1 Yıllık Michelin Lastik Yanak Yaptı.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1 Yıllık Michelin Lastik Yanak Yaptı.

İleti Bluedays » 24 Nis 2013, 10:07

1 yıl kullandığım lastiğin dün yanak yaptığını farkettim.
Şikayetvar sitesinden baktım, michelin'e bu konuda çok şikayet gitmiş. Lastiği inceliyorlar, yüzde 98'ine üretim hatası değil diyorlar. Zaten faturasız almıştım, kaldı ki, faturam olsa bile bu cevabı duymamak için incelemeye göndermem.
Biz bu markayı gözümüzde çok büyüttük galiba? 1 yıllık lastik nasıl yanak yapar?

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti wolfson61 » 24 Nis 2013, 11:54

Geçmiş olsun. Lastik alacağım zaman Michelin lastiklerin bu türlü sıkıntıları olduğunu birkaç yerden duymuştum. Hatta arabayı alırken stepnedeki yanak yapmış michelin marka lastigi görünce lassa impetus revo aldim. biraz daha sert olduğunu bu yüzden bizim yollara daha uygun olduğunu söylüyordu herkes. Şuan gayet memnunum yol sesini içeri çok almıyor ve konforu da iyi.
wolfson61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Süleyman
Arabanız: Fabia 1.4 MPI Comfort

İleti LiLPlayya » 24 Nis 2013, 12:07

Michelin'in lastik hamuru yumuşaktır. Kaldırıma çıkma veya çukura düşme gibi aksiyonalara pek gelmez :)
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakangemini » 24 Nis 2013, 12:11

Bu forumda daha önceki iletilerimde de belirttiğim bir husus vardı. Michelin Energy serisi lastiklerde sizin yaşadığınız sorun yaşamıştım, hem aldıktan 1 ay sonra. Bulunduğum şehirdeki bayiye sorun ilettim. Eksper gelip incelmesi gerekli dediler. 10-15 gün eksper bekledim. Gelen giden yok. Michelin Avrupa sitesinden İngilizce bir şikayet formu doldurup gönderdim. Eksper beni 2 gün sonra aradı. Bayi de ondan hemen sonra. O hafta PErşembe günü geleceğini belirtti. Benim iş toplantım olduğundan arabayı bir iş arkadaşım götürdü. İncelemişler, kullanıcı hatası demişler. Araçta lastikler 1 aylıktı. ARaba Lada Samara idi. Buranın yollarının hepsi de düzgün değildi. Ama bende aracı ve lastikleri çok da hor kullanmıyordum. Bu olaydan 4-5 ay sonra lastik tabanları kaymaya başladı. Aldıktan 11 ay sonra lastikleri Goodyear ile değiştirdim. Bir daha Da Michelin almam dedim. Almıyorum da. Benim aldığım Michelin Doğu Avrupa malıydı, belki Alman veya Fransız imali daha kalitelidir. Ama bozuk yollara gelmiyor bu lastik. Michelin de zaten bu sorunu bildiğinden yeni çıkardığı lastiklerde yanakları güçlendirmiş diye okudum bir sitede. Siz eksper isteyin ama sonucu şahsi kanaatim lehinize olmayacak. Bozuk yolların çok olduğu bir bölgede iseniz Lassa yada Bridgestone seçmekte yarar var.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti serhat_a89 » 24 Nis 2013, 12:59

bende yaklaşk 1.5 yıldır Michelin energy saver kullanıyorum çok dikkatli kullanırım bi sorun yaşamadım ama 11-12

ayda kullanılamaz hale gelmesine üzüldüm paranıza yazık olmuş. Bundan sonra illa kaliteli olsun dersem

Continental, ekonomik olsun dersem Petlas alırım.
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti Bluedays » 24 Nis 2013, 13:15

serhat_a89 yazdı:bende yaklaşk 1.5 yıldır Michelin energy saver kullanıyorum çok dikkatli kullanırım bi sorun yaşamadım ama 11-12

ayda kullanılamaz hale gelmesine üzüldüm paranıza yazık olmuş. Bundan sonra illa kaliteli olsun dersem

Şahsen ben lastiğin kullanılamaz hale gelmesinden ziyade, Michelin'in tutumuna üzüldüm. Sen 1 lastiği değiştirsen ne olur? İsmini zedelemeye, müşteri kaybetmeye değer mi?Benim gözümde en değerli firma, müşterisine satış sonrası ilgi gösteren, değer veren firmadır.Bir müşteri daha kaybetti, belkide burayı okuyan birden fazla müşteriyi..
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 24 Nis 2013, 14:29

1990 dan beri araba kullanıyorum, 1 defa bile michelin lastik almadım, gereğinden fazla pahalı, hassas, 2., 3. kalite malları fazlasıyla var, Genel olarak hep piyasaya yeni giren ucuz ve ortalama kalite, bilinmeyen markaları tercih ederim, şimdiye kadar 1 defa kötüsüne (Norveç malı Viking) rastladım, zaten bir takım lastiği en fazla 3 yıl kullanıyorum, yetiyor...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti MadloveR » 24 Nis 2013, 15:08

hetepe yazdı:1990 dan beri araba kullanıyorum, 1 defa bile michelin lastik almadım, gereğinden fazla pahalı, hassas, 2., 3. kalite malları fazlasıyla var, Genel olarak hep piyasaya yeni giren ucuz ve ortalama kalite, bilinmeyen markaları tercih ederim, şimdiye kadar 1 defa kötüsüne (Norveç malı Viking) rastladım, zaten bir takım lastiği en fazla 3 yıl kullanıyorum, yetiyor...

+1000
Hiçbir zaman bu her sektörde(giyim,beyaz eşya, gıda) geçerli markaya para vermedim vermem.

serhat_a89 yazdı:bende yaklaşk 1.5 yıldır Michelin energy saver kullanıyorum çok dikkatli kullanırım bi sorun yaşamadım ama 11-12

Bana göre continental ve petlas arasında sadece marka ve fiyat farkı var, kalite aynı.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti fatih usta » 24 Nis 2013, 20:25

şu an conti de kampanya var bayağı ucuzladı petlasa gelince arada çok far yok . biz müşteri olarak veya satıcı olarak petlası çok büyüttük gözümüzde . petlas bana göre 2 yıllık bir lastik sonra sök at michelin veya bridgestonla aynı fiyat neredeyse yarı yarıya olması lazım tercih sebebi için. micheline gelince halen piyasa birincisi her güzelin bir kusuru varsa michelin yanakları çok yumuşaktır esnektir balon çabuk yapar ama konfor verir ses yapmaz mümkünse michelinin alman veya fransızı nı bulmak lazım en iyisi onlar . lassa ve birigestone tam ülkemize göre biraz sert ama uzun ömürlü . pirelli için aman sakın diyorum
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Arabanız: favorit 135 l

İleti mustklc » 24 Nis 2013, 21:11

fatlih ustanin dedigi gibi miche cok yumuşak bir lastik. kac defa yardim hatırlamıyorum. patlama yok direkt yariliyor. sehir ici ve uzun yolda ideal. tasraya gelmez. bridge de cok sert . petlasin da fiyatları ni gereksiz abartmislar. ben de lassaya döndüm.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti kispest » 24 Nis 2013, 21:14

fatih usta yazdı:şu an conti de kampanya var bayağı ucuzladı petlasa gelince arada çok far yok . biz müşteri olarak veya satıcı olarak petlası çok büyüttük gözümüzde . petlas bana göre 2 yıllık bir lastik sonra sök at michelin veya bridgestonla aynı fiyat neredeyse yarı yarıya olması lazım tercih sebebi için. micheline gelince halen piyasa birincisi her güzelin bir kusuru varsa michelin yanakları çok yumuşaktır esnektir balon çabuk yapar ama konfor verir ses yapmaz mümkünse michelinin alman veya fransızı nı bulmak lazım en iyisi onlar . lassa ve birigestone tam ülkemize göre biraz sert ama uzun ömürlü . pirelli için aman sakın diyorum

Benim yeni kışlıklar da Pirelli. Neden aman sakın dedin usta?
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti hetepe » 24 Nis 2013, 22:07

kışlıklarda marka farketmez, soğukta korunması gereken ''yumuşaklık'' olduğundan, farkeden sadece yol sesi olur...
4 mevsim, yağmur ve yaz lastiğinde dikkat etmeli...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti fatih usta » 24 Nis 2013, 22:17

evet aynen engin abiye katılıyorum pirellinin kışlıkları güzel ama yazlık lastiğin uzakdoğu lastiklerinden bir farkı yok 14 senedir rot balans işi yapıyorum en kötü dönen en çabuk teli kırılan en çabuk sertleşen lastik pirellidir birde yan ürünü ceat var tam bir felaket balansa geleni ceat veya pirelliyse yolluyorum geri . benim favorilerim yazlık sıralamam conti michelin bridgestone lassa goodyear hankook kumho petlas maxxis . birde adı duyulmamış lastiler var kormoran sava debica gislavet ( güzel lastiktir) jinyun federal matador barum motrio en iyisi marka lastik tabi
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Arabanız: favorit 135 l

İleti Bluedays » 25 Nis 2013, 10:58

Biraz evvel sordum, Continental'e 135 TL nakit dediler.
Michelin 180 TL'ye dayanmış. Ben tanesini 125'den almıştım.
Deli zam gelmiş, lastiğe.

Gidip, 1 adet continental almayı düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 25 Nis 2013, 14:58

En az 2 adet almanı öneririm, sağ-sol eşit olmalı...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti Bluedays » 25 Nis 2013, 15:32

hetepe yazdı:En az 2 adet almanı öneririm, sağ-sol eşit olmalı...
Vah halime o zaman Engin Abi. Kumho vb.. bakmak gerekecek. Şu haftasonu arabaya yaptığım masraf beni bitirdi..

Sanayiye bakım yaptırmaya gittim. 225 TL bakım yaptırdım. Gideyim, şu arabaya bir de kılıf alayım dedim.
Sanayiciye sordum, burada yaptırırsan en az 80-100 TL alırlar dedi. Gimat'ın ordaki yeri tarif etti, zaten aklımdaydı orası oraya gittim. 150 TL'ye taktırdım. :) Kılıfı taktırırken, gözüme kolçak ilişti. Pazarlıkla 50 TL'de ona.
160 TL'de muayene parası vereceğim. İki adet te lastik aldım mı, tamamdır.
İncir ağacını dikmiş olacağım. :)
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mustklc » 25 Nis 2013, 16:08

abi sen de alıyorsun sonra da şikayet ediyorsun oldu mu şimdi :D

lastik gibi zaruri ihtiyaç ve bakım hariç araca zerre aksesuar parası vermem :roll:
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti Bluedays » 25 Nis 2013, 16:41

mustklc yazdı:abi sen de alıyorsun sonra da şikayet ediyorsun oldu mu şimdi :D

lastik gibi zaruri ihtiyaç ve bakım hariç araca zerre aksesuar parası vermem :roll:
Yok, şikayet etmiyorum da, evden sadece bakım için çıkmıştım, onu anlatmak istedim. Tercih meselesi, bende mesela asla sis farına para verip, taktırmam. Kolçağı aksesuar olarak görmüyorum. Ciddi anlamda rahatlatıyor, kullanımı. Diğer türlü kılıflar desen, orjinali siyah renk, çocuk ayaklarıyla resmen çamur rengine çevirdi. :D Bu yüzden bej rengine döndüm, kısa bir ayrılığın ardından...

Bu arada son aldığım lastik fiyatları hakkında da bilgi vereyim.

Michelin sanıyorum, kampanyada şu an. 135 TL istiyorlar. Nakit.
Continental de aynı şekilde 135 TL tanesi.
Michelin'in yan sanayi ürünü varmış, tigermiş adı, 85 TL istiyorlar.

Arka ikisini değiştirnektense, 1 adet michelin almaya karar verdim. Aynı kullandığım lastiklerden.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir