skodanın rezilliği dandikliği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skodanın rezilliği dandikliği

İleti erginbkr » 19 Oca 2013, 23:40

forman37 yazdı:SKODA'ya rezıl dıyen sahıs hıc aynaya bakmısmı ? onu sorarım sıze.

mustafa senin capparı abin boyamıştı heralde...çok tatlı olmuştu rengi ama sattın gitti işte...

Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti Ahmet BALKANCI » 20 Oca 2013, 00:07

Ben 2000 model 1.3 MPİ felicia'mın 3.sahibiyim. önceki sahiplerini de tanıyorum. Ancak arabayı pazara tanıdığım bir tamirci çıkarmış. seninmi diye sordum. değil abi dedi. aracın benim kurumumda çalışan bir bayanın eşinin olduğunu biliyordum. Fiyatta anlaştık aldım. Tamirci arkadaş abi bu arabayı tamir için bana getirme. Sanayide falanca ustaya baktır dedi. Yine komşum otomobil tamircisi. hayırlı olsun dedi. sağol dedim. abi bakım ve tamir işini falanca ustaya yaptır dedi, yani diğer ustanın dediği ustaya yönlendirdi. 28 ay oldu kullanıyorum, ustamdan çok memnunum. reklam olmasın diye ustanın ismini vermiyorum. Edirne/Keşan da yaşıyorum. Arabamdan da memnunum. fakat çok bakıyorum. LPG'de taktırmadım. Kimsenin kullanmasına da müsade etmem. maşallahı var. Satmayıda düşünmüyorum. parçayı da asla çin malı kullanmam. yağın ve antifrizin kalitelisini kullanırım. vergisi az. yaşım 59. istersem sıfır araç alacak gücüm var, ancak gerek yok. çünü arabam kazasız. geçmişini de biliyorum. marka yazmayayım da bizim yerli markalı aynı yaşıt araçlara vermem. Motorun kaputunu herkezin yanında açmıyorum, nazar değebilir. yarın pazar benim araç bakım günüm. Sonuç olarak; Skodanızı skoda dan anlamayan ustalara yaptırmayın, ayrıca çin malı parça kullanmayın. Derin Saygı ve Sevgilerimle arkadaşlar. Herkezin malı kendine güzeldir. 22 FL 802 keşan/edirne
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

İleti xMEGANx » 20 Oca 2013, 00:40

bu forumda bunu kimseye anlatamazsın abi :) bana burda SKODA AUDİ'den bile kaliteli diyen olduktan sonra girmez oldum buraya :) o değil sevdiğimiz arkadaşlardanda uzak kaldık =) kimse samimi olmak istemiyorum illede skoda on numara diyor =) Alman malı dedinmi ne VW ne Skoda sade ve sadece AUDI & MERCEDES & BMW gerisi hikaye. kendi aracım Peugeot 307 yeni kasa. şuan 130 binde 5 yaşına girdi. daha 1 kez sorun çıkartmadı maşallah. ne servise gittim ne başka bir kronik problem. bakımlarını yaptırıyorum okadar. asla yolda bırakmaz fransız malı.. nazlıdır ama yolda kalmazsın. yolda bırakmayan bir araba isterseniz RENO BMW Mercedes Peugeot Citroen. gerisini sallamasyon. lafta. bak şimdi bu yorumuma neler yazacaklar neler iyi izleyin :D
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti erciyes » 20 Oca 2013, 00:45

bu işin sonu nerye gidiyor :) birde bmv audi meredes çıktı :!: yarına kadar ferrari ve porche sıraya girer :lol:
erciyes
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kazım özdemir
Arabanız: fabıa

İleti erginbkr » 20 Oca 2013, 00:45

xMEGANx yazdı:bu forumda bunu kimseye anlatamazsın abi :) bana burda SKODA AUDİ'den bile kaliteli diyen olduktan sonra girmez oldum buraya :) o değil sevdiğimiz arkadaşlardanda uzak kaldık =) kimse samimi olmak istemiyorum illede skoda on numara diyor =) Alman malı dedinmi ne VW ne Skoda sade ve sadece AUDI & MERCEDES & BMW gerisi hikaye. kendi aracım Peugeot 307 yeni kasa. şuan 130 binde 5 yaşına girdi. daha 1 kez sorun çıkartmadı maşallah. ne servise gittim ne başka bir kronik problem. bakımlarını yaptırıyorum okadar. asla yolda bırakmaz fransız malı.. nazlıdır ama yolda kalmazsın. yolda bırakmayan bir araba isterseniz RENO BMW Mercedes Peugeot Citroen. gerisini sallamasyon. lafta. bak şimdi bu yorumuma neler yazacaklar neler iyi izleyin :D

skodadan inip pejoya binmek...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti erciyes » 20 Oca 2013, 00:48

erginbkr yazdı:
xMEGANx yazdı:bu forumda bunu kimseye anlatamazsın abi :) bana burda SKODA AUDİ'den bile kaliteli diyen olduktan sonra girmez oldum buraya :) o değil sevdiğimiz arkadaşlardanda uzak kaldık =) kimse samimi olmak istemiyorum illede skoda on numara diyor =) Alman malı dedinmi ne VW ne Skoda sade ve sadece AUDI & MERCEDES & BMW gerisi hikaye. kendi aracım Peugeot 307 yeni kasa. şuan 130 binde 5 yaşına girdi. daha 1 kez sorun çıkartmadı maşallah. ne servise gittim ne başka bir kronik problem. bakımlarını yaptırıyorum okadar. asla yolda bırakmaz fransız malı.. nazlıdır ama yolda kalmazsın. yolda bırakmayan bir araba isterseniz RENO BMW Mercedes Peugeot Citroen. gerisini sallamasyon. lafta. bak şimdi bu yorumuma neler yazacaklar neler iyi izleyin :D

skodadan inip pejoya binmek...

işte bu süper
erciyes
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kazım özdemir
Arabanız: fabıa

İleti lsevinc » 20 Oca 2013, 01:48

benim arabam senin arabanı döver.. :)
Kullanıcı avatarı
lsevinc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Levent Sevinç
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda YETİ Greenline

İleti baho06 » 20 Oca 2013, 07:09

beyler bence bu konuya burda nokta koyalım.arkadaşlığımıza gölge düşmesin
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti BaTeRRiiSStt » 20 Oca 2013, 09:12

baho06 yazdı:beyler bence bu konuya burda nokta koyalım.arkadaşlığımıza gölge düşmesin

Abartıyorusunuz bı araba ıcın arkadaslıgınıza gölge düşüreceksenız zaten hıc arkadaslık yapmayın. sonucta cek malı olan ve bızım ıle uzaktan yakından alakası olmayan bi firma. tahmınıme gore bu forumda kımsenın skoda da hisseside yoktur.. bu kadar fanatık olmayın bugun skoda yarın bi başka araba. güzellik göreceli bi kavram o yuzden bu kadar abartmayın derim.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti yabani » 20 Oca 2013, 12:23

Audi ile skodanın kalitesini karşılaştırmak abes olur. hernekadar VW grubunda da olsa kalite olarak bir üstte yer alır.
Peugeot sürmedim fakat fanatiği olan bir arkadaşım 2 adet Peugeot sahibi olup bunların sorunlarıyla uğraşıp en sonunda elden çıkarıp her marka adını duyduğunda küfreder hale geldi. Başka bir 307 hdi sahibi arkadaşıma ise aracının nesinden memnunsun diye sorduğumda yakıtı hariç hiçbirşeyinden diyor. Ama buda bir garip çünkü araca oturduğumda açıkçası benim fabia'nın bir numara büyüğü ve kalitelisi gibi duruyor, fakat adam arıza yapmasından bıkmış, demekki ya adamdaki çürük bir üretim yada sizdeki istisnai iyi bir üretim çıkışı. Renault ise bambaşka bir alanda, bizim araçlarımıza denk gelen clio'nun en tavan modelinde bile derinlik ayarlı direksiyon mevcut değil, kullandım ve hoşuma gitmedi. Öte yandan yeni fabia'yı da kullandım ve ön görüşü hoşuma gitmedi, eskisi kadar rahat gelmedi bana, yeti ise tam istediğim gibi fakat keseme uygun değil, o yüzden ileride kendimi Octavia için zorlayabilirim, olmazsa Polo'ya bakarım, oda olmazsa fabia düşünürüm, fakat o zamana kadar çok şey değişebilir, İtalyan ve Fransız arabası haricinde g.kore-japon veya alman araçlarına bakarım.

Velhasıl kelam; Skoda markası öyle muhteşem değil, kusurları, eksiklikleri vs. mevcut ama bu kusurlar tüm araçlarda-markalarda mevcut, o yüzden yerin dibine de sokmaya çalışmaya gerek yok. Herkesin ihtiyaçları ve kesesi farklıdır, bana şu anda skoda uyuyor, yarın öbür gün Toyota'ya geçmeyeceğimin garantisi yok. benim görüş açımdan Fransız arabaları kötüdür ama bir başkasının görüşüne göre mükemmel olabilir. bu tamamen farklı zevk, imkan ve ihtiyaç doğrultusundadır.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti ONDOKUZ » 20 Oca 2013, 19:01

sercan kardeşim öncelikle şu videoyu izlemeni öneririm bindiğin aracın kalitesini anlaman için..

http://www.youtube.com/watch?v=A_SkmPtidDM

Kullanmış olduğun fabialar kötü araç olmadığı gibi piyasada bulabileceğin en iyi araçlardan biridir.
Ben 101 hp olanını kullanıyorum.
Kullanmış oldugum arabada 4 disk fren abs asr yol bilgisayarı hava yastıkları klima torpido sogutucusuna kadar yok yok.
fiyatına ve donanımına göre en makul araçlardan bir tanesidir. ve bu araç 2001 model..
Sorunlar yaşayabilirsin arkadaşlarımızında dediği gibi birazda şans meselesi ama bunu tüm skodalara maal etmek hatadır.
Usta sorunu yaşıyorsan gördüüğüm kadarı ile ankaradasın lojistik skoda var şaşmazda serkan usta git ona sorunlarını söyle hepsini tek tek yapar halleder hemde makul fiyata seni kazıklamaya çalışmaz asla.
Arabanı adam eder sonrasında sana sadece bakımları zamanında yaptırmak düşer..
ONDOKUZ
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ondokuz
Arabanız: fabia comfort 101 hp

İleti forman37 » 20 Oca 2013, 19:33

erginbkr yazdı:
forman37 yazdı:SKODA'ya rezıl dıyen sahıs hıc aynaya bakmısmı ? onu sorarım sıze.

mustafa senin capparı abin boyamıştı heralde...çok tatlı olmuştu rengi ama sattın gitti işte...

evet usta kardesım boyamıstı vernık atıldı ama parladı makına sonra zaten satıldı hemen :) sonra 94 glx favorıt aldım kırmızı onuda sattım 94 sılver lıne aldım :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti baho06 » 20 Oca 2013, 19:39

BaTeRRiiSStt yazdı:
baho06 yazdı:beyler bence bu konuya burda nokta koyalım.arkadaşlığımıza gölge düşmesin

Abartıyorusunuz bı araba ıcın arkadaslıgınıza gölge düşüreceksenız zaten hıc arkadaslık yapmayın. sonucta cek malı olan ve bızım ıle uzaktan yakından alakası olmayan bi firma. tahmınıme gore bu forumda kımsenın skoda da hisseside yoktur.. bu kadar fanatık olmayın bugun skoda yarın bi başka araba. güzellik göreceli bi kavram o yuzden bu kadar abartmayın derim.

abartacak bişey yok dostum.10 yıldır bu forumları detaylı takip ederim.böyle başlıyo.sonra insanlar birbirlerinin kalbini bedavaya incitiyor.
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti mentor » 21 Oca 2013, 00:18

bir fabia sahibi olarak almadan önce başıma gelenlere bir göz atın fabia-5j/fabia-yatak-sarma-t30617.html" rel="nofollow.
başınızı ağrıtmayın sizde
Fabia Classic Plus 1.4 TDI 2008
mentor
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Çanakkale
Arabanız: Fabia Classic Plus TDİ

İleti gokhanbek » 21 Oca 2013, 08:32

Bi adam skodayla reno-palio'yu kıyaslıyorsa ben zaten muhatap almam, o yüzden cevap vermiyeceğim bu konuya
gokhanbek
CLASSIC
CLASSIC

İleti tolga7482 » 21 Oca 2013, 10:07

baho06 yazdı:
BaTeRRiiSStt yazdı:

abartacak bişey yok dostum.10 yıldır bu forumları detaylı takip ederim.böyle başlıyo.sonra insanlar birbirlerinin kalbini bedavaya incitiyor.

Katılıyorum. Bu başlığı açan kişi buraya girip bişi yazmıyor bile. bizler kendi aramızda yazışıyoruz.
Admin amca bu konuyu kapatsa iyi olur cidden.
tolga7482
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tolga İplikci
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti

İleti hayalci1975 » 21 Oca 2013, 11:47

bunlar gibi insanlar doğancı şahinci hacı muratcıdır...ondan onlardan başkası kötü gelirrr
hayalci1975
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: İzmir
Arabanız: skoda fabia TDi ambiante 2006

İleti xMEGANx » 21 Oca 2013, 13:10

çok isterdim bu forumdaki insanların daha bilgili yorum atmasını ama olmuyor. İnsanlar kendini bilgiye kapatmış bu forumda ne dersek diyelim illaki benim shodaam 10 numara başka arabalar dandik işte '' diyor. başka yorum yok. Buda sizleri diğer markaları araştırmaktan ve bilgiden mahrum ediyor. Peugeot ve Citroen ( PSA ) bu gün BMW ile birlikte araba üretiyor Peugeot'un tüm araçları NCAP'tan 5 yıldız alıyor. VİKİPEDİA ya sorabilirsiniz. böyle bir markaya dandik diyen adam kalkıyor Shodaya10 numara diyor ve AUDİ ile kıyaslayıp AUDİ den üstün görüyor. buda Cahilin daniskası denir. mevlanayı dinleyip bende Cahilin yanında kitap gibi sessiz kalıp bu forumdan sonsuza dek ayrılıyorum..... sağlıcakla kalın herşey için çok teşekkürler arkadaşlar geçmişte çok bilgi paylaşımımız oldu.. Allah razı olsun hepinizden... hakkınızı helal edin sağlıcakla.... ( Admin üyelimi silebilirsiniz. )
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105