skodanın rezilliği dandikliği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skodanın rezilliği dandikliği

İleti Favocu » 18 Oca 2013, 16:47

Sıfır km renaultları incelemiştim, bana sorarsanız skodanın yanından bile geçemez, malzeme kalitesi çok kötüydü. Belkide aldığınız otomobilin sizden önceki sahibi otomobilini hor kullanmıştır yahut gittiğiniz servisiniz iyi olmayabilir. Kendim oldukça temiz kullanılmış 16 yaşında bir favorit almıştım, şu anda 20 yaşını geçti, hala tıkır tıkır çalışıyor. Yıllardır yolda bırakmadı. Parçasıda, tamiride uygun fiyatlı. Daha üst model bir skodaların daha kötü olması mümkün değil. Skoda markasını kötülemenizin bir anlamı yok.

Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 135 L

İleti firarim19 » 18 Oca 2013, 16:50

İsteyen istediğine biner de acayip saçma ATMAlar olmus skoda hakkında :) VW ne kadar kötüymüş yaw.

Suan Ford fiestaya biniyorum 2011 30.000 de, 145.000 deki 2003 fabiamı mumla arıyorum.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti forman37 » 18 Oca 2013, 16:50

Favocu yazdı:Sıfır km renaultları incelemiştim, bana sorarsanız skodanın yanından bile geçemez, malzeme kalitesi çok kötüydü. Belkide aldığınız otomobilin sizden önceki sahibi otomobilini hor kullanmıştır yahut gittiğiniz servisiniz iyi olmayabilir. Kendim oldukça temiz kullanılmış 16 yaşında bir favorit almıştım, şu anda 20 yaşını geçti, hala tıkır tıkır çalışıyor. Yıllardır yolda bırakmadı. Parçasıda, tamiride uygun fiyatlı. Daha üst model bir skodaların daha kötü olması mümkün değil. Skoda markasını kötülemenizin bir anlamı yok.

bencede kotu bı kotuleme karalama olmus ama bu forumda tutturamazsınız bosuna ugrasmayın :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti baho06 » 18 Oca 2013, 16:56

Allah kahretsin böyle arabayı.8 senedir biniyom.bitek egz.mil devir sens.değişti.oda ayda bir motor yıkadığımızdan.ne dandik arabaymış yav.rezilliğin bini bin para
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti firarim19 » 18 Oca 2013, 16:57

baho06 yazdı:Allah kahretsin böyle arabayı.8 senedir biniyom.bitek egz.mil devir sens.değişti.oda ayda bir motor yıkadığımızdan.ne dandik arabaymış yav.rezilliğin bini bin para

hahahahaha :)

Benim skodalarında hep benzini falan biterdi. Çok dandikler yaaa :)
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti forman37 » 18 Oca 2013, 17:14

firarim19 yazdı:
baho06 yazdı:Allah kahretsin böyle arabayı.8 senedir biniyom.bitek egz.mil devir sens.değişti.oda ayda bir motor yıkadığımızdan.ne dandik arabaymış yav.rezilliğin bini bin para

hahahahaha :)

Benim skodalarında hep benzini falan biterdi. Çok dandikler yaaa :)

oda bıseymı benım favorıt o kadar dandıkkı hıc yolda kalmazdı :D nasıl bı araba bu ya ?
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti myege35 » 18 Oca 2013, 17:39

salih09 yazdı:herkes ekonomik oluşundan motorundan falan skoda alıyor.benimde memnun oldugum taraflar var.aldıgım arac cok temiz iç döşemeler süper yol tutusu vs.ama canınızı yakan dertleri hep oluyo bu araclarda.
birde biri skodaya bişey deyince hemen savunuyor ben kullanıyorum çok memnunum.su forumu gezince bile anlıyosunuz.adam sen yanlış ustalara gitmişin dyor skodadan ben memnunum diyor ama baska bi başlıkta birisi araba almayı düşünüyorum yazınca herkes elindeki başbelası skodaları kakalamaya çalışıyor.kimse kimseyi kandırmasın skoda hepinizi üzdü sıfır alanlar bile bi ay sonra klimadan ordan burdan şikayet ediyor.yetkili servisleri zaten tamamen rezillik parça fiyatları zaten pahalı.biraz samimi olun ve elinizdeki patlamış araçları burda ilan verenlere kakalamaya kalkmayın.
yeni araç olacak olan arkadaşlar 20000 tl üzerinde arac dusunuyosan git opel al reno al skodadan uzak dur öle her önüne çıkan ben model yukseltcem o yuzden satıom dyenlerede kanma.
herkes biraz samimi olsun lütfen ve kabul etsin bi opel bi reno bi ford bi palio kadar az sorun cıkaran bi araç değil.ayrıca cok onemli bi konu türkiyedeki en kral skoda yetkili servisinde dahi sanayideki tofaş ustasının tofaş uzerindeki hakimiyeti ve bilgisi yok.aracnızda bi arıza oldumu ilk duyacağınız laf kronik bunlarda diye başlar aylarca para harcarsınız.ben sadece başıma gelenlerden dolayı demiyorum azcık aklı olan forumu gezer skodanın ne kadar baş belası oldunu anlar yeterki kendine samimi olsun bunu gorur.
yeni araç alacak arkadaşlar almayın uzak durun skodadan.

bu söylediklerin tek bir kelimesine katılmıyorum. cok yanlış düşünüyorsun. sorunlu araba, sorun cıkarttan araba , sürekli arıza cıkarttan araba yoktur: sadece bakımsız araba vardır. eğer sen bakımlarını zamanında yapmazsan o zaman ne marka olursa olsun sürekli problem cıkartır. sen skodanın bakımsızına denkgelmişsin. opel , reno , ford , ve fiat örneği vermişsin sen bu arabaların bakımları yapılmamışsa denk gel bak ne oluyo ; benimde hayatım boyunca ilk defa skodam oldu. problem yokmu diye sorar sa elbette var. olacak o kadar dört dörtlük araç yoktur. mutlaka sorun cıkacak .. benden önce ki sahibi bile adam hava flitresini bile yan sanayi taktırmış.. gerisini sen düşün bu kadar ucuz bşr yedek parça yan sanayi takılıyorsa... araba tabiki sorun cıkartır.. o nedenle bence sen araç alırken pek dikkat etmiyorsun. biraz daha dikatli ve anlayan birilerin den yardım al ki ucuz araba değilde bakımlı araba al ;)
myege35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökhan erdogmus
Nereden: İzmir
Arabanız: 1997 skoda felicia 1.6 glxi

İleti forman37 » 18 Oca 2013, 17:41

myege35 yazdı:
salih09 yazdı:herkes ekonomik oluşundan motorundan falan skoda alıyor.benimde memnun oldugum taraflar var.aldıgım arac cok temiz iç döşemeler süper yol tutusu vs.ama canınızı yakan dertleri hep oluyo bu araclarda.
birde biri skodaya bişey deyince hemen savunuyor ben kullanıyorum çok memnunum.su forumu gezince bile anlıyosunuz.adam sen yanlış ustalara gitmişin dyor skodadan ben memnunum diyor ama baska bi başlıkta birisi araba almayı düşünüyorum yazınca herkes elindeki başbelası skodaları kakalamaya çalışıyor.kimse kimseyi kandırmasın skoda hepinizi üzdü sıfır alanlar bile bi ay sonra klimadan ordan burdan şikayet ediyor.yetkili servisleri zaten tamamen rezillik parça fiyatları zaten pahalı.biraz samimi olun ve elinizdeki patlamış araçları burda ilan verenlere kakalamaya kalkmayın.
yeni araç olacak olan arkadaşlar 20000 tl üzerinde arac dusunuyosan git opel al reno al skodadan uzak dur öle her önüne çıkan ben model yukseltcem o yuzden satıom dyenlerede kanma.
herkes biraz samimi olsun lütfen ve kabul etsin bi opel bi reno bi ford bi palio kadar az sorun cıkaran bi araç değil.ayrıca cok onemli bi konu türkiyedeki en kral skoda yetkili servisinde dahi sanayideki tofaş ustasının tofaş uzerindeki hakimiyeti ve bilgisi yok.aracnızda bi arıza oldumu ilk duyacağınız laf kronik bunlarda diye başlar aylarca para harcarsınız.ben sadece başıma gelenlerden dolayı demiyorum azcık aklı olan forumu gezer skodanın ne kadar baş belası oldunu anlar yeterki kendine samimi olsun bunu gorur.

bu söylediklerin tek bir kelimesine katılmıyorum. cok yanlış düşünüyorsun. sorunlu araba, sorun cıkarttan araba , sürekli arıza cıkarttan araba yoktur: sadece bakımsız araba vardır. eğer sen bakımlarını zamanında yapmazsan o zaman ne marka olursa olsun sürekli problem cıkartır. sen skodanın bakımsızına denkgelmişsin. opel , reno , ford , ve fiat örneği vermişsin sen bu arabaların bakımları yapılmamışsa denk gel bak ne oluyo ; benimde hayatım boyunca ilk defa skodam oldu. problem yokmu diye sorar sa elbette var. olacak o kadar dört dörtlük araç yoktur. mutlaka sorun cıkacak .. benden önce ki sahibi bile adam hava flitresini bile yan sanayi taktırmış.. gerisini sen düşün bu kadar ucuz bşr yedek parça yan sanayi takılıyorsa... araba tabiki sorun cıkartır.. o nedenle bence sen araç alırken pek dikkat etmiyorsun. biraz daha dikatli ve anlayan birilerin den yardım al ki ucuz araba değilde bakımlı araba al ;)

mantık +1 :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti Formancı3450 » 18 Oca 2013, 17:44

Usta sen Skoda nın pertine düştüysen burda ne Skoda'nın nede servislerin bi kabahati yok.Kaldıki bi Alman firmasına karşılık yıllar yılı ülkemize kazık atmış olan FIAT-RENAULT markalarını savunuyorsun.70 li senelerden 2000 li senelere kadar üretilen Toros'ları ve Tofaş'ları diğer bi adıyla at arabalarını ne çabuk unuttunuz 1992 senesinde o zamanın teknoloji şartlarında üretilmiş olan SKODA FORMAN'a 18 sene bindik.Hiç problem yaşamadık.yine olsa yine alırım ve alıcamda...
_-_34 FCU 71_-_
SKODA FORMAN ''GREEN HULK''
Kullanıcı avatarı
Formancı3450
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EMRE KIRMIZI
Arabanız: SKODA FORMAN 135 L

İleti eengineer » 18 Oca 2013, 19:13

Bir sinirle dert dökmüş arkadaş... yoksa mantık çerçevesinde skoda benzerlerine nazaran problemsiz denilecek araçlardandır.. ha 2. el alırsın, hor kullanılmış olur, sıkıntısı sana patlamış olur o başka...yoksa temiz skodaya benzini mazotu koy, yağını değiş bin...
eengineer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ömer aslanbaş
Arabanız: Fabia TDI

İleti forman37 » 18 Oca 2013, 20:30

eengineer yazdı:Bir sinirle dert dökmüş arkadaş... yoksa mantık çerçevesinde skoda benzerlerine nazaran problemsiz denilecek araçlardandır.. ha 2. el alırsın, hor kullanılmış olur, sıkıntısı sana patlamış olur o başka...yoksa temiz skodaya benzini mazotu koy, yağını değiş bin...

olay bıttı :D
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti skodaizm » 18 Oca 2013, 20:41

Başlık biraz agresif olmuş.

Ancak arkadaşa hakikaten kötü kullanılmışı denk geldi ve kendi de aracın dilinden anlamayan bir kullanıcıysa söylediğinde haklı olabilir.

Mazur görmek lazım.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti forman37 » 18 Oca 2013, 20:43

mazur gorelım tamamda burda dıger arkadasların araclarınıda kotuluyo yok efendım mıllete dokuk araclarını ıtelıyosunuz satıyosunuz falan fıstan bu nedır ?
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti OPTIMUS_PRIME » 18 Oca 2013, 21:00

Sevgili arkadaşım saygı çerçevesinde yorumlarına ve sözlerine skoda ya yıllarını vermiş biri olarak sana cevaplarım ;1) Herkes ekonomik oluşundan değil bir tarzı ve diğerlerinden farkı olduğu için alıyor , dünya piyasasında fiyat performans oranı en iyi olan marka olduğu için alıyor ...2) Kendi ağzınla iç döşemeler süper yol tutuşu harika diye yazmış motorunu övmüş sonrada kendi kendini çürütmüşsün3) Bize biraz samimi olun demişsin , senin samimiyetini yargılamayacağım elbette ama benim samimiyetime laf söylemen heleki böyle bir platformda olaylara ve konulara ne kadar sığ bir bakış açısıyla yaklaştığını zaten ayan beyan gösteriyor.Bu bakış açısıylada zaten doğruyu kavraman bence mümkün değil4) Opel yada reno almamızı tavsiye etmişsin teşekkürler , 12 yıldır üçüncü skodamı kullanıyorum ve kusura bakma ama benim çöpe atacak param yok ... hele reno dediğin marka ALTINDA UÇAK YAPSA YİNE ALMAM ...5) Gelelim servis usta gibi meselelere , bu meselelerde sözlerine katılıyorum ama yine bakış açının darlığı yüzünden göremediğin bir gerçeğide ortaya koyalım evet servis ve ustalar konusunda problem var çünki bir kuş serisinin motorunu sıfırdan yapabilecek bir usta bile fabia nın motor beyni teknolojisinin yakınından bile geçemez ki çok komik sen bu araçları karşılaştırmışsın ... İşte sorun burda çıkıyor yani bizim ustalarımız kendilerini yetiştirmekten aciz kaldıkları için çok basit bi şekilde halledilebilecek skoda nın ufak bir sorununu kafası basmadığı için çözemezken bisiklet teknolojisiyle üretilmiş bir palio nun kini çözdüğü için palio sorunsuz skoda sorunlu oluyor :)Yani kısaca arkadaşım sen o dediğin amrkalara bin ... BİZ YERLİ USTALARIN TEKNOLOJİSİNE YETİŞEMEDİĞİ BİR MARKAYA BİNMEKTEN ÇOK MEMNUNUZ ...Azıcık aklı olan forumda gezer almaz felan gibi sözler kullanmışsın buda böyle bir platforma yakışmamış ama onada cevap vereyim diyeceğim ama forum adabını bozmamak için cevap vermiyorum ama son söz olarak tek diyeceğim ;HERKES EHLİYET ALABİLİR AMA HERKES BİLİNÇLİ ŞOFÖR OLAMAZ VE ARABAYIDA ZATEN EHLİYET KULLANMAZ ...
OPTIMUS_PRIME
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Alper Azakoğlu
Nereden: Kayseri
Arabanız: 2012 Fabia 1.2 Optimal

İleti forman37 » 18 Oca 2013, 21:02

her ehlıyet alan soforse işimiz yas :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti burak mysterio » 18 Oca 2013, 21:08

OPTIMUS_PRIME yazdı:
Sevgili arkadaşım saygı çerçevesinde yorumlarına ve sözlerine skoda ya yıllarını vermiş biri olarak sana cevaplarım ;1) Herkes ekonomik oluşundan değil bir tarzı ve diğerlerinden farkı olduğu için alıyor , dünya piyasasında fiyat performans oranı en iyi olan marka olduğu için alıyor ...2) Kendi ağzınla iç döşemeler süper yol tutuşu harika diye yazmış motorunu övmüş sonrada kendi kendini çürütmüşsün3) Bize biraz samimi olun demişsin , senin samimiyetini yargılamayacağım elbette ama benim samimiyetime laf söylemen heleki böyle bir platformda olaylara ve konulara ne kadar sığ bir bakış açısıyla yaklaştığını zaten ayan beyan gösteriyor.Bu bakış açısıylada zaten doğruyu kavraman bence mümkün değil4) Opel yada reno almamızı tavsiye etmişsin teşekkürler , 12 yıldır üçüncü skodamı kullanıyorum ve kusura bakma ama benim çöpe atacak param yok ... hele reno dediğin marka ALTINDA UÇAK YAPSA YİNE ALMAM ...5) Gelelim servis usta gibi meselelere , bu meselelerde sözlerine katılıyorum ama yine bakış açının darlığı yüzünden göremediğin bir gerçeğide ortaya koyalım evet servis ve ustalar konusunda problem var çünki bir kuş serisinin motorunu sıfırdan yapabilecek bir usta bile fabia nın motor beyni teknolojisinin yakınından bile geçemez ki çok komik sen bu araçları karşılaştırmışsın ... İşte sorun burda çıkıyor yani bizim ustalarımız kendilerini yetiştirmekten aciz kaldıkları için çok basit bi şekilde halledilebilecek skoda nın ufak bir sorununu kafası basmadığı için çözemezken bisiklet teknolojisiyle üretilmiş bir palio nun kini çözdüğü için palio sorunsuz skoda sorunlu oluyor :)Yani kısaca arkadaşım sen o dediğin amrkalara bin ... BİZ YERLİ USTALARIN TEKNOLOJİSİNE YETİŞEMEDİĞİ BİR MARKAYA BİNMEKTEN ÇOK MEMNUNUZ ...Azıcık aklı olan forumda gezer almaz felan gibi sözler kullanmışsın buda böyle bir platforma yakışmamış ama onada cevap vereyim diyeceğim ama forum adabını bozmamak için cevap vermiyorum ama son söz olarak tek diyeceğim ;HERKES EHLİYET ALABİLİR AMA HERKES BİLİNÇLİ ŞOFÖR OLAMAZ VE ARABAYIDA ZATEN EHLİYET KULLANMAZ ...

başka söze gerek kalmamış :)
Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Burak YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 MPİ

İleti phenomx3 » 18 Oca 2013, 21:13

Skodanın ismine zaten bi antipati var insanımızda. Ama bindikten sonra kullandıktan sonra çok kişinin fikri değişiyor. Her markanın hor kullanılanı bi sonraki sahibini üzer. .
Benim tavsiyemle 2006 Fabia alan bir yakınım 2,5 senedir ne servis ne usta yolu bilmiyor....
Ben Formen'imle TOYOTA yı tamirciye çektim Sanayide çok kişi Skoda Toyotayı çekiyo dedi yani şimdi Toyota kötü arabamı yoksa Skoda ondan daha mı iyi??? Hayır bakımlı araç-bakımsız araç Hor kullanılan araç-Hor kullanılmayan araç var bir de Ne marka olursa olsun aracını tanımayan ona gerekli ilgiyi göstermeyen ilgisiz araç sahipleri var.

Size zorla Skoda satan mı oldu yoksa Skodanı satarsan sana şöyle böyle yaparız diyen mi oldu satın kurtulun o zaman ne bekliyosunuz. herkes istediğini alıp kullanma özgürlüğüne sahiptir.Siz de öyle yapın kendinizi üzmeyin bir sürü marka var piyasada seçin birini olsun bitsin yaaaav..
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti forman37 » 18 Oca 2013, 21:16

ben neye şaşırdım bılıyomusunuz bu konu bugun açıldı ve super bı hızla 3. sayfaya ulastı helal olsun :) ıse yarayacak bı konu acsak bu kadar ılgı alaka gormez :D
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım