Güvenilir Olan ve Olmayan Akaryakıt İstasyonları Veritabanı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Güvenilir Olan ve Olmayan Akaryakıt İstasyonları Veritabanı

İleti kispest » 24 Oca 2013, 19:37

Öncelikli olarak bu başlığı ziyaret edecek arkadaşların şu konuyu okumasını rica ediyorum: http://www.skodam.com/alternatif-yakitlar-lpg-cng-elektrik/lpg-alirken-pompanin-hileli-olup-olmadigini-anlama-yontemi-t25032.html

Benim bu başlık altında yapacağım şeyi kısaca özetleyeyim. Otogaz aldığım her istasyonda, yukarıdaki konuda arkadaşın öğrettiği yöntemle istasyonların akaryakıt sahtekarlığı yapıp yapmadığını test edeceğim. Daha sonra burada istasyonun ismini "güvenilir" ya da "güvenilir değil" şeklinde ifşa edeceğim. Böylelikle işini dürüstçe yapanların da sahtekarlık yapanların da ismini mimlemiş olacağım. Bu başlığı ziyaret eden bir kişinin bile düşüncesine etki etmiş olursam kendimi şanslı sayarım.

Her yeni gaz alışımda başlığı güncellemeyi düşünüyorum. Siz de bu işe destek çıkarsanız, test ettiğiniz akaryakıt istasyonlarını afişe ederseniz çok mutlu olurum.

Güvenilir İstasyon: Ankara-Keçiören'de, Keçiören'in girişindeki Shell. Keçiören Belediye binasının hemen ilerisinde.

Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti hakanerdogan » 24 Oca 2013, 19:42

Arabaya mazot, motora benzin, öbür arabaya da güvenerek LPG aldığım İstanbul Yolu üzerindeki, İstanbul istikametindeki Acity AVM'yi geçtikten sonraki Shell.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kispest » 24 Oca 2013, 19:44

hakanerdogan yazdı:Arabaya mazot, motora benzin, öbür arabaya da güvenerek LPG aldığım İstanbul Yolu üzerindeki, İstanbul istikametindeki Acity AVM'yi geçtikten sonraki Shell.

Hakan kardeşim, desteğin için teşekkür ederim. Fakat bu istasyonun güvenilir olup olmadığını anlayamadım, not düşer misin? (Aslında güvenilir olduğunu anladım ama sistemleştirmek açısından ricam :) )
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 24 Oca 2013, 19:53

Valla 7 senedir kullandığım için her tür hesabı geçmişte yaptım ve hiç "lan, allala?" demedim, yol bilgisayarı, tekrar alıştaki miktar-tutar dengesi hep sabit oldu benim için.

Öbür aracıma da ilk LPG'yi oradan aldım, tank bomboştu, hesap yine tuttu, km'de 20 kuruş falan hesabım ile aldığım yakıt örtüşüyordu.

Ama örneğin hemen Şaşmaz Kavşağında bir Shell var, C-a-ş petrol, mutsuz ayrıldığım olmuştur, üzerine de gittim hatta olayın ekip gönderdiler.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mustklc » 25 Oca 2013, 14:01

)5-konya yolunda balgat demirköprüden hemen sonraki opet(1,1.5 lt hava basıyorlar

bana göre EN DÜRÜST VE GAZI EN İYİ İSTASYON samsun yolunda balgat girişindeki opet aygaz. and skodadan hemen önce

ikisi de aynı yer değil mi ben anlamadım?

samsun yolunda balgat yok ki, konyo yolunda var hem
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti Bluedays » 25 Oca 2013, 14:12

Genelde Shell'lerde bu sıkıntı olmaz.
Ucuz olsun diye kadoil, milangaz gibi bilimum adı şanı belirsiz firmalardan yakıt alırsak, bu ve benzeri üç kağıtçıların ekmeğine yağ sürmüş oluruz zaten.
Yani ne kadar ekmek o kadar köfte misali.
10 kuruş ucuz olsun diye saçma sapan yerlerden yakıt almazsak, bu sorunla karşılaşmamış oluruz diye düşünüyorum.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti kispest » 25 Oca 2013, 14:16

Bluedays yazdı:Genelde Shell'lerde bu sıkıntı olmaz.
Ucuz olsun diye kadoil, milangaz gibi bilimum adı şanı belirsiz firmalardan yakıt alırsak, bu ve benzeri üç kağıtçıların ekmeğine yağ sürmüş oluruz zaten.
Yani ne kadar ekmek o kadar köfte misali.
10 kuruş ucuz olsun diye saçma sapan yerlerden yakıt almazsak, bu sorunla karşılaşmamış oluruz diye düşünüyorum.

Bence böyle bir genelleme yanlış olur. Sonuçta markadan markaya değil, istasyondan istasyona değişen bir durum bu. Marka sahipleri istasyonlara "Zaten ucuza satıyoruz, kaçırabildiğiniz kadar kaçırın" demez ki. Tamamen istasyon sahibinin inisiyatifinde. Kaldı ki en pahalı gazı Opet satıyor, herkes yine Opet'ten şikayetçi.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 25 Oca 2013, 15:25

Sonuçta büyük markaların, güvenilirliği de önemli değil mi? Bu sebeple, kendi istasyonlarını denetliyorlar. Bu hususta birebir shell genel müdürlüğü ile görüşmüşlüğüm var.
Vatandaşı anlamak zaten çok güç. Milangaz genelde ucuzdur bilirsin. İnsanlar çok rağbet gösterir. Birgün kayınbiraderim, oradan yakıt aldığını ve çok ucuz olduğunu söyledi. Ben gazın kaliteli olmadığını düşünüyordum. Peki öyleyse, bir deneyelim dedim. Gittim, baktım ki, inanın kuyruğun ucu bucağı yok. Kayınbiraderle mecburen o kuyruğu bekledik. Neticede yakıtı doldurduk. Ucuza aldığımı sandığım o yakıt, normalde gideceğinden %15 daha az yol gitti. Oysaki yakıtın fiyatı %10 daha ucuzdu! Yani vatandaşımız ucuz aldığını sanıyor fakat deneyip, ne kadar gittiğine bakmıyor. Gerçi çoğunluk aracının ne kadar yaktığını da bilmiyordur ya neyse...
Tabiiki istisnalar olabilir ama kadoil, milangaz, vs... tarzı yerlerde bu tarz olayların daha fazla olacağını düşünüyorum.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti Henien » 25 Oca 2013, 16:24

Güvenilir istasyonları paylaşmak güzel fikir, ancak bir istasyonu güvenilmez veya sahtekar diye yaftalamak iyi bir fikir değil.
Öncelikle hukuken uygun değil, gerek forum sahibini gerek yorum yapanı hukuken sıkıntıya sokar. (sokabilir demiyorum, istasyon sahibi isterse sokar.)
Sonra "kötü" diyen ne kadar doğru bir tespitte bulunabilir tartışmaya açık.
Sonra buraya girilen bir yorum yıllarca kalıyor ve google aramalarda insanların karşısına çıkıyor. Belki kötülenen ve gerçekten de kötü olan istasyon düzeltti kendini.

Ama güvenilir istasyonları paylaşmakta beis yok. Ben yaklaşık 2 yıldır Ankara Eskişehir yolu Eskişehir yönünde Armada'yı bir kaç km geçince sağdaki Damla Petrol'den benzin alıyorum. Lt başına en az 20 krş daha ucuz. Daha önce de forumda bahsettim. Yakıt kaynaklı hiç bir sıkıntı yaşamadım. Gönül rahatlığıyla önerebilirim.

Yakın zamanda lpg taktıracağım için bu başlık altında güvenilir-ucuz lpg satan istasyon bilgisini takip ediyor olacağım.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti kispest » 25 Oca 2013, 19:36

Bluedays yazdı:Sonuçta büyük markaların, güvenilirliği de önemli değil mi? Bu sebeple, kendi istasyonlarını denetliyorlar. Bu hususta birebir shell genel müdürlüğü ile görüşmüşlüğüm var.
Vatandaşı anlamak zaten çok güç. Milangaz genelde ucuzdur bilirsin. İnsanlar çok rağbet gösterir. Birgün kayınbiraderim, oradan yakıt aldığını ve çok ucuz olduğunu söyledi. Ben gazın kaliteli olmadığını düşünüyordum. Peki öyleyse, bir deneyelim dedim. Gittim, baktım ki, inanın kuyruğun ucu bucağı yok. Kayınbiraderle mecburen o kuyruğu bekledik. Neticede yakıtı doldurduk. Ucuza aldığımı sandığım o yakıt, normalde gideceğinden %15 daha az yol gitti. Oysaki yakıtın fiyatı %10 daha ucuzdu! Yani vatandaşımız ucuz aldığını sanıyor fakat deneyip, ne kadar gittiğine bakmıyor. Gerçi çoğunluk aracının ne kadar yaktığını da bilmiyordur ya neyse...
Tabiiki istisnalar olabilir ama kadoil, milangaz, vs... tarzı yerlerde bu tarz olayların daha fazla olacağını düşünüyorum.

Marka güvenilirliği elbette önemli ama Türkiye'de bu ve benzeri olaylar skandal olarak değerlendirilmediği için çok da üstüne düştüklerini zannetmiyorum. Avrupa'daki denetim disiplinini buraya uyarlamaları zor. Kötü kalite yakıttan dolayı aracı irili ufaklı arıza yapan o kadar çok örnek var ki. Burada arızanın yakıttan dolayı olduğunu ispatlamanız halinde istasyonlar yalnızca arıza bedelini karşılayıp işin içinden sıyrılıyor. Amerika'da falan olsa düşünemiyorum bile. Adamın hamburgerinden sinek çıktı diye milyon dolarlık tazminatlar alabiliyor. Burada "Yenisini verelim abi" deyip geçiyor. Uzun geçmişe dayanan bir hukuk kültürümüzün olmayışından kaynaklı tabii bunlar.

Ben şahsen nasılsa büyük şirket deyip gönül rahatlığıyla her istasyondan yakıt alamam. Ya da "Ucuza satıyorsa kesin bir bokluk vardır" deyip önyargılı da davranamam. Deneyip deneyip yazacağız işte. :)
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kispest » 25 Oca 2013, 19:40

Henien yazdı:Güvenilir istasyonları paylaşmak güzel fikir, ancak bir istasyonu güvenilmez veya sahtekar diye yaftalamak iyi bir fikir değil.
Öncelikle hukuken uygun değil, gerek forum sahibini gerek yorum yapanı hukuken sıkıntıya sokar. (sokabilir demiyorum, istasyon sahibi isterse sokar.)
Sonra "kötü" diyen ne kadar doğru bir tespitte bulunabilir tartışmaya açık.
Sonra buraya girilen bir yorum yıllarca kalıyor ve google aramalarda insanların karşısına çıkıyor. Belki kötülenen ve gerçekten de kötü olan istasyon düzeltti kendini.

Ama güvenilir istasyonları paylaşmakta beis yok. Ben yaklaşık 2 yıldır Ankara Eskişehir yolu Eskişehir yönünde Armada'yı bir kaç km geçince sağdaki Damla Petrol'den benzin alıyorum. Lt başına en az 20 krş daha ucuz. Daha önce de forumda bahsettim. Yakıt kaynaklı hiç bir sıkıntı yaşamadım. Gönül rahatlığıyla önerebilirim.

Yakın zamanda lpg taktıracağım için bu başlık altında güvenilir-ucuz lpg satan istasyon bilgisini takip ediyor olacağım.

Aslında kelimeleri doğru seçersek hukuki yönden sıkıntıya sokmaya da bilir. "Güvenilmez" ya da "sahtekar" tabii ki hukuki açıdan sıkıntıya sokabilecek tabirler ama atıyorum "Bugün gittiğim, x caddesindeki y istasyonunda 2 litre hava pompalıyorlar" demenin sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Zira sikayetvar.com gibi örnekler mevcut internet üzerinde. Tüketicinin şikayetini dile getirmesi yasal daire içindedir.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti forman37 » 25 Oca 2013, 20:11

turkıyedekı benzın veya gaz ıstasyonlarının % 80'i bu çakallığı yapıyo yalan yok . cok basıma geldı 10 tl gaz ıle 50 km yapan aracım ünlü bı ıstasyondan aldıgım gaz ıle 35 km'de stop edip benı anayolda rezil etti. bu kadar hani
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti sarp85 » 29 Oca 2013, 00:21

Emekteki opet maks. 36lt alan simitte 41 lt gaz doldurdu dahada dolduruyordu ben durdurdum.....Şikayet var 'a yazdım aradılar opetten fiş var dedim simit tüpüm 40lt kanıtlayabilrim dedim dönüş olmadı bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
sarp85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sencer sarp
Arabanız: fabia 1.4 classic

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir