1 Yıllık Michelin Lastik Yanak Yaptı.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1 Yıllık Michelin Lastik Yanak Yaptı.

İleti kispest » 25 Nis 2013, 17:18

Kardeş bu Tiger'ın fiyatını nereden aldın? Benim de yazlıkları yenilemem şart. 85 lira çok iyi fiyat. Direkt düşünmeden taktırırım.

Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti Bluedays » 25 Nis 2013, 17:21

kispest yazdı:Kardeş bu Tiger'ın fiyatını nereden aldın? Benim de yazlıkları yenilemem şart. 85 lira çok iyi fiyat. Direkt düşünmeden taktırırım.

Enes telefonunu yazıyorum. Buradan Akın Bey ile görüştüm.

354 47 30

Ostim'de.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti kispest » 25 Nis 2013, 17:27

Tamamdır kaydettim, sağolasın. :)
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti paranoia » 28 Nis 2013, 01:36

Aracımın üzerinde takılı Contilerden ön sağ olanı 1 yılı doldurmadan yanak yaptı. Geçmiş bir tarihde heves edip aldığım 4 tane Michelin Energy lastiğin hiç biri yanak yapmadı. Michelin hamurunun yumuşak olduğunu ve düzgün yol lastiği olduğunu bilmeyenimiz yok. Ama hiç birimiz yollardan ve girdiğimiz çukurlardan bahsetmiyor. Bence firmaya gidip şikayet edeceğimize , karayollarını noterden tutanak tutturup şikayet etsek daha fazla sonuç alma ihtimalimiz var. Belirli 2 tarih arasında gidip noter ile yolun bir yerinde tehlikeli bir çukur varlığını tespit ettir. Karayolarına dilekçe ile başvur. Dilekçeden 15 gün sonra git tekrar noter tespiti yap ve Karayollarını mahkemeye ver. Bence ilk açan bu daayı kazanır. Yerelde olmasa bile Avrupa İnsan Haklarında % 100 kazanır. Sosyal Devletiz diye geçinmek ve her tarafa duble yol yapmak yetmez. Tabi o çukura girdiğin için lastiğin yanak yaptığını anlatmak zor ama bence denemeye değer.
Yanak yapan sağ lastikten sonra acaba ne yapacam diye düşünürken otobanda sol ön lastiğim patladı. Hiç bir şey yokken ve tali yoldan otobana çıkarken bir anda gümmmm diye bir ses ile patladı. Bir şeye çarptım sandım . Zor bela kenara çekebildim. Benim Conti jantın tam birleştiği yerden yarılmış yaklaşık 10 cm kadar. Sağ yanaklı sol stepne lastikçiye kadar gittim . Şu anda yine önlerde 2 tane kışlık Mİchelin lastikler takılı . Hiç bir problemde yok hatta kışlık olduğu için arabanın ön çekişi arttı ama bazen arka için tehlikeli oluyor. Hiç bir çukura girmeyeceğimi bilsem gene gider Michelin alırım. Pahalı evet doğru ama çok konforlu lastik. Sessizliği yeter. Ha bizim ülkemize uygun mu ? Hayır kesinlikle değil ama sorunu Michelin kalitesiz gibi tanımlamak çok doğru değil. Bu arada şunu da söylemek lazım . Lastik ne kadar sert olursa olsun , bazı açılarla kaldırım , kenar , çukur vb girdiniz mi yanak yapıyor. Marka model farketmiyor. Ondan soruna farklı bakmak lazım. Selamlar
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti BaTeRRiiSStt » 29 Nis 2013, 14:37

Aracı 2005 yılında 2.el almıstım. Üzerınde mıchelın lastıkler vardı. Gecen yıl rot ayarı ıcın gıttıgımde abi lastıklerın 2001 üretimi dişleri iyi ama lastıkler çürümüş artık her an yolda bırakabılır dediği için yıne mıchelın ıle degıstırdım. Ne yanak yaptı ne de baska bırsey. Bıraz şans işi sanırım.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti Bluedays » 29 Nis 2013, 14:40

Benimde bu ikinci kullanışım. Aracı aldığımda üzerinde michelin vardı, ben tekrar michelin aldım.
Bilmiyorum, şans galiba biraz da.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti oguz » 01 May 2013, 14:27

Aracın üzerinde orjinal geldiği lastikler var conti premium contact 2. benimde önler bitti, yağmurlu hava kuru hava farketmiyo eskisi gibi zorladığımda hemen önden kaymaya başlıyo yağmurda çok belirgin özellikle. şimdi bende kararsız kaldım contiyle devammı michelin mi diye. yada kıştan sonra bi spor lastik mi alsam. çok kararsızım çok :D

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti serhat_a89 » 02 May 2013, 13:46

fatih usta yazdı:şu an conti de kampanya var bayağı ucuzladı petlasa gelince arada çok far yok . biz müşteri olarak veya satıcı olarak petlası çok büyüttük gözümüzde . petlas bana göre 2 yıllık bir lastik sonra sök at michelin veya bridgestonla aynı fiyat neredeyse yarı yarıya olması lazım tercih sebebi için. micheline gelince halen piyasa birincisi her güzelin bir kusuru varsa michelin yanakları çok yumuşaktır esnektir balon çabuk yapar ama konfor verir ses yapmaz mümkünse michelinin alman veya fransızı nı bulmak lazım en iyisi onlar . lassa ve birigestone tam ülkemize göre biraz sert ama uzun ömürlü . pirelli için aman sakın diyorum

petlas'la michelin nasıl aynı fiyat ustam daha 3 ay önce petlas 85 lira iken Mic. Bridg. 130 liraydı.
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir