor.Bu yüzden karşı komşumuz ile sürekli park sorunu yaşıyoruz.Komşum tekstil işi ile uğraşıyor ve bir transiti var.Akşamları getirdiği kumaşları evin önünde indiriyor ve bayağı ağır bir şey.O yüzden evin önüne o park etmek istiyor, Sokak boyunca da her evde muhakkak bir araba var ve sokak bir nevi araba kaynıyor.yani komşu oraya arabasını park ederse benim arabayı 100 ile 200 metre arası bir mesafede ileri bir sokağa park etmem gerekiyor.Arabayı aldıktan sonra ilk evin önüne park ettiğim vakit sözlü olarak kaldırmamı istedi bende burası benim de evimin önü kaldırmayacağım.kim erken gelirse o park etsin diyorum Ancak ısrarla orayı ya boş tutmaya çabalıyor yada oraya bir şey koyuyor.Bu böyle devam etti ve bir akşam ciddi şekilde tartıştık. Ben tam arabayı park ederken evinden bağırarak çıktı ve burası işyerimin ve evimin önü buraya park edemezsin dedi.Bende ona bağırdım ama üzerine gidemedim çünkü kendisi 65 yaşında ve kalp hastası.Neyse komşular girdi ayırdı felan.Ancak park işinde geri adım atmıyor.komşular haklı olduğumu söylüyor ancak alttan alıp Allaha havale etmemi söylüyorlar.Aynı şekilde eşimde uğraşmamamı götürüp ileri park etmemi istiyor ancak orası boşken götürüp de arabayı 100 metre ileriye koymak inanın çok zoruma gidiyor.Gerçekten de evinin 1.katını işyeri gibi kullanıyor ama mağaza gibi düşünmeyin bir tür imalathane gibi.kapısına da getirip işyeri tabelası astı.Bir taraftan bakarsanız da benim evin altında garaj var ve transiti tam garajın karşına koyduğu için araba garaja girip çıkamıyor.Arkadaşlarım garajın karşısına arabasını koydurttmama hakkın var şikayetçi ol felan diyor.Tavsiyelerinizi merak ediyorum.Cevaplarsanız çok memnun olurum.

Kullanıcı avatarı
oceans08
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet ÇİÇEK
Nereden: Bursa
Arabanız: 2007 Fabıa 1.4 TDI Classic

İleti Bluedays » 10 Oca 2013, 18:11

Sıkıntılı bir durum..
Şahsen adam gelse bana, komşum durum böyle böyle dese, ben kumaş indiriyorum o yüzden buraya koymak zorundayım dese anlarım, gider gerekirse 500 mt. ileri parkederim ama kimseyi takmadan, böyle ben yaparım, olur nidalarıyla davranan biri olursa, sonuna kadar uğraşırım. Gerekiyosa şikayet ederim, olmadı aracımı sürekli oraya parkederim.
Uğraşırsa, uğraşırım yani...
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti erciyes » 10 Oca 2013, 18:31

bu durum hepimizin başında anlayışlışlı olmak en makulu,
gerçekten orası işyeri ise ve surekli faaliyette ise ( yukleme, indirme bindirme vs vs) gibi durumllar varsa şimdi bu vatandaştan sen aracını başkayere park etmesini beklemek zor.
Çünkü sürekli kullanılıyor olmasından dolayı siz aracınızı park etseniz bile sürekli cekmek gibi sorunla karşılasacaksınız
tavsiye olarak hiç kafanızı agrıtmamanız ev olasydı tamam sen çek derdim ama iş yeri olunca sorun.
sizide sürekli rahatsız edecektir aracı cekmenize izin verse bile gel aracı çek git aracı çek yok iş geliyeo, yok iş gidecek vs vs. gibi
Zaten diger komşularda farkındadır ki çekmiyorlardır oaraya.
erciyes
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kazım özdemir
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabıa

İleti fatih usta » 10 Oca 2013, 20:27

evet arkadaşlara katılıyorum bu işlerin sonu yok sen haklısın ama bazen böyle seyler oluyor anlayışlı olmak gerekiyor başka birinede böyle gider yaparsa şikayet et gitsin . az bir yürürsün ama kafan ağrımaz
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Arabanız: favorit 135 l

İleti skodaizm » 10 Oca 2013, 20:35

İkamet için kullanılan evin işyeri olarak kullanılması yasal değildir.

Belediyeden gidip işyerine uygun olduğuna dair ruhsat alması gerekir.

Burası müstakil değil de apartman türü bir yer ise tüm apartman sakinlerinin de işyeri açabilir şeklinde mütabakata varması gerekir. Bunun harici oturum için ( ikamet) yapılan bir konut işyeri olarak kullanılamaz.

Herhangi bir şikayet durumunda haklı olan taraf sizsiniz.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti erciyes » 10 Oca 2013, 23:12

aynen katılıyorum bende ama işyeri olarak ruhsatı varsa. nitekim vardır da.
bu tarz işyerleri iatanbulda da az degil.
erciyes
CLASSIC
CLASSIC

İleti kispest » 10 Oca 2013, 23:54

Bluedays yazdı:Sıkıntılı bir durum..
Şahsen adam gelse bana, komşum durum böyle böyle dese, ben kumaş indiriyorum o yüzden buraya koymak zorundayım dese anlarım, gider gerekirse 500 mt. ileri parkederim ama kimseyi takmadan, böyle ben yaparım, olur nidalarıyla davranan biri olursa, sonuna kadar uğraşırım. Gerekiyosa şikayet ederim, olmadı aracımı sürekli oraya parkederim.

Kesinlikle katılıyorum. Efendi gibi rica etse adam, insana uzağa park etmek koymaz hem de.

İki taraf da zor durumda. İki tarafın da anlaşılır tarafları var. Neticede ağır malları 100 metreden taşımak da kolay bir iş değil. Ama her şeyin bir adabı, bir yolu yordamı var değil mi? Sonuçta oceans08 arkadaşımız aracını uzağa park etmek mecburiyetinde değil, en az Transit sahibi kadar hakkı var evinin önüne park etmeye. Rica ile yaptıracağı bir şeyi bağır çağır yaptırmaya kalkarsa daha çok taşır o malları 100 metreden.

Şahsi kanaatim, herkes ikinci bir şansı hak eder. Siz olgunluk gösterip adamla konuşursunuz, "Sen bana bağırıp çağırmadan adam gibi rica etsen ben zaten ileriye park ederim" dersiniz, karşılıklı anlayışla mesele hallolur. Diyalog aslında birçok şeyi çözer. Tabii karşınızdaki insansa. Ama herif işi itliğe vurursa şikayetiniz üzerine o garajın önünden tıpış tıpış çeker arabasını. Zira kibre karşı kibir sadakadır.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti MadloveR » 11 Oca 2013, 00:09

Alttan alma güzel kardeşim. Haklıysan sonuna kadar git uğraş. Vay yaşlıymış, ağır eşyayı uzaktan taşıyacakmış hiç kafana takma. Madem orası onun işyeri kendisi taşıyamıyorsa tutar bir çırak, işçi vs.. taşıtır mallarını. Alttan aldıkça her zaman tepenize çıkılacaktır bunu unutmayın.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti erciyes » 11 Oca 2013, 01:20

kesinlikle alttan alma. ama ilk önce konuşarak anlaşma yoluna git baktın anlamıyor.
hukuken nereye başvurman gerekiyorsa sonuna kadar git kardeşim.
Belliki vatandaş sokakta orayı parsellemiş kimsede ses çıkartmz olmuş hukum suruyor.
ama kardeşim sen yinede anlaşma yoluna git. Adam yaşlı ve kalp hastası diyorsun başına iş almadan çöz.
erciyes
CLASSIC
CLASSIC

İleti Fabian » 11 Oca 2013, 09:22

Kardeş, Bursa'da sokak araları tam bir rezillik.. Tamam Maksem,Tahtakale,Muradiye,Yeşil,Setbaşı falan güzel yerler de, iş araba park etmeye geldiğince işin içinden çıkılamaz hale geliyor...

Senin evinin önü, benim evimin önü diye bir kural yoktur..Park edilmesin diye ev önlerine konulan somut metaryaller, şikayet halinde Belediye tarafından kaldırılır, diye biliyorum.

Bizim insanımızda '' benim evimin önü, ben park ederim, ya da ettirmem '' diye bir klişe oluşmuş. Yıkılması zor.

Kendine evine yakın, güzel bir park yeri bul.. Ben şansen öyle yapıyordum merkezde otururken..İşten geldiğim saatlerde neresi boş oluyor diye tespit edip, hiç park yeri aramadan direk oraya gidiyordum.

Bu arada Bursa Belediyesi'ne de selamlar iletiyorum.. Adım attığın sokağa, yola değnekçi dikip bizleri haraca bağladıkları için !!!! Bir de tramvay eksikti o yollarda, tam oldu ! 20 Kişi tramvayla gezecek diye, daracık merkezin tüm trafiğini felç ettiler !!!
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Arabanız: Fabia

İleti mustklc » 11 Oca 2013, 09:47

bazı adamlar böyle ters inat oluyor. özellikle yaşlanınca.
bırak Allah'ından bulsun, uğraşmana değmez.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti hetepe » 11 Oca 2013, 09:47

Onun işi, onun sorunu ama problemli bir adam olduğu anlaşılıyor.
Kendi önlemini, sizi oraya sokmamakla alıyor amca...
Oraya park için olmasa da ''garajınıza girmenizi engelliyorsa'' önce bunu belirtin kendisine... ama tartıştığınıza göre bu olmaz sanırım...zabıta, vs... kim yetkiliyse başvurup, bu şekilde çözüm oluşturabilirsiniz.
Araba, trafik, park yeri, vb. konularla da -zor da olsa- başınızı derde sokmayın bence...kötü birşey olursa bu konu için değmez olduğunu görebilirsiniz.
Kolay Gelsin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti erginbkr » 11 Oca 2013, 09:48

durum karışık...adam ticaret yapıyorsa oraya parketmesi yazılı bir kural olmamakla birlikte öncelikle onun hakkıdır...ama sizin garaj girişinizi kapatıyorsa kesinlikle parkedemez...ayrıca söylediğiniz 200 metre ileri götürüyorum cümlesi biraz garip...bahsi geçen ihtilaflı yerin 5-10 metre önüne/arkasına park edin o halde...yok eğer mahalleli şurası senin burası benim edebiyatı yapıyorsa o zaman inadına beğendiniz yere bırakın...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti oceans08 » 11 Oca 2013, 10:37

erginbkr yazdı:durum karışık...adam ticaret yapıyorsa oraya parketmesi yazılı bir kural olmamakla birlikte öncelikle onun hakkıdır...ama sizin garaj girişinizi kapatıyorsa kesinlikle parkedemez...ayrıca söylediğiniz 200 metre ileri götürüyorum cümlesi biraz garip...bahsi geçen ihtilaflı yerin 5-10 metre önüne/arkasına park edin o halde...yok eğer mahalleli şurası senin burası benim edebiyatı yapıyorsa o zaman inadına beğendiniz yere bırakın...

Cevaplarınız için teşekkürler.Sabah sokağın fotoğraflarını çektim..Sokak ikinci el araba pazarı gibi inanın yer olmuyor. Bırakın 100 metreyi arabayı o kadar garip yerlere bırakıyorum ki şaşarsınız.Bursalı olan bu sokakların yapısını iyi bilir.

kispest yazdı:
Bluedays yazdı:Sıkıntılı bir durum..

Ben sizin bu cümlelerinizi kendisine ilk tartışmamız sonrasında söyledim.Bir sabah evden çıkarken karşılaştık üzgün bir halde oraya araba çekmesi gerektiğini söyledi.Bende bunu bu şekilde en baştan söyleseydiniz hiç gerginlik olmazdı dedim.İki ay kadar arabamı ileriye götürüp park ettim ancak bir akşam misafirlerim geldi ve oraya park etmişler ve bize misafirliğe geldiklerini bir kaç saat sonra çıkacaklarını söylemişler adam beni ilgilendirmez gibi laflar edip arabayı kaldırtmış ben onların diyaloğunu evden duyunca inanın tepem attı ben iki aydır anlayış gösterip çekmiyorum ama kendisi misafirime bu şekilde davranıyor.Anlıyacağınız idare edebilirdi bir kaç saat için.O geceki tartışmadan sonra arabayı evin önüne çektim ve o gün en gürültülü tartışmayı yaşadık inanın sokakta infial uyandı bir kaç akrabası da orada oturuyor onlar onun tarafını kalan üç beş hane benim tarafımı tuttu ve iyice karıştı. adam o gece ki bağrışmalardan sonra acile girmiş 3 gün hastanede yatmış.İnanın çok karmaşık bir hal aldı durum ve komşuların birbirine bu konu yüzünden darılması da beni rahatsız ediyor.boş vereyim diyorum ama mazlumu oynamak canımı sıkılıyor, işi hukuka vursam kazanırım gibime geliyor ama uğraşmalı mı uğraşmamalı mı.
Eklentiler
rsz_imag0540.jpg
rsz_imag0537.jpg
Sol taraf benim ev.
Kullanıcı avatarı
oceans08
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet ÇİÇEK
Nereden: Bursa
Arabanız: 2007 Fabıa 1.4 TDI Classic

İleti erciyes » 11 Oca 2013, 11:43

bu resimlere bakarsak burada işyeri olasılıgı çok zayıf.
bence burası bayagı sıkıntı yaratacak bir ortam bana kalırsa siz nereyı boş bulursanız oraya çekin derim.
konu araç çekme, yol verme, trafik olunca insanlar zannedersinki 40 yıllık kandavalı, sevgili kardeşim yine söylüyorum adam yaşlı ve hastaymış Allah korusun senle tartışırken ölür mölür iş alırsın başına. bana kalırsa (ite bulaşmaktansa çalıyı dolaşmak daha hayırlıdır.) sizde diger araç sahipleri gibi boş buldugunuz alanlara aracınızı koyun.Yada resmi yollarda hakıınızı arayın saygılar.
erciyes
CLASSIC
CLASSIC

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir