Suç Dövende mi Dövülende mi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Suç Dövende mi Dövülende mi?

İleti kispest » 15 Şub 2013, 14:59

http://www.youtube.com/watch?v=FZB_ZjR6dCo

Elbette hiçbir şart kaba kuvveti meşru göstermez ama belediye otobüsü şoförü emmi de inceden kaşınmış sanki. :)

Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti Bluedays » 15 Şub 2013, 17:22

İzlerken tüylerim diken diken oldu...
Tipik yol tartışması, buna hangimiz yapmıyoruz ki???
Babası yaşındaki adama öldüresiye dalmış.
Diyecek laf bulamıyorum bu şahsa....
İnsan bu memlekette nasıl katil oluyor bir kez daha anladım!!!
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti fmaka » 15 Şub 2013, 17:27

insan müsvettesi başka bişey değil.bu kadar asabi olmanın ne anlamı var anlayamadım doğrusu
hiçbir haklılık tarafı yok bence.heleki kavga ettiğin baban yaşında biri değer mi?
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti Bluedays » 15 Şub 2013, 17:39

fmaka yazdı:insan müsvettesi başka bişey değil.bu kadar asabi olmanın ne anlamı var anlayamadım doğrusu
hiçbir haklılık tarafı yok bence.heleki kavga ettiğin baban yaşında biri değer mi?

Bu ülkede bu tarz insanlarla bir arada yaşamaktan dolayı gerçekten çok büyük acı duyuyorum...
Ulan arkadaş, biz mi çok safız, salağız, vicdanlıyız? Millet mi çok anormal???

Ya ne kadar sinirli olursam olayım, ne kadar haklı olursam olayım, (trafikte bende aşırı sinirlenirim.) babam yaşında bir adama el kaldıramam ya. Para da verseler, silah da dayasalar, kaldıramam.

Bu adamın yaptığına inanın yakıştıracak kelime bulamadım. Hangi ağır küfrü yazsam, hangi hakareti etsem az kalır yanında.

Karşısında kendisinden daha beter zebellak gibi bir herif olsaydı, aynı ..... liği gösterebilir miydi acaba bu insan görünümündeki .....???
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti paranoia » 19 Şub 2013, 22:57

Bunlar bizim acı gerçeklerimizden sadece birisi. Sorununu döverek halletmek kültürü ! Sürünün dominant erkeği ! Bir insana alması gereken toplumsal ; geleneksel ; ailevi ; ahlaki ; sosyal ödevleri uygun zamanda ve şartlarda öğretmez başı boş bırakır ve eğitim gibi bir düzende eleyip işleyip kalıbına yeteneğine uygun bir hayat yoluna sokmazsan ; bu zat'a artık yapılabilecek bir şey kalmamıştır. Öğretmen doktor şoför dövüp tatmin olurlar . Ama hayat bunları öyle bir ezer ki zamanla bu isanlar birer toplum düşmanı olup çıkarlar :x Ve o zaman masum bir gariban insana musallat olup başına dert açarlar. Bence oturup kalksın şükür etsin şoför amca dayağa rağmen dünyada yaşayacak günü varmış. Devlet devlet olacak ki benim arkamda duracak ki bu toplum düşmanları zamanla azalsın temizlensin. Yoksa daha çok ocağa ateş düşer. Hatırlayın 1-2 ay önce benzer bir olayda bıçaklandı ve öldü oracıkta belediye arabasının şoförü. Popülizm yanlısı siyasilerin yıllar boyu el ele vererek ülkeyi getirdikleri yere bakın ! Yazık....
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti hetepe » 20 Şub 2013, 11:33

Bu olayın aynısını yaşadım, tek fark kavga etmedim.Otobüscü 500 metre boyunca arkama dayandı, uzunlarla falan taciz etti, üstüne bir de çarptı.
Girecektim adama ama yolculardan tırstım, hepsi kavgaya hazırdı, yemedi tabii, polis falan çağırdık, öyle kapandı gitti iş...genelliyorum, şoför esnafı çakaldır.bulaşmamalı.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti erginbkr » 20 Şub 2013, 12:00

adamın yaptığı büyük terbiyesizlik ama şoförler içinde bizim ülkemizde çok fazla sorunlu insan var...taksici, dolmuşçu, otobüs şoförü...al birini vur ötekine...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti LiLPlayya » 20 Şub 2013, 13:17

Döven abimizin eline sağlık. Araçlarının büyüklüklerine güvenip insanların canına kastedenleri neden savunduğunuzuda anlayamıyorum.
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir