benzinde stop etme

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

benzinde stop etme

İleti asii » 22 Oca 2013, 23:34

selam arkadaşlar...şu favo öldürecek beni valla.temiz dedikçe nazar degdi favoma...1 hafta önce arabanın karburatör altında bulunan gaz telinin baglı oldugu yarım ay biçiminde parçanın arkasındaki yayı koptu tel kopmadı.neyse zor bi hal çektik götürdük sanayiye.ufacık parça değişimi için koca karburator söküldü.telsaglamdı ama oda degişti.karburator yerine takıldı.sorunlar bundan sonra başladı.hem benzinde hem gazda harika çalışan araba benzinde çalışmamaya başladı.anlamadım.hiç çalışmıyo diil çalıştırıyorum benzinde gaz veriyorum 5 dk ısınıyor ayagımı gazdan çekince STOP.ÇIKIP dolaşayım belki karbüratörde pislik vardır atar diye nafile tekliyo,boguluyo gene stop.çok canımı sıkıyo bu iş.bugun gittim benzin filtresini yenisiyle degiştirdim belki tıkalıdır diye.karburator sadece söküldü ve takıldı hepsi bu parca degişimi için.benzin filtresi şeffaf yenisi oraya kadar geliyo gördüm.bazen ayagımı çekiyorum çalışmaya devam ediyo ama son 2 gündür ayamı gazdan çekince STOP...ACİL GÖRÜŞ BEKLİYORUM LÜTFEN.bujıler hava filteresi yagı hepsi yeni değişti.

asii
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: isp bb
Nereden: Eskişehir
Arabanız: skodası yok

İleti AhmetH » 23 Oca 2013, 00:00

O yayın takılması için sökülen milin üstünde Tüm jikle tertibatı için ayarlar var umarım bozulmamıştır.

ayrıca bir elektrik kablosu bağlanması lazım bu takıl mış mı ?

şase de bağlanıyor buda tamam mı ?
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti asii » 23 Oca 2013, 01:07

Valla kardeşim hep ustanin yanindaydim.kabo sase bağlantısı felan pek görmedim.ama jikle tertibatı tıkalı çıktı onu iptal etti 2 boru vardı onu birbirine bagladi.sıkıntı yapmaz dedi araba gazda on numara benzinde stop ...gazdan ayyami cekmezsem benzindede çalışıyor ama pedali bırakınca stop.bazen stop etmiyor nadirde olsa 5 dk devam ediyor.ya bisey diil ben devamlı gazdada kullanmıyorumki karbüratör parçaları patlamasin diye.anlamadim.fikir bekliyorum öneri...
asii
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: isp bb
Nereden: Eskişehir
Arabanız: skodası yok

İleti AhmetH » 23 Oca 2013, 01:25

vallahi yolunda gitmeyen birşeyler var.

karbüratörü benzinde düzgün çalışacak şekilde toplatıp ayarlatırsanız sorun daha kolay çözülecektir.

Gaz pedalı her haraketinde kapışa bastığından LPG de giderken genelde bu kapış diyaframı sertleşiyor belkide yırtılıyor oda 15 TL den başlayan fiyarlarla 4 vidaya bakıyor değişmesi...

yani fayda maliyete vurunca 15 tl lik diyafram yırtılmasın diye benzin alıyorsanız aklınızda olsun.
birde yakıt arttırıcı bir diyafram vardır karbüratörün yanında 2 vida ile duran o mekanik olarak sürekli çalışmadığından LPG de kolay kolay sıkıntı yaşatmaz.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir