skodanın problemlerı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skodanın problemlerı

İleti erol_54 » 26 Oca 2013, 00:57

merhabalar clube yenı katıldım bıraz yazdıklarınızı okudum ama cogunuz arabnızla ılgılı sorunlarınızı yamıssınız baya bır problemlı araba galıba skoda yaklasık bır ay once bende bır 1993 model favo aldım cok ısteklı aldım alırken ama sımdı aracaba almasaydım dıye dusunmekteyım arabada epeyce sogudum cunkı araba asırı yakıyo ve ben bunun caresını bulamadım 1 lt gaz 8km gıdermı sızce defalarca gaz ayarı yaptırdım subab ayarı bıjıler arası burası derken bın tl harcadım bu canımı cok sıkıyo problemı cozemedım sızce neden olabılır bu bırde sakaryada ıyı bır skoda ustası bılenınıız varmı bana yazsın bu problemı cozmek vede arabama baglanmak ıstıyorum artık hoscakalın

erol_54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erol aygun
Nereden: Sakarya
Arabanız: favorıt

İleti fencolic » 26 Oca 2013, 17:07

Arkadaşım her markada olduğu gibi bazen sorunun çözümünü bulmak adamı usandırır ve aracından soursun. Bunun şu ya da bu markayla çok da ilgisi yok. Farklı yerlerden gaz alarak ölçüm yaptığını düşünüyorum. Sana tavsiyem önce benzindeki tüketimini ölçmen, şöyle ki önce benzini tamamen bitir, sonra 10 liralık benzin al( kaç litre aldığını not et biyere) ve bitene kadar karma olarak kullan. km.de kaç litre yaktığını hesaplayalım. Çünkü eğer benzinde iken yakıt fazlaysa gazda da fazla yakar. Yok benzinde normal, gazda fazla yakıyorsa sorun lpg sistemindedir. Yakıt problemininin sebebini tespit etmek kolay değildir, çünkü yolunda gitmeyen birçok sebep fazla yakmana sebep olur.

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti elegance » 26 Oca 2013, 17:44

dediğinizde göre 12.5 lt 100 kmde bu bence büyük değil küçük bir problem lpg zaten benzine göre çok yanar.Tam birşey söylemek imkansız ama buji kablosu veya lpg ayarı gibi ufak tefek şeyden olabilir.
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti erol_54 » 26 Oca 2013, 19:51

IYI AKSAMLAR PEKI BU SORUNU IYI BIR SKODA USTASI COZEBILIR SANIRIM PEKI SIZIN SAKARYA CIVARINDA TANIDIGINIZ BIR USTA VARMI BAKTIRAYIM
erol_54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erol aygun
Nereden: Sakarya
Arabanız: favorıt

İleti PİCK-UP » 26 Oca 2013, 19:56

en iyi usta aracı süren kullanan kişidir...

bu ayarı kendiniz de verebilir ayarlayabilirsiniz...

hızı sevmeyen biriyseniz lpg ayarı kısılarak daha tasarruflu takılabilirsiniz..

ancak ne araba olursa olsun lpg de her zaman denen şeydir bu 1 litreyle 10 km gider. normali budur yani

sizin aracınızda öyle çok yakmıyor. bence
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir