Sigortaya Büyük Zam

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sigortaya Büyük Zam

İleti Bluedays » 14 Oca 2013, 12:45

Sigorta birliği başkanının yaptığı açıklamaya göre, sigorta piyasası geçen yıl çok büyük zarar etmiş. Bu sebeple, 2013 yılı itibariyle sigorta primleri büyük oranda zamlanacakmış.
Hepimize şimdiden geçmiş olsun.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti onurson » 14 Oca 2013, 12:56

Allah sonumuzu hayır etsin
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti srkn4159 » 14 Oca 2013, 14:16

Zarar ettikleri için yabancılar bile Türkiye pazarına giriyor. Onun için 10'larca sigorta firması var. Bankalar nasıl büyüdüyse vatandaşın sırtından anlaşılan sıra sigorta firmalarında.
Fabia Combi Scout 1.6 CR TDI (2012) Şeker Beyazı
Kullanıcı avatarı
srkn4159
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: serkan
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Fabia Combi Scout 1.6 TDI

İleti serhat_a89 » 14 Oca 2013, 15:31

Sanayide uyanıklar bazı hasarları kaza süsü vererek sigortalara haydıyo kol gibi, sonra ''zarar ettik'' :x
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti Bluedays » 14 Oca 2013, 15:39

Neredeyse kasko fiyatına yaklaştı primler.
Ben 525 TL kaskoya ödüyorken, 300 TL sigorta primi ödüyorum.
Bu yapılacak zamlardan sonra pek bi fark kalmayacak.
Bazen hak vermiyor değilim o sanayideki adamlara...!
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti hetepe » 14 Oca 2013, 16:03

serhat_a89 yazdı:Sanayide uyanıklar bazı hasarları kaza süsü vererek sigortalara haydıyo kol gibi, sonra ''zarar ettik'' :x

+1
Bluedays yazdı:Neredeyse kasko fiyatına yaklaştı primler.
Ben 525 TL kaskoya ödüyorken, 300 TL sigorta primi ödüyorum.
Bu yapılacak zamlardan sonra pek bi fark kalmayacak.
Bazen hak vermiyor değilim o sanayideki adamlara...!

Bence hak vermemek lazım, onların yüzünden bu durumla karşılaşıyoruz.Sanayi, sigortadan tırtıklanan paralarla dönüyor.
Namussuz adamları takip edip, ödemeleri mercek altına almaları gerekirken, işin kolayını zam yaparak çıkarıyorlar...bizim gibi 7-8 yıl hasarszlığı olan da ödüyor...2008 de yürürlüğe giren kaza tutanağını vatandaşın doldurması uygulamasına son verilmeli, dürüst insanlar için geçerli olabilir böyle bir uygulama bence...biz dürüst değiliz, alkollü de, laf olsun diye far, tampon, sinyal değiştiren de tutanak tutuyor...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti AhmetH » 14 Oca 2013, 16:46

başlığı "sigaraya büyük zam" diye okuyan tek ben varım heralde

algıda seçicilik bu olsa gerek
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti MARTİNN » 14 Oca 2013, 17:44

Fena güldüm. sen cok yaşa :D :D :D
MARTİNN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: martin martin
Nereden: İzmir
Arabanız: fabia mpi 68

İleti srkn4159 » 14 Oca 2013, 18:42

Şu güzel ülkemde tepkimizi göstermek bir şeylere dikkat çekebilmek adına sadece bir gün kontak kapatsak bireysel kullananda ticariside sadece 1 gün bunu ülke olarak yapsak araba üzerinden yapılan soyguna dikkat çekilir diye düşünüyorum. Keşke böyle bir tertip yapılsa. 25000 liralık arabaya 40000 ödeniyorsa 1.5liralık yakıta 4,5lira ödeniyorsa sigortası kaskosu MTVsi muayenesi... çoooook zor şartlarda arabaya biniyoruz bence.
Fabia Combi Scout 1.6 CR TDI (2012) Şeker Beyazı
Kullanıcı avatarı
srkn4159
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: serkan
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Fabia Combi Scout 1.6 TDI

İleti alwaysloser » 14 Oca 2013, 19:55

experler lede alakalı bu olay ki çoğu eksper kendisinede pay çıkararak köşe oluyor çoğu tamirciden duymuşumdur abi bizim tanıdık eksper var hallederiz dediklerini
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti hetepe » 14 Oca 2013, 23:27

AhmetH yazdı:başlığı "sigaraya büyük zam" diye okuyan tek ben varım heralde

algıda seçicilik bu olsa gerek
aslında ben de öyle algıladım ama sen söyleyene kadar çaktırmadım, itiraf ediyorum...:)
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti kiktu » 15 Oca 2013, 00:22

ya vallaha bende sigaraya zam diye okudum :)
kiktu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kadir iktu
Nereden: Mersin
Arabanız: 2005 fabia 1,2 classic

İleti AhmetH » 15 Oca 2013, 00:24

:lol:
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti unknown1 » 15 Oca 2013, 00:50

En iyisi Irak. Kasko ve sigorta diye birşey yok. Sistem şöyle işliyor.

Kaza yapan iki taraftan :

Biri yerli biri yabancı ise yabancı her zaman suçlu.Sarhoş yerli şöför siz kaldırımda yürürken vursada suçlusunuz. Ülkeye gitmeseydiniz kaza olmazdı :)

İkisi yabancı ise polis haklı. :)

İkisi yerli ve aynı soy kökenindeyse : İyimisin iyiyim. Kader yapcak birşey yok. Hadi eyvallah :)

Ne güzel hayat. Arada tartışıyorlar ama genel olarak sistem bu :D
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti kispest » 15 Oca 2013, 10:30

umitcan yazdı:En iyisi Irak. Kasko ve sigorta diye birşey yok. Sistem şöyle işliyor.

Kaza yapan iki taraftan :

Biri yerli biri yabancı ise yabancı her zaman suçlu.Sarhoş yerli şöför siz kaldırımda yürürken vursada suçlusunuz. Ülkeye gitmeseydiniz kaza olmazdı :)

İkisi yabancı ise polis haklı. :)

İkisi yerli ve aynı soy kökenindeyse : İyimisin iyiyim. Kader yapcak birşey yok. Hadi eyvallah :)

Ne güzel hayat. Arada tartışıyorlar ama genel olarak sistem bu :D

Ümitcan kardeşim, aslında bunlar arasında en tehlikelisi ikisinin de yerli olması. Yerli olmasına rağmen kaza yapanlardan birinin Şii, ötekinin Sünni olduğunu düşün. Ya da birinin Kürt, ötekinin Arap ya da Türkmen. Valla düşünmek bile istemedim. Bir araba kazası olur, yüzlerce insan ölür.

Bu arada sigara muhabbetinde ben olayı bir üst seviyeye taşıdım sanırım. Dün "Sigortaya Zam'ı Sigaraya Zam diye okudum" diyenleri görünce "Allah Allah, nasıl öyle okumuşlar ki" demiştim. Bu sabah da forumu açar açmaz bu başlık dikkatimi çekti, "Sigaraya yine mi zam yapmışlar yahu?" deyiverdim. :D
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti onurson » 15 Oca 2013, 11:10

:) Bende alkole zam diye okudum
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti hetepe » 15 Oca 2013, 11:22

Mevsim kış olduğu için ben öyle algılamadım, yaz olsa neyse..
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti hakangemini » 15 Oca 2013, 13:28

Sigortacılık risk yönetimidir. KAr da eder, zarar da. Bazı sanayi esnafı üç kağıt yapıyor diye hepsi bu kefeye konmamalı. İçlerinde az da olsa dürüst olan var. Ama müşterinin işine gelen anlaşmalarda sigortacı ile kaportacı, boyacı, parçacı anlaşabiliyor. 300TL'lik iş 500 TL gösterilip müşteri de memnun, ustada memnun ayırlıyor. Sigorta eksperleri içinde haksız kazanç sağlayan da var, işini doğru yapan da. Herkes önce kendisine bakacak, kendisini hesaba çekecek. Aracınızda 500 TL hasar oldu diyelim, bu hasarın 100-150TL'si cebinizden çıkacak örneğin. Maliyet 700 TL yazılıp 300-400TL'ye iş halledilir ve siz de bu sebeple 0 TL hesap ödeyeceğinizi bilirseniz kabul eder misiniz? Etmez misiniz? Eminim ki çoğu kişi bunu kabul edecektir. Genelde işler de bu şekilde yürür. KAza sonrası far mı değişecek? Yetkili servis de değilde dışarıda yaptırılıyor ise orjinal yerine en ucuz yan sanayi hangisi ise onun takılması istiyor sigorta şirketi ve eksperler. Bunları da hesaba katınca bence yolsuzluk veya haksız kazanç olma sebepleri az çok beliriyor. Doğru dürüst iş yapmak değil nasıl üç kağıt yaparız diye düşünülüyor öncelikle. Onu düşündürmeyeceksiniz vatandaşa. Kurallar kesin sınırlar ile belirlenecek. Araç kaza mı yapmış, orjinal parça ile değişim hesaplanacak. Standart bir boya ve kaporta işçilik fiyatı belirtilecek(Avukatlık ücretleri gibi). Bunlar üzerinden fiyat çıkarılıp yapmak isteyene yaptırılacak (teklif usulü). Ben bu paraya yapmam diyenin yerine illa ki bu pastadan pay kapmak isteyen dürüst ve dürüst olmayan esnaf çıkar. Bunlar içinden dürüst olmayanları ayıklayacak denetleme mekanizması kurup denetleyeceksin. Denetleyiciler yozlaşmış olmayacak.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir