Eski araç sahipleri dikkat!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Eski araç sahipleri dikkat!

İleti hakangemini » 13 Mar 2013, 22:54

arkadaşlar bunu çıkartamazlar isyan çıkarır herkes başta ben olmak üzere ne sigorta yaptırırım ne vize ne bandrol, altımızda gariban bir favomuz var onun hakkından zor geliyoruz birde sıfır araba derdine düşeceğiz, sanayine esnafı bile etkiler bu o yüzden çıkartamazlar, İçim rahat.

Hani popüler bir deyiş var, Hayaldi gerçek oldu!

Yaparlar, yaparlar efendim.

Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti furunotr » 13 Mar 2013, 23:03

Böyle söylenti yapıp azına razı ederler şekilde görüldüğü gibi... Bu kadar rekabete aykırı bir sistem olamaz zaten... Hem zorunlu sigorta olacak; hem de fiyatları özel sektör istediği gibi belirleyecek; bahane olarak da saçma sapan sebepler ileri sürecek... Yok zarar ediyorlarmış... Benden ne zarar etti... Yıllardır tıkır-tıkır öderim; 5 kuruş hasarım yok daha... Tamam her sene hasar yapandan zaten daha yüklü prim de alıyorsun; zarar nerede??? Yoksa nasılsa yaptırılacak istediğim zammı yaparım olayı mı???

Bir de benim gibi yalnız senede bir tatil için kullanılıyor ve bunun haricinde senede 1000 km.bile yapmıyorsa araç hepten zoruna gidiyor insanın...

İl il farklı fiyatlar da zoruma gidiyor açıkçası...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti lestat » 14 Mar 2013, 00:00

furunotr yazdı:Böyle söylenti yapıp azına razı ederler şekilde görüldüğü gibi... Bu kadar rekabete aykırı bir sistem olamaz zaten... Hem zorunlu sigorta olacak; hem de fiyatları özel sektör istediği gibi belirleyecek; bahane olarak da saçma sapan sebepler ileri sürecek... Yok zarar ediyorlarmış... Benden ne zarar etti... Yıllardır tıkır-tıkır öderim; 5 kuruş hasarım yok daha... Tamam her sene hasar yapandan zaten daha yüklü prim de alıyorsun; zarar nerede??? Yoksa nasılsa yaptırılacak istediğim zammı yaparım olayı mı???

Bir de benim gibi yalnız senede bir tatil için kullanılıyor ve bunun haricinde senede 1000 km.bile yapmıyorsa araç hepten zoruna gidiyor insanın...

İl il farklı fiyatlar da zoruma gidiyor açıkçası...

ya bunlar adamı sinir hastası eder zaten
bizim fabiaya 1000 ila 1500 arası fiyat çektiler.
Neymiş yok 10 yaşın üstünde o yüzden kazaya karışma ihtimali yüksek
yok sen 25 yaş altısın kesin girersin bir yere
yok araç ful
yok araban neden siyah
yok niye gözün üstünde kaşın var
Ama git boş bir lineayla hemen tak yaparlar. E bu arabada abs bile yok bunun kazaya karışma olasılığı daha yüksek
Mantık belli Bu aracın parçası ucuz, bunun pahalı bu kaza yaparsa biz daha az zarar ederiz. bu Vw üretimi daha pahalıya mal olur.
İçindekini gram düşünüyorlarsa ben de ne olayım. Düşündükleri şeyse belii
para para para
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti asdasdasd » 14 Mar 2013, 12:21

Güzel ülkemde godomanlar ( s.şirketleri ) zarar etmesin diye , kendi halkına atlayan bi sistem uygulanmakta. İlginç.
asdasdasd
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: nurettin efe
Nereden: Kırklareli
Arabanız: Favorit

İleti MadloveR » 14 Mar 2013, 15:07

Sigorta şirketleri neden zarar ediyor önce onu araştırmak lazım. 1. ve en önemli sebep bence : Sigorta şirketlerinin görevlendirdiği bilir kişiler yani eksperler. Bu arkadaşlar neye göre hasar belirliyorlar, nasıl bilirkişilik yapıyorlar, eğitimleri nedir, gerçekten bu işten anlıyorlarmı, bunları denetleyen bir kurum var mı ben henüz anlamış değilim.
Benim bir kaç ay önce arabamla yaptığım ufak bir kazada, kaputta yaklaşık 3 cm çapında ve sol ön çamurluğun üstünde 15 cm uzunluğunda 1 cm eninde boya kalktı. ve bu yerler hafif çöktü. Kaputta da pastayla giderilebilecek çizikler oluştu. Kusuru %80 karşı tarafa verdiler iyi güzel. Bıraktım servise aracı, eksper geldi inceledi ve 450 TL hasar çıkardı. Üstelik parça değişimi de yapılmayacak. Sadece ezik yerler düzeltilecek ve boyanacak. Ben masrafı duyunca 200 daha vereyim komple boyayın arabayı dedim ve aldım oradan arabayı sonuçta %80 nini karşı taraf ödeyecek ama inanın yazık diye oraya yaptırmadım. Dışarıda kaportacıya 20 Tl ye ezikleri düzelttirdim. Boya ve pasta masrafı olarak da 80 TL istedi. Ben boyayı yaptırmadım o zaman için. Şimdi soruyorum size 100 TL nerde 450 TL nerde. Bu sigorta şirketi nasıl zarar etmesin.
Sonra da bizim sırtımızdan zararını karşılamaya çalışıyor bu şekilde.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti furunotr » 14 Mar 2013, 20:36

Esas komedi bugün oldu; scooterım var bir tane 125'lik; Kanuni ve 2005 model; önceki yıl 15 TL, geçen yıl 50 TL zorunlu trafik sigortası yaptırmışken bu yıl 108 lira para istediler; üstelik plaka 10; telefondaki hanımefendi aslında ucuz bir fiyat dedi bu; güldüm ve çok yüksek bir meblağ dedim; zaten scooterı satsan 500 lira para yapar... Haftaya bir de başka sigorta şirketine soracağım...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti mustafaumit » 09 Haz 2013, 22:52

750 milyon lira zarar mı? Neremle güleceğimi bilemedim... Şair aslında burada ettiğimiz milyarlarca lira kardan 750 milyon lira azalma olmuş demek istiyor...!
mustafaumit
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa ümit kılınçer
Arabanız: felicia glx 1.3

İleti oxygen1001 » 11 Haz 2013, 15:33

Hep bu experlerin pisliği bunlar, ne parçadan anlarlar ne işçilikten örneğin ustayla görüşüyorlar R.... yetkili servisinde günlük rutin yaşanan diyaloglardır diyaloğa bakın
-ex: bu kaputu düzeltebilirmiyiz?
-us: yea düzelirde çok uzun iş memmed ağabey değiştirelim zaten kople boyamayınca olmaz
-ex: hımmm peki değişsin o zaman. jant düzelir ama dimi biraz köşesi bükülmüş
-us: yea ağabey cantınan uğraştırma bizi 100 liralık dırıltı yea
-ex hımmm peki değişsin..
-us: pancurdada çatlak va değiştürekmi memmed ağabey?
-ex: hımm panjuruda ekleyeliiiim
-us: arma alalım bide arma
-ex: amblem mi?
-us: heaa amıbilen.. çay içersin demi söylüyon..
oxygen1001
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: erhan salur
Nereden: Kastamonu
Arabanız: skoda forman

İleti paranoia » 26 Haz 2013, 14:03

oxygen1001 yazdı:Hep bu experlerin pisliği bunlar, ne parçadan anlarlar ne işçilikten örneğin ustayla görüşüyorlar R.... yetkili servisinde günlük rutin yaşanan diyaloglardır diyaloğa bakın
-ex: bu kaputu düzeltebilirmiyiz?
-us: yea düzelirde çok uzun iş memmed ağabey değiştirelim zaten kople boyamayınca olmaz
-ex: hımmm peki değişsin o zaman. jant düzelir ama dimi biraz köşesi bükülmüş
-us: yea ağabey cantınan uğraştırma bizi 100 liralık dırıltı yea
-ex hımmm peki değişsin..
-us: pancurdada çatlak va değiştürekmi memmed ağabey?
-ex: hımm panjuruda ekleyeliiiim
-us: arma alalım bide arma
-ex: amblem mi?
-us: heaa amıbilen.. çay içersin demi söylüyon..

Çok iyiymiş yeaa :D:D:D
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti MadloveR » 26 Haz 2013, 14:10

Yalnız aynen böyle diyalog eksiği var fazlası yok. Sigorta şirketlerinin zarar ettiğine inanmıyorum ama ediyorlarsa en büyük sebebi bu eksperler. Güya bilirkişiler fakat bi halttan anladıkları yok.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti paranoia » 28 Haz 2013, 10:46

MadloveR yazdı:Yalnız aynen böyle diyalog eksiği var fazlası yok. Sigorta şirketlerinin zarar ettiğine inanmıyorum ama ediyorlarsa en büyük sebebi bu eksperler. Güya bilirkişiler fakat bi halttan anladıkları yok.

Aslında şöyle demek daha doğru galiba. Eksperler işi bilmediklerinden değil sanki sigortadan gelen paraya ortak olduklarından mı acaba diye içimden geçiyor
İşini doğru dürüst anasından emdiği süüt gibi yapan hiç bir kişiye lafım yok ama bizim eksperlerden kaçı acaba böyle düşünmek lazım

Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi burada o kadar çok dönen iş var ki . Kazalı olduğu için bir arabadan çıkan bir parçayı başka bir arabaya onun parasını sigortadan aldığı halde , doğrultup düzeltip orijinal diye takan servisler mi görmedik ; basit düzeltme ve lokal boya ile yapılabileceği halde bütün kaputu değiştirenler mi görmedik ; bütün kapıyı komple değiştirenler mi görmedik

Burada olan hep normal vatandaşa oluyor. Kapı değişik diye aracının değeri düşüyor. Lokal boyalı diye kazalı muamelesi yapıyor. Alırken de satarken de hep aracılar ve bu işe aracılık edenler kazanıyor. Ve maalesef eksperler bu hani kaba tabirle olacak ama besin zincirinin bir parçası kim ne derse desin
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir