FELİŞİM SU ALIYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELİŞİM SU ALIYOR

İleti kazax » 09 Şub 2013, 20:28

GEÇEN HAFTALARDA FARK ETTİĞİM VE HER GÖRDÜĞÜMDE İÇİMİ ACITAN BU OLAYA ACİL BİR ÇÖZÜM LAZIM
ÖN SAĞ TARAFTAKİ PASPASIN ALTINA SU GELİYOR KENARLARI VE SİGORTANIN ALTINI KONTROL EDİYORUM HİÇ BİR ISLAKLIK YOK AMA PASPASIN ALTI HALIFLEX Lİ KISIM YAĞMUR YAGINCA ISLANIYOR VE BAZAN AVUÇ İÇİNİ DOLDURACAK KADAR SU BİRİKİYOR BUDA BENI ÇOK ÜZÜYOR BUNU CAMCIYA SORDUM ADAM BANA SU KANALINDAN BAHSETTİ TIKANIŞTIR FELAN DİYE ÖN CAM ÇATLAK DEĞİŞELİM CAM ÇIKINCA KANALLARIDA TEMİZLERİN SU BİRİKMEZ AŞAĞIYA SIZDIRMAZ FELAN DEDİ BEN TAM Bİ ANLAM VEREMEDİM Bİ YARDIMCI OLUN ARKADAŞLAR

kazax
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat güler
Nereden: Ankara
Arabanız: felicia combi 1.3 glx

İleti unknown1 » 09 Şub 2013, 21:53

Benim Felide de aynısı vardı. Ön camı didik didik ettirdim kaloriferin oradan gelir dediler oradanda gelmiyor. Kapı fitillerini kontrol ettim yok. Benim su bagajda birikip frene bastıkça en öne doğru önüne geleni ıslatarak geliyordu.
Tüm taban su yani. Sonra arka bagaj fitillerini değiştirdim. Sonra yaz geldi deneyemeden arabayı sattım :)
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti fencolic » 09 Şub 2013, 22:11

Ön cam fitillerinden su alıyor. Sigorta kutusunun sağ arafındaki boşluktan elinizi uzatın, sünger gibi bir madde var %99 bu ıslaktır.

Çözümü basit, iyi bir camcıya gidip ön camı kırmadan sökmeye garanti verebiliyorsa camı söktürüp fitil içine cam silikonu çektirip tekrar taktırın. Bidaha su almaz. Mevcut ıslaklığı da mutlaka havalandırıp kurutun yoksa kötü kokar sıcaklarda, önce kapı eşiğindeki plastik parçaları sökün, döşemeyi kaldırın, süngerle emdirip suyu boşaltın ve kapılar açık şekilde kurutun.

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti kazax » 09 Şub 2013, 23:25

fencoliciki camcı ile görüştüm ikincisi senin söylediğini söyledi fitildendir abi dedi ön camda çatlak benim hem bunu değişelim hemde sağlam bi silikon cekelim felan dedi ilk sorduğumda yağmur kanalları tıkanmıştır içeri veriyodur ona bakılması gerekir dedi. aynı zamanda bagajdada sıkıtı var bagaj yan duvarları kuru ama tabandakı halıflex tam bagaj kılıdının oldugu yerden ıslanmaya başlıyo stepneye kadar su oluyo bu neden olur acaba
:(
kazax
CLASSIC
CLASSIC

İleti fencolic » 09 Şub 2013, 23:36

kazax yazdı:fencoliciki camcı ile görüştüm ikincisi senin söylediğini söyledi fitildendir abi dedi ön camda çatlak benim hem bunu değişelim hemde sağlam bi silikon cekelim felan dedi ilk sorduğumda yağmur kanalları tıkanmıştır içeri veriyodur ona bakılması gerekir dedi. aynı zamanda bagajdada sıkıtı var bagaj yan duvarları kuru ama tabandakı halıflex tam bagaj kılıdının oldugu yerden ıslanmaya başlıyo stepneye kadar su oluyo bu neden olur acaba
:(

Ön camda çatlak varsa komple değiştirin imkanınız varsa, değiştirirken de güzelce silikonla takviye yaptırın. Bagaj su alıyor demişsin, yağmurlu havalarda bagaj camı içten ıslak oluyor mu, yani aşırı buğulanmış gibi damla damla su oluyor mu? Oluyorsa bu da fitilden içeri sızdırıyor demektir. Yine de emin olmak için bagajı kuruladıktan sonra muhtelif yerlere kuru bez v.s koyarak sık sık kontrol edin ve ıslaklığın yukarıdan mı yoksa tabandan mı geldiğini kestirmeye çalışın. Ama muhtemelen bagaj camı fitilinden. Aynı silikonlama işlemi buraya da yapılacak.

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti kazax » 09 Şub 2013, 23:45

bende senın fikrini destekliyorum ön taraf için %99 cam fitili arka bagaj camıda yağmurlu havalardada normal havadada bugu yapıyor bu arada şimdi aklıma geldi ön camda baya bugu ve hatta damla derecesine gelen bugulanmalar oluyor bu fitil anlamına geliyor sanırım senın tecrubene dayanarak. bagaja gelecek olursak orası cok canımı sıkıyor aradım taradım bulamadım yan duvarlara bakıyorum kuru sonra sağda ve solda mınık klıpsli kutucuklar var bilirsin onları actım sol taraf kuru ama sağ tarafın içi ıslak ama bagaj paspasının altı içler acsı balıklı göl gibi camın kenarlarına bakıyorum bişey fark edilmiyor tavandan kilide kadar olan kısıma bakıyorum akıtacak yer bulamıyorum kılıdın oldugu yerdekı fitilin biraz deforme oldugu aşikar ama oradanda sızdırmayacağını düşündüm bilemiyorum can sıkıcı
kazax
CLASSIC
CLASSIC

İleti volg » 10 Şub 2013, 09:45

Bagajı açtığınızda bagaj kilidin sağında ve solunda su tahliye delikleri var,onları temizleyin.
volg
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: skoda favorit 135 LX

İleti kazax » 10 Şub 2013, 21:27

bu gün arabamı kontrol ettim kaputun üzerinden 2 teneke su döktüm ızgaranın üzerine bütün su komple yere aktı hiç içeri gelmedi daha sonra tavandan ön cama doğru baya bi su döktüm ama öyle benım fark edeceğim bir su miktarıyla karşılaşmadım ama zaten önceden beri paspasın altındakı halıflex kısım ıslaktı suyu tavandan camın üzerine boca ettikten 15 dk. sonra felan halıflex teki ıslaklık bir nebze arttı ama anlamadığım şey ıslaklıga sebep olan akıntıyı bır turlu görememem başımı taaa sigorta panelının altına kadar soktum ordakı halıflex kısımları sac kısımlar hep kuru ama bir yerden sızıyor bu su nereden anlamadım. bagaj kısımına gelıncede orayada baktım bagajın sağ ve sol duvarında ufak tefek alzemeler ve stop lambalarının baglantılarına ulaşmak için bir kapak var onları açtım baktım sol taraf kapak içi kuru ama sağ tarafı açtıgımda ise balçık ve ıslaklıkla karşılaştım ve oradan sızıyor ve bagajın halıflexi sırılsıklam oluyor tabi buda can sıkıcı bakalım ne yapacam :( :( :( :(
kazax
CLASSIC
CLASSIC

İleti Ahmet BALKANCI » 11 Şub 2013, 10:35

FİTİLLERDEN. OLAN OLMUŞ SICAK HAVALARI BEKLEYİN, FİTİLLERDENDİR. BEN SU PREBLEMİYLE ÇOK UĞRAŞTIM. ŞU ANDA ALMIYOR. ANCAK HAVALAR ISININCA BAGAJ CAMINI SÖKTÜRCEM TAKILDIĞI YERİN KÜFLERİNİ TEMİLETİP BOYATICAM, CAMCI SLİKONLAYIP TAKACAK. KIŞ GÜNÜ OLACAK İŞ DEĞİL.SAYGILAR.
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

İleti SKODA48 » 11 Şub 2013, 23:22

fencolic yazdı:Ön cam fitillerinden su alıyor. Sigorta kutusunun sağ arafındaki boşluktan elinizi uzatın, sünger gibi bir madde var %99 bu ıslaktır.

Çözümü basit, iyi bir camcıya gidip ön camı kırmadan sökmeye garanti verebiliyorsa camı söktürüp fitil içine cam silikonu çektirip tekrar taktırın. Bidaha su almaz. Mevcut ıslaklığı da mutlaka havalandırıp kurutun yoksa kötü kokar sıcaklarda, önce kapı eşiğindeki plastik parçaları sökün, döşemeyi kaldırın, süngerle emdirip suyu boşaltın ve kapılar açık şekilde kurutun.

BENİM FELİDE SAĞ ÖN TARAF YAĞMURLU HAVALARDA SU ALIYORDU BENDE YUKARDAKİ GİBİ YAPTIRDIM SORUN KALMADI.
Hala nefes alıyorsak ve hala seviniyor, üzülüyor, ağlıyor, çığlık atabiliyorsak yaşıyoruz demektir... yaşıyorsak hala herşey için umut var demektir...
Kullanıcı avatarı
SKODA48
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: AHMET
Nereden: Muğla
Arabanız: FELİCİA GLX 97

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir