94' FAVORIT ILE MERSIN > ISTANBUL YOLCULUGU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

94' FAVORIT ILE MERSIN > ISTANBUL YOLCULUGU

İleti bkatomant » 22 Nis 2013, 09:45

Arkadaslar Merhaba,

Haziran sonu Mersin' den Istanbul' a gidecegim 94 glx favom ile. Bu sekilde uzun yolculuk yapmis, yol sirasinda beklemedigi bir arizayla karsilasip yolda kalanlar oldu ise lutfen tecrubelerini benimle paylassin. Rica ediyorum.

Ben daha once ayni arabayla Istanbul' dan Mersin' e gelmistim, cok sukur bir ariza cikarmadi. 13 saat kesintisiz hic durmadan geldigim halde. Ama tedbiri elden bırakmamak gerek, o zaman tektim, simdi yapacagim yolculukta yol arkaslarimda olacak...

Bilgi ve yardimlarinizi beklyorum...

Kullanıcı avatarı
bkatomant
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Mersin
Arabanız: SKODA FAVORIT 1994 GLX

İleti MadloveR » 22 Nis 2013, 12:35

Stepnen sağlam olsun, bir de arabada su bulundur Allah'ın izniyle araban bakımlıysa hiçbir sorun çıkmaz.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti tarık » 22 Nis 2013, 20:14

Bende her yaz 1000km uzun yol deviriyorum bugune kadar şükürler olsun yolda kalmadik.Ankara yolu üzerinde bikere tevzi makarasinin tirnaği kirildi yedek vardi hemen takdik yola devam.uzun yola çikarken takim cantam,yedek suyum,yağim,buji ve kablolari,tevzi makarasi,stepnem,pompan ve bunun gibi yedek parcalar bulundururum.
tarık
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: koymatlı
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: favorid 135 lx

İleti forman37 » 23 Nis 2013, 20:32

tarık yazdı:Bende her yaz 1000km uzun yol deviriyorum bugune kadar şükürler olsun yolda kalmadik.Ankara yolu üzerinde bikere tevzi makarasinin tirnaği kirildi yedek vardi hemen takdik yola devam.uzun yola çikarken takim cantam,yedek suyum,yağim,buji ve kablolari,tevzi makarasi,stepnem,pompan ve bunun gibi yedek parcalar bulundururum.

ıyı guzel dedınde bagaj doldu bu adam esyalarını nereye koyucak ?? :D dedıklerını araca koydukttan sonra ıptal oluyo :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti PİCK-UP » 24 Nis 2013, 09:19

onu beşi bilmem ; bnm aracımda bir tane tevzi makarası , 2,5 litre su ne olur ne olmaz , radyatörün alt üst hortum

yedekleri , bir tane gaz bir tanede yedek debriyaj halatım var ne olur ne olmaz durur koltugun altında 2 defa yolda

debriyaj halatı kırdım hep yedekli gezdigime sıkıntı olmadı , birde size tavsiyem uzun yola çıkmadan aracınızın fanına bir

tane tuş yaptırın haziran aylarında bizim buralar sıcak olur yolda sıkıntı çıkarsa açarsınız mis gibi sogutur + antifiriz

koydurun. hiç birşey olmaz. su kaynar yazın ama antfiriz kaynaması çok zor fanın çalıştıkça.

sıralıyalım listeyi;

1.tevzi makarası (küçük turuncu veya siyah parça) 5-10 lira arası yedek olduguna kalitesinin pek önemi yok
2. 2,5 litre su (parktan doldurun) :D
3. radyatörün alt ve üst hortumu 15-20 lira 2 si.
4. Gaz teli yedeği 10tl
5. Debriyaj teli yedeği 10tl
6. Aracın fanına bir tuş oto elektrikçide yaptıracaksınız , o tuş sayesinde fanızı sürekli açabilirsiniz. max;15 tl
7. Antifiriz 30 tl castrol 3 litre
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti mustklc » 24 Nis 2013, 10:04

radarlara dikkat et. bildiğim kadarıyla bir otobandan sonra bir ankaranın çıkışında gölbaşını geçtikten sonra, aksaray üzerinde ve mersinde de erdemli de radar bulunuyor.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti bkatomant » 24 Nis 2013, 10:22

Ustadlarim selamlar,

Vermis oldugunuz bilgiler icin oncelikle tesekkur ederim. Evhamlanmayan biriyimdir genelde, ama yazdiklariniz sonrasi biraz evhamlandim diyebilirim :)

Fani manuel acabilecegim anahtarim var cok sukur. Mersinde cok sicak oluyor, simdilerde bile fani manuel acar oldum...

Yahu masrafsiz tatil yapalim diyoruz, bana fatura cikardiniz ustadlar :P
Gaz teli demissiniz, iyi ce evhamlandim. Palio' m vardi bundan 4-5 sene once, onunla Bursa' da gaz telini kopartmis yolda kalmistim. Bisikletcinin birinden fren kablosu alip baglamis, elle gaz, ayakla fren debriyaj kendimi sanayiye zor atmistim :D

Tevzi makarasi dediginiz aparati tanimiyorum, arastiracagim. Cikmadan yola birde genel muyane ettirecegim arabayi. Allah kaza bela vermeden gider geliriz insallah. Tekrar tesekkur ediyorum. Eklemek istediginiz arti tecrubeler var ise paylasmanizi bekliyorum...
Kullanıcı avatarı
bkatomant
CLASSIC
CLASSIC

İleti firatkorkmaz_77 » 24 May 2013, 11:17

dostum uzun veya kısa yol fark etmez bagajına mutlaka su,ve lastik patlamasına karşı tamir kiti ( spreyi ) bulundur çünkü stepne koyunca ve araç lpg liyse bagaj da yer kalmıyor. zaten yağı -suyu eksik değilse cefakar arabadır yolda bırakmaz. ben çok uzun yol yaptım favomla herhangibir sıkıntı ile karşılaşmadım
kocaeli web tasarım http://www.nicomediayazilim.com/
firatkorkmaz_77
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fırat korkmaz
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 93 favorit glx

İleti bkatomant » 01 Tem 2013, 10:12

Arkadaslar Merhaba,

Istanbul' a gittim geldim, cok sukur bir ziyan yok. Gitmeden once 4 teker kontrolu yaptirdim. Aks kecesi, on teker fren balalarini, sanzıman ve motor yagını degistirttim. Fan musurum arizalanmis, onu degistirdim.

Gitme gelmes sonrasi arabada gozle gorulu bir hizlanma gordum (halk dilinde motoru acildi)
3le ıkınarak cıktıgı yolları simdi 4 le cıkıyor. Istanbul yolculugunda da otobanda duzlemde zorlarsa 115 km hıza cıkıyor aracım. hafıf egımlı bır yolda e son gordugum hız saat de 130 km.

Masallah arac bindikce satilmaz hale geliyor.

Km' de hesabima gore 18 ila 19 kr arasi yaktigini cikariyorum.

Not: Bu seyahati aracin bagaji tam dolu ve sofor dahil 4 kisi ile yaptik.
Kullanıcı avatarı
bkatomant
CLASSIC
CLASSIC

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir