skodanın rezilliği dandikliği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skodanın rezilliği dandikliği

İleti phenomx3 » 18 Oca 2013, 21:20

İşe yaradı ki 3 sayfa olmuş herkes tepkisini gösteriyor ve Bu markanın kalitesive insanların memnuniyeti bir kez daha kanıtlanmış oluyor. Zaten SKODA forum sayfasında böyle bir başlık açmak ne kadar doğru olabilir ki.

Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti forman37 » 18 Oca 2013, 21:21

sızde haklısınız bakın 4. sayfa yaptınız :D ya skodayı sev yada forumu terket dıyelım kısacası ;)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti erciyes » 18 Oca 2013, 21:34

arkadaş herkez aracında memnun ne alakaydı bu başlık.
aracından memnuniyetin yoksa sat gitsin niye karalama çalışması yapıyorsun.
aracımdan gayette memnunum her araçta olan arızalardan bir farkı yok araçlarımızın arızalarının.
o övdügün araçlarıda kullandım biliyorum ne olduklarını.
sana tavsiyem hemen arcını sat o markalardan birine bin kardeşim.
skoda sahibi olmak ayrıcalıktır o kadar.
erciyes
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kazım özdemir
Arabanız: fabıa

İleti forman37 » 18 Oca 2013, 21:37

ben bı cumle eklemek ıstıyorum ızın varsa .. SADECE FARKLIYIZ... :!: :!: :!: :!: :!:
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti ender_atakan » 18 Oca 2013, 21:44

şu başlık acan arkadaşıma sesleniyorum.

1-skoda dediği araba skodamı peki. vw olmasın bütün parçası vw ile ortak iken (kaporta iç tasarım hariç) sen skodayı kötülüyorsan ozaman vw 'de kötü.

2-diğer markaların hiçmi sorunu yok karşılaştırdığın arabalara bak palio falan. arkadaşım piyasada palio mu kaldı hadi kaldı diyelim sorun cıkarmıyor (ki skodanın bariz arızası yok) diye teneke parçasına binmem.

3- diğer forumlarıda takip etmenı tavsiye ederim bir hazsa renault peugeot ve fiat yani senin örnek verdiğin markaların forumlarını veya şikayet köşelerini bi oku ozaman sen onlardan 2.vitesle kaçarsın onlardan. biraz araştır mahkemelik veya kronik ne büyük sorunlar var o dediğin markalarda

4- sen kendi arabanı bunları söylerek satsana arkadaşım cok dürüstsen mertsen sözüne sadıksan o arabanı bu dediklerini aynen söyleyerek sat veya böyle diyerek satımışındır inşallah eğer sattıktan sonra konuşuyorsan senin karakterin belliymiş derim benim bişey dememe kalmaz. kimse yoğurdum kötü demez dostum rahat ol sen.

sen sorunsuz araba arıyorsan arkadaşım osmanlı usulune devam kuş serisi yıllardır koç'un araba diye kakaladığı veya renault toros veya brodway al onlarda elektronik bişey olmadığından sorunda cıkarmaz sanayide 3-5 ustanın ağız kokusunu koklarsın mis gibi.

böyle bir şeye kızıp genelleme yapıp herşeye maal edemezsin.

bide ben size söyleyim bu arkadaş gider şimdi vw alır sorunsuz der bide sanki mekanik elektronik aksamları farklıda :D
ender_atakan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ender
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: skoda

İleti forman37 » 18 Oca 2013, 21:47

bu adam sahıne dogana torosa broadway a anca bıner zaten bana oyle gelıyo :D
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti BaTeRRiiSStt » 18 Oca 2013, 22:09

Ben de acıkcası bugun sıfır araba alıcak olsam fabia almam. su an 2002 elegance kullanıyorum ama mecburıyetten.o kadar masraf yaptım kı hesaplamıyorum artık. cam mekanızması plastık kısımları nı kac kere deıstırdım bılmıyorum. ıcerı su mu almadı , katalıtık konvektoru mu bozulmadı , 6 sene de 7 defa amortısor rulmanı ıkı defa amortısor deıstırdım en son cok kızdım helezon yaylarını da deıstırdım sadece yaylara 370 tl para verdım orjınal. (arabayıda cok sakin kullanırım ) arkadasımın 94 şahini var 10 senedır 1 kere aracı su almamıs ben ön fitilleri deısıtırdım yan sanayısıde yok aq kac para verdıgımı bıle hatırlamak ıstemıyorum . ustası zaten yok aracın servıs leri desen evlere şenlik katalıtık konvektoru bozuldu servıs 3250 tl para cektı çüşşş dedim . 430 lıraya dısarda hallettım bunlar sadece aklıma gelenler simdı kıyıp satamıyorum . Allah a şukur meşhuuuurr dıreksıyon arızası yapmadı :)) ama açı sensörü değişti. aracım elegance vıtes topuzunun parlak jelatin kısmı kalktı kolu deıstreyım dedım servısde yok turkıyede de yok :) cekoslavakyadan sıparıs yazıldı tarıh 11.12.2012 servısle gorustum daha hala gelmemıs kapora da vermıstım. boyle de hızlı bır servısı var :) siz soyleyın sımdı benım yerımde olsanız bır daha skoda alırmıısnız ? :)
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti erginbkr » 18 Oca 2013, 22:49

ilk skodamla bi minibüse kızıp arkadan geçirince çamurluk yamulmuştu ve boyanıp tamir edilmesi gerekiyordu...bu süreç 5-6 gün sürecekti...kasko şirketim bana muadil araç!!! olarak renault clio marka bir aracı 5 günlüğüne tahsis etti... ben o muhteşem araca yalnızca 3 gün dayanabildim ve 3. gün sonunda iade ettim...başlık sahibi arkadaşın ilk aracı sanırım skoda...diğerlerini muhteşem gördüğüne göre... :D
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti lsevinc » 18 Oca 2013, 23:19

her marka araçta olduğu gibi skodanın da sorunları var.,
1- yetkili servislerde çalışan ustaların hepsi olmasa da önemli bir kısmı bence usta değil;
araçla ilgili ciddi bir sorunun çözülmesini istediğinizde, '' kullanıcı hatasıdır, yakıt kalitesizdir '' cevapları can sıkıcı.

2- bakım maliyetleri ww den düşük değil. (birbirimizi kandırmayalım);
(skoda yeti greenline 30 bin bakımı için 480 tl ucuz değil, sadece periyodik bakım masrafı bu kadar olmamalı )

ama gelgelelim, bu ne tür bir hastalıksa 3. aracımda gene skoda.

nedenlerim var ama en önemlisi,

aynı kalitedeki araçlara göre daha uygun fiyatlı,

servisleri yetersiz, bakımları o kadar ucuz olmasada...
Kullanıcı avatarı
lsevinc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Levent Sevinç
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda YETİ Greenline

İleti tolga7482 » 18 Oca 2013, 23:20

Sabah bu konuya ilk cevap yazanlardanım. ve bu konunun bu kadar rağbet göreceğini tahmin etmezdim valla.
Baterist, seninki baya bir şanssızlık olmuş. inan çok üzüldüm.
ben 0 aldım aracı 3. kez servise giriyor 5. ayında. birilerinin gözü kalıyor. absürt kazalar gelip duruyor başıma:(
senin ki de kesin ondandır:)
tolga7482
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tolga İplikci
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti

İleti lsevinc » 18 Oca 2013, 23:26

sırf piyasası var diye yada sorun çıkartmıyor diye düşük kalitede bir aracı tercih etmem..
Kullanıcı avatarı
lsevinc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Levent Sevinç
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda YETİ Greenline

İleti burak mysterio » 18 Oca 2013, 23:27

SKODA Sımply Clever :)
Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Burak YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 MPİ

İleti fencolic » 18 Oca 2013, 23:29

Daha önce 1998 renault europa 1.4, 2005 ford focus 1.6, 2010 seat leon 1.6 kullandım ve şuan 2001 skoda felicia 1.3 kullanıyorum. Tabi yaş ve motor farkları olduğu için kıyaslamak doğru olmaz ama size şunu diyebilirim ki ne kadar para o kadar köfte. Şu an bindiğim araba yaşına, fiyatına, yakıtına, vergisine göre biçilmiş kaftan.

Marka adı vererek iyi-kötü demek doğru olmaz. Bize aynı yaşta, aynı segmentte, motor hacimleri birbirine yakın araç modelleri söyleyin o zaman kıyaslayalım. 2 yıl önce sıfır focus alan iş arkadaşım bir türlü bitmek bilmeyen ve nereden geldiğini servisin bile tespit edemediği gıcırtı seslerinden dolayı aracını sattı. Geçen yıl sıfır fiat linea alan arkadaşımın geçtiğimiz hafta arka camdan ve marşpiyelden içeri su doldu. 2009 opel astra kullanan arkadaşım elektronik arızalar yüzünden kafayı yemek üzere. İyi araba yoktur, sabırlı kullanıcı vardır. :D

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti felicia_3437 » 18 Oca 2013, 23:30

ya yanlışlık la bır skoda almış arkadaşımız olmuş böyleşeyler arkadaşlar kendi derdini anlatamamış skoda zaten cok dan dıkolduğu icin ankarada okdar cok var bır tane sınıde bu almış dandık araba kulanayım demişolay bu kadar basıt kasmayın genci he bırde şu var ben felişimi alırken mahaledeki arakadaşlarımcok laf etmişlerdi skoda diye arabamı alınır capraz bacak falan filan bu adamların altın da bmw reno opel gibi araclar vardı bır gun baktım bmw superb olmuş bıhafta gecti opel gidip felicia combiolmuş reno gitmiş forman gelmiş mahalede 7 tane oldu mahaşalahı var ve o sokağı gören arkadaşlarım da var bu formdan tanıştıhım zaten cvp veririler skoda okadar dandıkı bır gun benı yolda koymadı ve 4 sene gıbı bırzamanda lpg den benzıne hıc gecmeden 430 bin km gibibiryol yaptı
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti Ömer Fatin » 18 Oca 2013, 23:42

Şimdiye kadar bir çok farklı marka aracım oldu ama aynı klasmandaki araçlar içinde ki reno ve tofaş bu klasmana dahil bile olamıyor, memnun kaldığım nadir araçların başında gelir skoda.

Önceki aracımı (favorit) satmaya karar verdigimde acaba ne alsam diye bile düşünmedim. Sadece bagajı geniş olsun yeter diyerek skodadan başka markaya bile bakmadım.

Kaldıki siz araca değer vermiyorsanız o araca binmeyi haketmiyorsunuz demektir.
Olurya aracımı satarsam gözümü kırpmadan yine skoda alırım.

Servislere laf atmanında mantığını oldum olası anlayamamışımdır. Ozantavsan'ın imzasını hep hatırlarım bu konuda. "Her aracın en iyi ustası sahibidir" Eğer siz ilgisiz iseniz servis ne yapsın. Önce siz arızayı tespit edip anlatı ki serviste doğru tedaviyi uygulasın. Yoksaki sizin söyleminiz çamur at izi kalsından öteye gitmiyor.
1998 Skoda Felicia 1.3 GLX Combi
Benzin/LPG Tüketimi
Kullanıcı avatarı
Ömer Fatin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer Fatin
Nereden: Bolu
Arabanız: 98 Felicia GLX Combi

İleti felicia_3437 » 18 Oca 2013, 23:45

Ömer Fatin yazdı:Şimdiye kadar bir çok farklı marka aracım oldu ama aynı klasmandaki araçlar içinde ki reno ve tofaş bu klasmana dahil bile olamıyor, memnun kaldığım nadir araçların başında gelir skoda.

Önceki aracımı (favorit) satmaya karar verdigimde acaba ne alsam diye bile düşünmedim. Sadece bagajı geniş olsun yeter diyerek skodadan başka markaya bile bakmadım.

Kaldıki siz araca değer vermiyorsanız o araca binmeyi haketmiyorsunuz demektir.
Olurya aracımı satarsam gözümü kırpmadan yine skoda alırım.

Servislere laf atmanında mantığını oldum olası anlayamamışımdır. Ozantavsan'ın imzasını hep hatırlarım bu konuda. "Her aracın en iyi ustası sahibidir" Eğer siz ilgisiz iseniz servis ne yapsın. Önce siz arızayı tespit edip anlatı ki serviste doğru tedaviyi uygulasın. Yoksaki sizin söyleminiz çamur at izi kalsından öteye gitmiyor.

size katılıyorum servise gidince al aracın sorunu var bak dersen oda bakar paranı alır gönderir mesala ayahınız arıyor doktor gitin ne dicen ayıhım arıyor dersen cakar ıneyı yolar neden arıyor
burktunmu düştünmühepsini söliicen
oda ona göre bakıcak muhayneye aracta aynı
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti forman37 » 19 Oca 2013, 00:14

mıllet yolunu kaybetmıs ya :D
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti paranoia » 19 Oca 2013, 00:20

Yahu ben de dayanamicam valla mutlaka yazmam lazım. Neden Skoda aldım bu başlığı okurken aklımdan ben de hep bunu geçirdim. Yahu ne markalara bakmadım ki . Leon mu dersin ? Fluence mu ? Astra mı ? Clio mu ? Volvo mu ? Ford C-Max mı ? Seat Altea mı ? Toyota Corola mı ? Hatta Peugeuot ? Hyundai bile ? Cruize ? Allah var Kia bakmadım. Eh bir de bmw merco falan bnakmadım. 40 bin liradan 75 bbne kadar bu markaların farklı modelleri ve donanımları dahil bir çok araç baktım. Aradığım temel özellikler netti. Bagaj ! Dizel ! Otomatik ! Güvenlik ! Konfor ! Yakıt ekonomisi ! Ve sonuç olarak Octavia da karar kıldım. Ha açıkça itiraf etmem gerekirse Volvo S40 D4 aklımda kaldı ama diğerlerinden birine karar vermemekle çok isabetli kararlar verdiğimi o bahsettiğim markaları alan arkadaşların arabalarına binince anladım. Ama benim kararım belliydi. Donanım olarak bana daha ucuza daha çok özellik veren aklımı çelen bazı markalara rağmen gene de doğru kararı verdiğimi düşünüyorum. Yetkili servis konusunda arkadaşa katılmamak elde değil ama grubun tüm markalarında aynı problem var. Gönül isterdi ki daha iyi bir hizmet biz skoda severlere sunulabilse ama malesef zamanla düzelecek ancak. Arkadaş bir Opel alsa da İzmir yetkili servisi Egem de bir servis alsa. Opelimi iğrenç servis hizmetinden bıktığım için sattım oksa oldukça memnundum. Hem yetkili hem özel en kötü skoda servisi kadar kötüydüler. Şunu kabul edelim yetkili servis işi bizim ülkemizde malesef tüm markalarda böyle. Gerçi skodaya bindikten sonra Clio yu öven bir mantık zaten marka ile bağ kuramamış demektir ama ben arkadaşa çok da kızmadım. Beli ki bayağı çekmiş arabasından ve gelip burda patlamış. Ben onun için iyi bir tecrübe oldugunu sanıyorum. Umarım yeni arabasında huzurlu ve mutlu olur. Giderayak birbirimize kakaladığımız araçlar konusunu hiç açmıyorum kastını aşmış ve bence kendi de anlamış. Velhasıl skoda gerçekten bir tutku ve o tutku uyandıysa ne olursa olsun adamın içini kemiriyor. Son olarak oğlumun bulduğu bir tekerlemeyle bitiriyorum...

Babacım arabamız ne ?

Ok-ta-viiiii-ya ... Viya viya viiiiiya
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir