skodanın rezilliği dandikliği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skodanın rezilliği dandikliği

İleti MertBilgin » 17 Şub 2013, 16:50

Kardeş Bir laf vardır Sen hiç almana bindinmi diye :) Reno diyorsun tek yapıcağın şey skoda Fabia ve Reno Hb kasa bir arabasını yan yana getir ikisininde kaputlara ellerin hafifiten hızlı vur 2. kaputu aç çalışırtır boşta gaza baz motorların arasındaki farka var daha bir dünya fark var say say bitmez

MertBilgin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mert Bilgin
Nereden: Edirne
Arabanız: Skoda Fabi 2008 1.2 Classic

İleti berkin » 17 Şub 2013, 17:12

favorit ile 400.000km , halen kullanılan felicia 1.6 ile 150.000 km ve benim sahip oldugum fabia 1.6 elegance kullanan biri olarak skodayı kötülemeye çalışan birine cevap bile vermiyecem . yorumlar kişilere göre değişir . dandikse satarsın başka marka alırsın. kimseye zorla skoda vermiyolar . Evet servis sorunu var ama bu demek degilki araba dandik . opel diyosun , bi tanıdıgımda 2005 vectra vardı . box arızasına 7000 tl istediler . bumu opel . reno bahsetmeye gerek bile yok . mazot filitresi 120 tl (clio) ben o paraya komple bakım yapıyorum .
lütfen biraz daha saygılı olalım . özellik olarak çogu arabadan üstün oldugu aşikar . 2001 model orta sınıf hangi araçta ASR gördünüz .
Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: YILMAZ HATİP
Nereden: Kocaeli
Arabanız: YETİ 1,6 TDİ ELEGANCE GREENLİNE MATO KAHVE

İleti Cihan_06 » 18 Şub 2013, 10:02

Şimdi hepinizde haklısınız Bu bir tercih meselesi.Markanın artıları , eksilerinden fazla bu yüzden tercih ettim şahsen.Arabayı "0" aldım az kalsın yanılıp chevrolet alacaktım sonra birde skodaya bakayım dedim kaliteyi görünce aldım.Ve tabi fiyatıda uygundu.1 defa fren lamba bozuldu 30tl parçaydı.Birde buji sorunu oldu orjinal bujiyi fabrikasına sorarak zor buldum.Arabaya 6 senedir biniyorum.Bunu satsam ne alırım bilmiyorum fakat skodaya uğrarım yine....
Cihan_06
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia classic 2007

İleti Cihan_06 » 18 Şub 2013, 16:37

Ayrıca bu arabanın kolay kolay eskiyeceğini sanmıyorum bozulan parçayı değiştir bin gitsin.Sağlam taş gibi araç yapmışlar.
Cihan_06
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia classic 2007

İleti oeb » 18 Şub 2013, 17:32

xxx05 yazdı:herkes ekonomik oluşundan motorundan falan skoda alıyor.benimde memnun oldugum taraflar var.aldıgım arac cok temiz iç döşemeler süper yol tutusu vs.ama canınızı yakan dertleri hep oluyo bu araclarda.
birde biri skodaya bişey deyince hemen savunuyor ben kullanıyorum çok memnunum.su forumu gezince bile anlıyosunuz.adam sen yanlış ustalara gitmişin dyor skodadan ben memnunum diyor ama baska bi başlıkta birisi araba almayı düşünüyorum yazınca herkes elindeki başbelası skodaları kakalamaya çalışıyor.kimse kimseyi kandırmasın skoda hepinizi üzdü sıfır alanlar bile bi ay sonra klimadan ordan burdan şikayet ediyor.yetkili servisleri zaten tamamen rezillik parça fiyatları zaten pahalı.biraz samimi olun ve elinizdeki patlamış araçları burda ilan verenlere kakalamaya kalkmayın.
yeni araç olacak olan arkadaşlar 20000 tl üzerinde arac dusunuyosan git opel al reno al skodadan uzak dur öle her önüne çıkan ben model yukseltcem o yuzden satıom dyenlerede kanma.
herkes biraz samimi olsun lütfen ve kabul etsin bi opel bi reno bi ford bi palio kadar az sorun cıkaran bi araç değil.ayrıca cok onemli bi konu türkiyedeki en kral skoda yetkili servisinde dahi sanayideki tofaş ustasının tofaş uzerindeki hakimiyeti ve bilgisi yok.aracnızda bi arıza oldumu ilk duyacağınız laf kronik bunlarda diye başlar aylarca para harcarsınız.ben sadece başıma gelenlerden dolayı demiyorum azcık aklı olan forumu gezer skodanın ne kadar baş belası oldunu anlar yeterki kendine samimi olsun bunu gorur.
yeni araç alacak arkadaşlar almayın uzak durun skodadan.

YILLARDIR OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE ÇALIŞMAKTAYIM WV - OPEL -SKODA ŞU ANDA PEUGEOT'DAYIM ŞUKADARINI SÖYLEYEYİM : 93 MODEL FAVORİTİM VAR VE SIFIRDAN BERİDİR BENDE AYRIYETTEN 2012 MODEL DSG ELEGANS OCTAVİA 14 TSİ VAR VE GENEL OLARAK MEMNUNUM.

GELELİM SİZE SKODA KULLANICILARINA BAKIN GENELİ MÜTEVAZİ VE SAYGILI SAKİN , MÜLAYİM İNSANLARDIR EĞER ÖYLE OLMASAYDI BÖYLE BİR FORMDA BÖYLE BİR BAŞLIK AÇAN BİRİSİNE BELDEN AŞŞAĞI AĞIZA ALINMIYACAK TELAFUZLAR OLABİLİRDİ ;

BU NEDENLEKİ SÖYLEDİKLERİNİZDE DOĞRULUK PAYI OLSA BİLE SKODACILAR KESİNLİKLE SİZE BU ŞEKİLDE DAVRANMAZLAR.

DÜŞÜNCELERİNİZE SAĞDECE SAYGI DUYUYORUM
oeb
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: OMER.
Arabanız: FAVORİT LX-octavia 1.4 tsi dsg

İleti ha189 » 16 Mar 2013, 18:26

skodadan uzak durun lafıda ne yaa. vw audi ortak yapımı bir araçtan nasıl uzak dur dersin. birtane çürük elma çıktı diye bir kasa elmayı çöpe atmaya benzer bu.ben 10 yıldır skoda kullanıcısıyım.bu zamana kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım. hiç beni yarı yolda koymadı. perçası pahalı demişsin parçası ucuz araba arıyosan tofaşa bin git. servis sıkıntısı var deişsin.bulunduğun ilde tamirci diye geçinenlerin eline bırakırsan memnun olmazsın tabi. vw audi seat ortak yapım oldugu için skodanın servisinide sayarsak 4 tane servisi var. ben şahsen vw servisine götürüyorum arabamı.aynı parçalar olduğu için skıntı çıkarmıyor.bu genellemeni beğenmedim. madem beğenmiyosan binme arkadaşım. kimseninde kafasını karıştırıp acabada bırakma insanları.renoya bin demişsin renoya canmı güvenilir allah aşkına tenekeden araba yapıyorlar 850 kilo arabamı olur skodanın agırlıkları passat la aynıdır (octavia için)
ha189
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: halil devecioğlu
Nereden: Gaziantep
Arabanız: octavia

İleti lestat » 16 Mar 2013, 18:58

geçenlerde clio IIsahibi bir abimle oturmuş konuşuyoruz. muhabbette iyi
konu arabadan açıldı işte kendi başına gelen arızalardan bahsediyor. yok cam patlamış benzin pompası yanmış fren beyni bozulmuş.
Bana da büyüktür dinlemek lazım demek düştü; Çünkü anlatıcak çok da bi arıza yok:D
Sadece dedim geçenlerde hava hortumunu değiştirdim dedim artık çürümeye başlamış ee hala orjinali duruyor bırak da gitisin abi 12 yaşında araç dedim.
Adam tek bir laf etti.
"Hala orjinali mi duruyor OHA."
Ha sorunsuzlar mı tabi ki de hayır. Mesela Bizim fabianın akünün üzerindeki sigortaları attırmak gibi bişeyi var. Ama şuana kadar 2 veya 3 kez başımıza geldi.
Bu paraya bu kadar.
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti forman37 » 17 Mar 2013, 00:28

konu yıne hortladımı ya :D lanet olsun kaldırın gıtsın sunu su herıfın profılını gordukce beynıme kan fıskırıyo artık.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti burak mysterio » 17 Mar 2013, 22:19

forman37 yazdı:konu yıne hortladımı ya :D lanet olsun kaldırın gıtsın sunu su herıfın profılını gordukce beynıme kan fıskırıyo artık.

Beynine kan gidiyo işte abi ne güzel :D
Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Burak YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 MPİ

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir