skodanın rezilliği dandikliği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skodanın rezilliği dandikliği

İleti lsevinc » 19 Oca 2013, 00:22

İyi bir araç kullanıcısıyım, arcımı dinlerim.. sorunu ustaya çok net ve ayrıntılı anlatırım. Ustalara saygı duyarım çünkü daha tecrübelidirler. Hatta kurduğum cümlelere de dikkat ederim, sanki karşımda üstadım varmış gibi konuşurum.

bu bağlamda başımdan geçen talihsiz olayı kısaca anlatmak isterim,

Yetkili servisleri dolaştım, yüce otoya mesaj yazdım ve nihayet 8. yetkili servis ziyaretimde atölye şefi olaya el koydu.

ilk başta verilmesi gereken cevap geç de olsa gelmişti..

''eksantrik sensörü hata veriyor değişmesi gerekli, sipariş vericez''

bu cevap içime burukta olsa bir mutluluk vermişti.

çünkü olur olmaz anlarda motorun durması normalin dışında çok tehlikeli bir durumdu. özellikle 80 km süratte 4.veya 5. viteste kendi halinizde seyrederken lambaların yanıp sönmesi ve motorun yakıt bitmiş gibi durması daha fazla dikkate alınmalıydı. (defalarca anlattım ama sorun yok diye gönderildim... )

anlayamadığım şey bu araç stop ettiyse kesinlikle bir log oluşturmuş veya başka deyişle arıza kaydı oluşturmuş olmalıydı ve yetkili servis bunu görmeliydi. çünkü 8 defa bu sorun için gitmiştim.

vites küçülterek son model aracınızı sağa çekip çalıştırmaya çalışmak moral bozucu bir durumdur inanın. :cry:

neyse çok şükür geçte olsa dikkate alındım. ve her şeye rağmen aracımı seviyorum..

Kullanıcı avatarı
lsevinc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Levent Sevinç
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda YETİ Greenline

İleti forman37 » 19 Oca 2013, 00:24

bu forumda herkes skoda'sını sevıyo sevmeyen bırı çıktı zaten oda pıyasada yok artık :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti isnilgiz » 19 Oca 2013, 00:45

Su forumu niye seviyorum biliyor musunuz? Skoda dan sikayetci olan arkadas yasadigi olumsuzluklara binaen skodayı elestirirken aslinda farkinda olmadan skoda kullanicilarini da rencide etmis. Siz de kabul edin yalandan araclarinizi ovuyorsunuz diye. Ama inanin soyledigi cumlelerin nereye gittigini biraz dusunse zaten bir kac cumlesi icin ozur dileme ihtiyacini dusunurdu. Ama herseye ragmen cevap yazan arkadaslar bir saygisizlikta bulunmuyor biraz empati, biraz sitemde bulunuyor ama kesinlikle seviyeyi bozmuyor. İste skoda ailesi budur.
Bir de karsilastirma olsun diye misal vermek istiyorum. Benim bir de çin mali bir aracim oldugu icin uye oldugum ilgili markanin forumunda actigim bir konuya 475 kisi bakmis, bir Aallah'in kulu selam, hayirli satis, kolay gelsin gibi nezaketen de olsa bir sitayisi cok gormus. Oralara bakinca buralarin kiymetinin daha iyi anliyor insan. Forumumuzun kiymetini bilelim, hoş seda mesajlarimiz bol olsun. Hepiniz saygiyla selamliyorum.
Biraz da konu hakkinda yorumda bulunmak isitiyorum.
Ben de en az 9-10 araca binmis biri olarak benim cumlem: kul yapisi butun araclar iyi bakilmazsa sahibini uzuyor. İnanin bir abimin benim octi ila ayni yastaki audisi insani zivanadan cikartacak sayida periyodik ariza cikardi. 4-5 sefer cam mekanizmasi, Habire ampul patlamasi, Bagaj kapagi mekanizmasi, iki kez otomatik sanziman arizasi, teyp dugmeleri arizasi vs. Simdi ise 2008 c220 dizel mercedes kullaniyor ve herhalde ilk sahibi hor kullanmis olmali ki ic aksam ve plastik malzemesi yemin ediyorum onunkinden 2 yil daha yasli octiminkinden daha yipranmis duruyor. Ama bizim ulastigimiz sonuc demek ki aracin mercedes te, audi de olsa bakmazsan ona gore karsiligini veriyor.
ha tabi sanstir, cok iyi bakarsin ama illa bir ariza cikarir, o zaman diyecek bir sey yoktur. ama bu butun markalar icin gecerlidir. Burada ise yapilacak en buyuk hata bir renaultun, ya da bir fiatin skoda dan daha fazla masraf cikardigidir ki iste buna katilmam mumkun degil.
saglicakla kalin
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 19 Oca 2013, 00:58

skodanın nasıl sevılgıdı bugun açılan konunun aksama kadar 5. sayfaya ulasmasından gayet ıyı bellı oluyo . sevmeyen yol alır gıder . aracını kısa zamanda satar inşaallah.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti unknown1 » 19 Oca 2013, 01:06

Octavia 2001 ler dahil olmak üzere o model ve yaşa kadar tüm skodalar aldıkları parayısonuna kadar hak ediyor.

Daha üstünde Fabbia 2006 kullandım oda sonuna kadar hak ediyor.

Ama daha üstü için ilmiyorum.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti forman37 » 19 Oca 2013, 01:08

skoda'da parasını hak etmeyecek bı araba gormedım ben daha usta 1 forman 2 favorıt aldım hıcbırı benı uzmedı
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti kemal1135 » 19 Oca 2013, 01:51

bundan önceki arabam fabia 1.4 mpi di herkese öve öve anlatıyorum hem siteyi hem eski arabamı ailemin 3 cü üyesiydi beni yarı yolda bırakmadı sattığım arkadaşda sürekli allah razı olsun der memnun olmayan arkadaslar satar kurtulur ama kimsenin adına karar ve düşünce açıklamasına giremez ayni marka model fırın alırsın birisi iyi pişirir diğeri sıkıntı yaratır biraz şans işidir ama arabana ilk günden beri ilgi göstermezsen seni üzer insan vücudu gibi hor kullanırsan sorunlar oluşmaya başlar kısacası skoda seni seviyorum
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2011 1.4 polo comfortline

İleti favocu41 » 19 Oca 2013, 05:42

o kadar araba aldım sattım yüzümü güldüren tek araba favo.yakıt yok parça ucuz tam gariban işi daha ne olsun
Skoda Das Auto Fakurun Arabasi
Kullanıcı avatarı
favocu41
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cenk giray
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Green fog

İleti forman37 » 19 Oca 2013, 08:28

3 TANE SKODA'M VARDI BİRİ BİLE DEMEDIKI GEL SENI UZEYIM :) SUAN EN ALTTAKI SILVER BENDE ..

_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti 0911kazanova » 19 Oca 2013, 12:27

Delinin biri kuyuya bir taş atmış kırk tane akıllı çıkaramamış misali adam başlığı atmış yazıyı yazmış vede kaçmış.
Adamın derdi bizi kızıştırmak şimdi yazılanları gerine gerine okuyup gülüyordur muakkak
O yazanlarla bu sitedeki hiç kimse ne skodasından vazgeçer nede yazanların doğruluk payına inanır..!
0911kazanova
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: seçkin
Nereden: Adana
Arabanız: 2013 skoda fabia 1.6 tdi elegance

İleti forman37 » 19 Oca 2013, 12:37

SKODA'ya rezıl dıyen sahıs hıc aynaya bakmısmı ? onu sorarım sıze.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti sarp85 » 19 Oca 2013, 14:03

arkadaş reno alın demiş daha başka bişey söylemeye gerek yok :lol: herkesin kendi tercihi tabii....Ben çok memnunum mekanik te alman ve japon derim fransızı tercih edenle tartışmaya gerek yok parça işi yapıyoruz almancıyız polo golf le aynıdır güvenle rahatlıkla kullanın skoda piyasa arabasıdır özellikle almanyada ve birçok avrupa ülkesinde tercih edilen araçtır parçasıda renodan ve opelden çok daha ucuzdur tabii opel tercihi paranız varsa opel tabii....
Kullanıcı avatarı
sarp85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sencer sarp
Arabanız: fabia 1.4 classic

İleti sarp85 » 19 Oca 2013, 14:06

forman37 yazdı:ben bı cumle eklemek ıstıyorum ızın varsa .. SADECE FARKLIYIZ... :!: :!: :!: :!: :!:

evet gerçektende farklıdır ne istediğini bilen gösterişten çok bir araç için alanlardır........Rabbim herkese ağız tadıyla kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.....
Kullanıcı avatarı
sarp85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sencer sarp
Arabanız: fabia 1.4 classic

İleti AhmetH » 19 Oca 2013, 14:16

bir dönem sadece yağ değiştirmiştim suyuna bakmıştım..
yaklaşık 5 yıl nerde tırak orda bırak mezarcı kullanım.

birazda dilden anlamak lazım. kimi şeyleri ötelemek lazım.

mesela renault dediğiniz arabanın laguna modelini kullanan bir amca denk geldi sanayide.. adamcağız anlamıyorki debriyaj değiştirmeye gelmiş şanzımandanda ses geliyor diyordu...

bir baktılar ki iç aks körükleri yırtılmış şanzıman yağı komple boşalmış şanzıman yalan olmuş.
çıkma şanzıman arıyorlardı...

oysaki felicia da 30 liralık iç akslarım var ruby marka çin işi 1 yılda körükleride yırtıldı hala geziyorum biliyorum değişmesi gerek ama öteliyorum.

farkı anlayabiliyormusunuz ?

birinde kafaya takmadan sorunsuz gidebilirken birinde 15 liralık körük şanzımanı kucağınıza veriyor anlamıyorsanız :D
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Denizalp » 19 Oca 2013, 15:18

"Reno alın"dan sonrasını okumadım :)
Denizalp
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)

İleti BaCHeLoR » 19 Oca 2013, 15:54

xxx05 yazdı:herkes ekonomik oluşundan motorundan falan skoda alıyor.benimde memnun oldugum taraflar var.aldıgım arac cok temiz iç döşemeler süper yol tutusu vs.ama canınızı yakan dertleri hep oluyo bu araclarda.
birde biri skodaya bişey deyince hemen savunuyor ben kullanıyorum çok memnunum.su forumu gezince bile anlıyosunuz.adam sen yanlış ustalara gitmişin dyor skodadan ben memnunum diyor ama baska bi başlıkta birisi araba almayı düşünüyorum yazınca herkes elindeki başbelası skodaları kakalamaya çalışıyor.kimse kimseyi kandırmasın skoda hepinizi üzdü sıfır alanlar bile bi ay sonra klimadan ordan burdan şikayet ediyor.yetkili servisleri zaten tamamen rezillik parça fiyatları zaten pahalı.biraz samimi olun ve elinizdeki patlamış araçları burda ilan verenlere kakalamaya kalkmayın.
yeni araç olacak olan arkadaşlar 20000 tl üzerinde arac dusunuyosan git opel al reno al skodadan uzak dur öle her önüne çıkan ben model yukseltcem o yuzden satıom dyenlerede kanma.
herkes biraz samimi olsun lütfen ve kabul etsin bi opel bi reno bi ford bi palio kadar az sorun cıkaran bi araç değil.ayrıca cok onemli bi konu türkiyedeki en kral skoda yetkili servisinde dahi sanayideki tofaş ustasının tofaş uzerindeki hakimiyeti ve bilgisi yok.aracnızda bi arıza oldumu ilk duyacağınız laf kronik bunlarda diye başlar aylarca para harcarsınız.ben sadece başıma gelenlerden dolayı demiyorum azcık aklı olan forumu gezer skodanın ne kadar baş belası oldunu anlar yeterki kendine samimi olsun bunu gorur.
yeni araç alacak arkadaşlar almayın uzak durun skodadan.

kardeşim sen git reno 12 ts bin arıza sıfır tavsiyem 2 yıldır fabiam var daha motora kaputunu bir kere antifiriz için açtık kullanmasını bil yeter
BaCHeLoR
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Mersin
Arabanız: Fabia 1.4 Choice 04"

İleti kazax » 19 Oca 2013, 21:48

2 gün önce aldım skodamı felicia combi glx 1.3 gayet güzel ve başarılı bu sınıfta alınabilecek parasının karşılıgını gayet iyi hak eden az yakan çok kaçan parça ücreti gayet cefakar bi araç aracı aldığımda ön takım bitik durumdaydı aslında tırsmıştım başıma çok masraf açacak diye ön takımın tamamı ekstralar dahil 250 tl tuttu yani bence skoda
kazax
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat güler
Arabanız: felicia combi 1.3 glx

İleti yabani » 19 Oca 2013, 23:23

2,5 yıl önce 2004 fabia aldım, aldıktan kısa süre sonra direksiyon pompasından bir şemsiye yedim :D bundan başka birde hararet müşürü sorunum oldu o kadar. 2. el araba aldık sonuçta ve benden önce kullananın nasıl kullandığı belirsiz. Bende ilk başlarda "acaba" diyordum, sonrasında arabayla o kadar yol maceramız oldu ki, benzer fiyattaki farklı araçlarla karşılaştırıyorum ve iyiki önyargılı davranmayıp bunu almışım diyorum.
Corsa ile karşılaştırırsam daha geniş iç mekan sunuyor,
vectra ile karşılaştırmak abes olur, farklı sınıflar, keza başlığın ilk mesajındaki palio ile de karşılaştırılamaz. Bir kere palionun arıza çıkarmadığı nereden çıkmış ki, arkadaşımda palio vardı onuda kullandım, ne debriyajı ne gazı, konfor namına fabia'nın yanına yaklaşamaz, yol tutuş dersen öyle, parça kalitesi de öyle. diyeceksiniz ki parçası ucuz. ne kadar ucuz ve ne kadar kaliteli onu bir ölçmek lazım. bende 80 tl olan parça onda 60 tl ama arada kalite farkı da var, ben bir parçayı değiştirdiğimde atıyorum 10 yıl oradan arıza vermeyeceğini biliyorum, ama palio sahibi arkadaşım haftada veya 2 haftada bir eften püften şeylerden sanayi yolunu arşınlıyor. fabia'ya dandik demek Polo'ya ve ibiza'ya da dandik demek oluyor ki, %90 aynı araçlar. fabia'mı satarsam bu ya model yükseltmek yada B'den C segmentine geçmek için olur. yani ya yeni kasa fabia alırım yada Octavia.
Öte yandan aracın kötü yanları yok mu? elbette var, her marka-modelin olduğu kadar. peki daha iyi araçlar var mı? tabiki var, misal Corolla sorunsuzluğu ile meşhurdur ama benim kesemin arabası değil. kendi aracımın sevmediğim tarafları da mevcut ama aynı klasmanda diğer araçları sürme fırsatı buldukça aracımı daha fazla sevmeye başlıyorum.
Ayrıca skoda fanatiği de değilim, daha iyi bir opsiyon karşıma çıkarsa değerlendiririm fakat benim şu andaki değerlendirmem VW grubu araçlarından yana. ileride ne olacağını fiyat/performans olarak hangi marka/modelin üstün geleceğini bilemem. Allah nasip ederse model yükseltmek için 2 yada 3 yıl sonra bende aracımı satacağım o zamanda benim başlığıma girip kurtulmaya mı çalışıyorsun diye yazarsınız :D
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir