skodanın rezilliği dandikliği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skodanın rezilliği dandikliği

İleti mustklc » 21 Oca 2013, 13:19

sonuçta gavur yapmış o da kazanıyor o da kazanıyor. fransız da cebini ovuşturuyor, almanı da , çeki de...

biz de burda gavurun malı yüzünden tartışıyoruz, kavga ediyoruz.

gavur bu foruma baksa güler geçer, piposunu içerken

yazıklar olsun bize....

WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti lsevinc » 21 Oca 2013, 15:24

xMEGANx yazdı:çok isterdim bu forumdaki insanların daha bilgili yorum atmasını ama olmuyor. İnsanlar kendini bilgiye kapatmış bu forumda ne dersek diyelim illaki benim shodaam 10 numara başka arabalar dandik işte '' diyor. başka yorum yok. Buda sizleri diğer markaları araştırmaktan ve bilgiden mahrum ediyor. Peugeot ve Citroen ( PSA ) bu gün BMW ile birlikte araba üretiyor Peugeot'un tüm araçları NCAP'tan 5 yıldız alıyor. VİKİPEDİA ya sorabilirsiniz. böyle bir markaya dandik diyen adam kalkıyor Shodaya10 numara diyor ve AUDİ ile kıyaslayıp AUDİ den üstün görüyor. buda Cahilin daniskası denir. mevlanayı dinleyip bende Cahilin yanında kitap gibi sessiz kalıp bu forumdan sonsuza dek ayrılıyorum..... sağlıcakla kalın herşey için çok teşekkürler arkadaşlar geçmişte çok bilgi paylaşımımız oldu.. Allah razı olsun hepinizden... hakkınızı helal edin sağlıcakla.... ( Admin üyelimi silebilirsiniz. )

Bu kadar bilgili olsaydın, bu forumdaki tüm kullanıcılara cahil demezdin, demek ki cahillik bizde değil sende. Bayağı bir uslüp ile 'siz yanlış biliyorsunuz doğrusu budur, hatta yanılgı payım hiç yok'... tarzında bayağı mesajlar atarsan, bayağı cevaplar alman normal. bayağı konuşup, yazıp üst düzey cevap beklemek mevlana öğretisinde ne demek bir bakıver. ( bizi kırmış olmana rağmen seni kırmak istemem ).

Biz ön yargılarımızdan kurtulduk, aklımıza gelen her eksikliği dürüstçe yazıyoruz. peki sen kendi eksiklerini yazabilecek misin?

Anlaşılıyor ki senin Mevlana hakkındaki bilgin eksik.

Ama bunu sana kimse öğretemez, ancak kendin öğrenebilirsin tabii nasibinde varsa.
Kullanıcı avatarı
lsevinc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Levent Sevinç
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda YETİ Greenline

İleti lestat » 21 Oca 2013, 19:03

xxx05 yazdı:herkes ekonomik oluşundan motorundan falan skoda alıyor.benimde memnun oldugum taraflar var.aldıgım arac cok temiz iç döşemeler süper yol tutusu vs.ama canınızı yakan dertleri hep oluyo bu araclarda.
birde biri skodaya bişey deyince hemen savunuyor ben kullanıyorum çok memnunum.su forumu gezince bile anlıyosunuz.adam sen yanlış ustalara gitmişin dyor skodadan ben memnunum diyor ama baska bi başlıkta birisi araba almayı düşünüyorum yazınca herkes elindeki başbelası skodaları kakalamaya çalışıyor.kimse kimseyi kandırmasın skoda hepinizi üzdü sıfır alanlar bile bi ay sonra klimadan ordan burdan şikayet ediyor.yetkili servisleri zaten tamamen rezillik parça fiyatları zaten pahalı.biraz samimi olun ve elinizdeki patlamış araçları burda ilan verenlere kakalamaya kalkmayın.
yeni araç olacak olan arkadaşlar 20000 tl üzerinde arac dusunuyosan git opel al reno al skodadan uzak dur öle her önüne çıkan ben model yukseltcem o yuzden satıom dyenlerede kanma.
herkes biraz samimi olsun lütfen ve kabul etsin bi opel bi reno bi ford bi palio kadar az sorun cıkaran bi araç değil.ayrıca cok onemli bi konu türkiyedeki en kral skoda yetkili servisinde dahi sanayideki tofaş ustasının tofaş uzerindeki hakimiyeti ve bilgisi yok.aracnızda bi arıza oldumu ilk duyacağınız laf kronik bunlarda diye başlar aylarca para harcarsınız.ben sadece başıma gelenlerden dolayı demiyorum azcık aklı olan forumu gezer skodanın ne kadar baş belası oldunu anlar yeterki kendine samimi olsun bunu gorur.
yeni araç alacak arkadaşlar almayın uzak durun skodadan.
kardeşim sen yanlış forumda konuşuyorsun. alınma ama biz onun bunun lafına bakıcak olsaydık zaten skorda almazdık.
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti fencolic » 21 Oca 2013, 20:00

1 gün foruma bakmadım, 7.sayfaya gelmiş yorumlar :D Kim ne derse desin, insanların %99'u bindiği arabayı övüyor. Ben arabasını kötüleyen adamla daha karşılaşmadım. Skodaya binen Skodacı, Opele binen Opelci kesiliyor bir zaman sonra. Biz millet olarak kraldan fazla kralcıyız. Eminim skoda firması kendine bizim beğenip-bağlandığımızdan fazla değer vermiyodur. Bana göre insanlar bütçesine göre seçim yapıyor. Şimdi kaçımızın 60 bin lira parası olsa ve sadece araba almak için harcayacak olsa skoda tercih eder? Ben şahsen önünden geçmem. Herkesin zevki, beklentisi farklı. Ben bütçem buna yettiği için ve yakıtı iyi diye skoda tercih ettim. Her 10 bin lira artı param olduğunda seçeceğim araba da değişir. Bir arkadaşın dediği gibi gavurlar yapıp bize satıyor, biz adamların malını övüyoruz-yeriyoruz birbirimizi yiyoruz. Adamlar şunları okusa bir taraflarıyla güler bize. Çekçe bilen varsa çeviriversin :lol:

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti Ahmet BALKANCI » 21 Oca 2013, 20:34

fencolic doğru yazmış. gücümüz bu kadar. Araç bakımla yürür. 20 TL benzinle araç yürümez. Benim bir yakınım 2. el TOYOTA almış,(kayıpederinden miras para kalmış) vallahi araç kullanmasını da bilmiyor. para bitti iş bitti. arz etmek istediğim. Benim Feliş benim işimi görüyor. Sıfır araç alsam elim de para kalmayacak. Sonuç olarak, depomu sürekli fullerim. yağımı 1 yılda, organik antifrizimi 2 yılda, kayışımı 4 yılda, lastiklerimi 5 yılda, değiştiririm. yılda 5-6 bin kilometre yapıyorum. hepinize saygılar.
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

İleti erginbkr » 21 Oca 2013, 23:13

xMEGANx yazdı:çok isterdim bu forumdaki insanların daha bilgili yorum atmasını ama olmuyor. İnsanlar kendini bilgiye kapatmış bu forumda ne dersek diyelim illaki benim shodaam 10 numara başka arabalar dandik işte '' diyor. başka yorum yok. Buda sizleri diğer markaları araştırmaktan ve bilgiden mahrum ediyor. Peugeot ve Citroen ( PSA ) bu gün BMW ile birlikte araba üretiyor Peugeot'un tüm araçları NCAP'tan 5 yıldız alıyor. VİKİPEDİA ya sorabilirsiniz. böyle bir markaya dandik diyen adam kalkıyor Shodaya10 numara diyor ve AUDİ ile kıyaslayıp AUDİ den üstün görüyor. buda Cahilin daniskası denir. mevlanayı dinleyip bende Cahilin yanında kitap gibi sessiz kalıp bu forumdan sonsuza dek ayrılıyorum..... sağlıcakla kalın herşey için çok teşekkürler arkadaşlar geçmişte çok bilgi paylaşımımız oldu.. Allah razı olsun hepinizden... hakkınızı helal edin sağlıcakla.... ( Admin üyelimi silebilirsiniz. )

zaten gitmek ister gibi bir haliniz varmış belli ki...güle güle...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti forman37 » 21 Oca 2013, 23:40

gidene yol açık bay :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti ayhani » 22 Oca 2013, 02:14

fencolic yazdı:Şimdi kaçımızın 60 bin lira parası olsa ve sadece araba almak için harcayacak olsa skoda tercih eder? Ben şahsen önünden geçmem.

Süperb elegance 1.6 tdi gözüm kapalı alırım. Şu an 67 bin lira. 67 bin liraya emsal arabalardan hangisi sizce süperb'nin yerini tutar?
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kispest » 22 Oca 2013, 12:20

Forum bilgilenmek, bilgilendirmek, sormak soruşturmak için var. Başka bir başlıkta, kaza yaptığını söyleyen ve kaza mevzuatını öğrenmeye çalışan bir arkadaşa aşırı bir özgüvenle "Tamamen sen hatalısın, olayın peşini bırak bence" demiştin. Hatta bunu da alaycı bir üslupla dile getirmiştin. Olayın sonucunda o arkadaşın kaza yaptığı kişi %80 kusurlu bulunmuştu. Orada zaten bitmiştin. Ki bu sadece benim gördüğüm tek bir örnek. Binlerce mesaj yazmışsın, kim bilir ipe sapa gelmez nelerin vardır...

Sen bu gereksiz ve temelsiz özgüveninle insanları yanlış bilgilendireceksen, insanların haklarını aramaları yolunda takoz görevi göreceksen zaten git. İnan bana kimsenin umrunda da olmazsın. Yolun açık olsun, kaza bela görmeyesin.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti alpino » 22 Oca 2013, 22:37

satarsın bu kadar şikayetçiysen gider başka araba alırsın o zaman kardeş. 1995'ten beri skoda var bizde. ilki 92 model forman, 2.si 99 model felicia şimdi ise 2009 model octavia var. 1 kere bile yolda kalmadım. başıma dert açacak hiçbir arıza çıkarmadılar.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti osti01 » 23 Oca 2013, 01:35

Vayy bee konu ne zaman 7. sayfaya ulaşmış..

Birinci olarak şunu söylemek istiyorum 75.000 km skoda felicia kullandım bir defa alternatör kayışı koptu (her arabanın başına gelebilir) yedeği vardı taktım ve yoluma devam ettim. Hiç beni yolda bırakmadı fiyatına göre de çok iyi idi. Yalnız bu eksiksizdi anlamına gelmiyor. sonuç olarak 53 beygir yokuşta bayılan bir araba. (hele yük de varsa) . Benim için en büyük sorunu da buydu. Adana Antalya Maraş Gaziantep yazın sıcağında yol yaptım Arabayı sıkıştırdım ama tehlike anında da kenara çektim dinlendirdim. Arabasını bilmeyen biri belki defalarca hararet yaptırırdı bir defa bile yaptırmadım agresif bir kullanıcı olduğum halde.

Bu şartlar altında benim için en iyi alternatif de bu arabaydı. Ama ne diyorum; benim için. bir başkası için böyle olmayabilir bu gayet de doğal bir sonuçtur. ve bunu söylemeye de herkesin hakkı vardır.

İkinci durum marka fanatikliği yapmanın alemi yok Gerçekten kullandığın araba senin için çok iyi ise (ki öyle olduğundan kullanıyorsun) Bu senin için iyi bir başkası için öyle olmayabilir. Bu fikri bir başkasına kabullendirmek gibi bir görevi yok kimsenin.

Üçüncü durum Allah'tan klavyeler konuşuyor. Eğer karşılıklı bir sohbet ortamında tartışıyor ediyor olsaydık ne olurdu merak ediyorum.

dördüncü olarak bu benim şahsi görüşüm skoda=volkwagen değil. aynı dönemde üretilen polonun 1,6 16 valfli motoru skodada kullanılmıyor neden çünkü skoda volkswagen değil. örnekler çok uzatmayacağım.
67 000 tl ye süperb elegance alacak arkadaşa sorsam passat higline 1,6 105psı de 67 000 olsa piyasaları aynı olsa yine de süperb alır mısın. (merakımdan sordum)
formen favorit ve felicia için konuşuyorum bunlar parasını hak eden arabalar Dağa bağa çamura sür seni yolda bırakmaz (tecrübeyle sabittir.) ama bu arabalar 15 000 olsa bunları kim alır. Diğer arkadaşların da dediği gibi parasına şartlara piyasaya kullanıcının içinde bulunduğu duruma göre herkesin arabası kendine güzeldir vesselam.
Kullanıcı avatarı
osti01
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 99 mondeo ghia

İleti serhat_a89 » 23 Oca 2013, 02:16

fuck off :D

sen bize bişey anlatmak zorunda değilsin
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti AhmetH » 23 Oca 2013, 02:26

çok keyif aldığım bir konu oldu emeği geçenlere teşekkürler .
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Haysem » 17 Şub 2013, 04:08

Arkadaşlar sakin olup herkesin fikrine saygılı olalım. Senelerce tofaş gibi arabalara bindik bu ülkede kimse o arabaları bize döve döve satmadı :)
Herkesin arabası kendine iyidir, ama skoda çok bilinmeyen bir marka olduğundan çok tecrübeli değiliz ve sanırım insanlar bu tecrübesizlikten de tofaşı kendilerine daha yakın görüyor olabilirler :)
Bana göre de skodayı fiyat kalite açısından şu an tek geçerim: Bunun manası daha pahalı olup daha kaliteli araçlar yok demek değildir. Ve onları da beğenen olabilir.
Sorun açısından bakarsak: her araçta sorunlar oluyor. Bazen olmaz dediğiniz araçlarda da beklemediğiniz arızalarla karşılaşabiliyorsunuz. (Marka vs vermek istemem yeni polemikler olmasın)
Bence önemli olan burda insanlardan tecrübelerimizi faydalandırmakdır. Bunun için de herkesin görüşüne saygılı olmak lazım... Herkesi cahil ,kendi beğendiğini kaliteli görmek mantıklı değil. Böyle yaptığımız zaman da kimse faydalanamaz.
Herkese sevgi saygı.
Haysem
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat Öz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti 1.2 TSI Ambition Fresh

İleti serqet » 17 Şub 2013, 08:51

Herif ortalığı karıştırmış sonra gitmiş :) skoda dandikmiş peh! İnadına SKODA ULAN!
serqet
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kenan A.
Arabanız: Fabia 2004 special

İleti serqet » 17 Şub 2013, 08:53

Bu konunun başlığı utanç verici olduğu kadarda rahatsız edici... sayın yönetici değiştirilebilir misiniz?
serqet
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kenan A.
Arabanız: Fabia 2004 special

İleti volkangenc » 17 Şub 2013, 09:28

Skoda fabia kullanıcıyım ve çok memnunum .. bir palioyla skodayı karşılaştıran bir konuya cevap yazılmaz ama..bütçesi kısıtlı konfor arıyan arkadaşlara haksızlık olurdu..skoda bakımları düzenli yapıldığı sürece ve ikinci el alım esnasında uzman ustalara göstererek temiz alınırsa diğer araçlardan fazla arıza çıkaran bir araç değil her markanın kendine has arızaları olabiliyor onlarda doğru ustalarda ortadan kaldırılıyor..bilinçsiz sürücüler ve doğru tamircilerle karşılaşmayan arkadaşlar çaresizliklerini topluma yayarak azaltma çalışıyor bu doğru bir yaklaşım değil.. skoda için söyliyebileceğim WW kalitesine çok yakın kesinlikle yol tutuş iç dizayn harika..yedek parça tedariki içinse WW araçlar skoda .skoda araclarda ww parçası satan yerlerden temin edebiliyor her parçasını..allah kaza bela vermesin herşey hallolur..
volkangenc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: volkan genc
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: skoda fabia 2001 68 hp

İleti merso05 » 17 Şub 2013, 15:14

bazı konularda haklı olabilirsin skoda nın yenı modellerınde parçaları pahalı fakat su an da herşey çine geçti hersey ucuzladı nasıl pahalı senın gittigin ustaların sana bıraz tuzlu vermişlerse ayrı bırsey tofas kadar bilgisi yok demişsin herkese haksızlık etme skoda nın cıgerini anlatııyım sana herkesı katamazsın opel... felan dıyorsun onlar kalıtedır bıraz daha parası ii dir onların parçasıda çok ucuız degıldır bu işler bıraz zevk işidir kullanıcıya skoda daha sıcak rahat geliyordur bıner yanı herkesın kendıo fikridir deeiklerine fiyatlar ve usta konusunda kesınlıkle katılmıyıorumm butun ustaları gormeden bunu deme ustalık bışgısı yetkelı servıslılıkle olçulmez bilgiyle ölçülür tecrübeyle olçulur fsvorit için örnek veriyim 20 liraya sattıgım akıs korugunu bazı ustalar kalıte dıye 50 lira gibi çok yüksek fiyatlara sattıgını bılıyorum o zaman hakkıyla çalışan işini bilen ustaları bulman gerekir
merso05
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tarık saka
Nereden: Amasya
Arabanız: skoda

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir