Araban mı var Derdin Var. Soyulmaya Devam!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Araban mı var Derdin Var. Soyulmaya Devam!

İleti Bluedays » 02 May 2013, 10:35

İki gün evvel gittik, muayenesini yaptırdık. Muayene kağıdı dolmuş. Bugün emniyete gittik.
Muayene onay yerinin olduğu yeri yenilemek için tamı tamına 150 TL (yüzellitürklirası) TL para ödedik.

Haram zıkkım olsun diyorum. Bu ülkede neden insanlar vergi kaçırıyor, neden vatanını sevmiyor, neden aklı hep üç kağıda çalışıyor, çok iyi anlıyorum. Her şekilde soyuluyoruz, ulan maliyeti sana 0,0001 kuruş olan kağıt parçası için sen 150 TL nasıl alırsın?

Allah kahretsin diyorum başka bir şey demiyorum.

Sigortacısı soysun, emniyeti soysun, kaskocusu soysun, akaryakıtçısı soysun, kısacası devlet seni enayi yerine koyup, bulduğu yerde oturtsun....

Bu devlete hakkımı helal etmiyorum arkadaş. Verdiğim her kuruşun hesabı, yiyenlerden kat kat çıksın inşallah.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti erginbkr » 02 May 2013, 11:05

aminnnnnn......
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti Bluedays » 02 May 2013, 11:52

Şimdi konuyu araştırdım. Sadece muayene yeri değiştiği için 90 TL ücret alınıyor.
Bu işin başka bir ücreti var mı arkadaşlar? Emniyetin orda bekleyen tipler almış 150 TL'yi.
Gidip, şikayet edeceğim? Bilginiz varmı bu hususta?
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kispest » 02 May 2013, 12:15

Bluedays yazdı:Şimdi konuyu araştırdım. Sadece muayene yeri değiştiği için 90 TL ücret alınıyor.
Bu işin başka bir ücreti var mı arkadaşlar? Emniyetin orda bekleyen tipler almış 150 TL'yi.

Kardeş bu "emniyetin orada bekleyen tipler" derken kastettiğin acaba şu konuda bahsettiğim tipler mi? genel-sohbet-paylasim/ankara-emniyet-mudurlugu-onundeki-enteresan-tipler-t28950.html

Eğer öyleyse o namussuzlara iş yaptırmakla çok büyük hata yapmışsın. Şikayet konusuna gelince... Şikayet çözüm olsaydı ve caydırıcı olabilseydi Emniyet Genel Müdürlüğü'nün hemen önünde ali kıran baş kesencilik oynamaya devam edebilirler miydi bu herifler?
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti Bluedays » 02 May 2013, 12:22

kispest yazdı:
Bluedays yazdı:Şimdi konuyu araştırdım. Sadece muayene yeri değiştiği için 90 TL ücret alınıyor.

Kardeş bu "emniyetin orada bekleyen tipler" derken kastettiğin acaba şu konuda bahsettiğim tipler mi? genel-sohbet-paylasim/ankara-emniyet-mudurlugu-onundeki-enteresan-tipler-t28950.html" rel="nofollow

Eğer öyleyse o namussuzlara iş yaptırmakla çok büyük hata yapmışsın. Şikayet konusuna gelince... Şikayet çözüm olsaydı ve caydırıcı olabilseydi Emniyet Genel Müdürlüğü'nün hemen önünde ali kıran baş kesencilik oynamaya devam edebilirler miydi bu herifler?

Enes evet aynen o tipler. Haklısın da ne yapacağız? Bir adım atmak gerekmiyor mu?
Ben yaptırmadım, babamı gönderdim, o da iş hallolsun diye vermiş adamlara.

90 TL'ye 150 TL almışlar. Gidip, ruhsatı ben teslim alacağım. Soracağım bu parayı nereye ödediniz?
Sonuç alır mıyım? Sanmıyorum, ama emniyetle de görüşeceğim. Bu konuda ne yapabiliriz diye.
Sonuç yine sıfır olacak. Biliyorum ama birşey yapmadan da duramam.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti onurson » 02 May 2013, 15:07

Allahım sen herşeyin hakkını verensin.. Sana havale ediyorum.. Bende bıktım.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti kispest » 02 May 2013, 18:23

Bluedays kardeşim, herhangi bir sonuca bağlanmasa dahi gelişmeleri merakla bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti formika » 03 May 2013, 08:08

kardeş tam anlamadım muayene haricindemi 150 tl verdin ruhsat yeri doldu diye eğer öyleyse haram olsun yuh
Kullanıcı avatarı
formika
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali şirin
Nereden: Sakarya
Arabanız: skoda fabya 2001

İleti Bluedays » 03 May 2013, 09:27

Arkadaşlar, dün akşam gittim. Ruhsatımı o adamlardan aldım. Para üstümü vermesini istedim.
Para üstü yok dedi. 30 TL kayıt ücreti ödüyoruz dedi. 90 TL tescil belgesi var, 10 TL de belge ücreti 100 TL. Siz 15 TL işlem ücreti istemişsiniz, hadi 15 de ben veriyorum, 30 dedim. 20 TL ücretimi iade edin, haksız kazanç sağlıyorsunuz dedim. Yok öyle bir şey biz kayıt ücreti ödedik dedi. O zaman makbuzunu gösterin dedim, makbuz vermiyorlar dedi. Ben bu işi biliyorum beyefendi, lütfen paramı iade edin diye ısrar ettim. İçeri gitti, ya biriyle konuştu, yada para aldı geldi. 20 TL’mi geri verdi. Çıktım. Çıkarken plakamı sordu tekrar (halbuki ruhsatı alırken plakayı, ruhsat sahibinin ismini falan sormuştu.) söyledim. Yanlış anlamayın yanlış kimseye teslim etmemek için soruyorum dedi ne alakaysa, istersen kimlik de göstereyim dedim, iyi olur abi dedi. Gösterdim. İsmimi söyledi. Yani ezbere almış gibi. Çıktım, geldim. Şimdi bunlar plakadan bir pislik yapar mı acaba diye tedirginim. En kötü ihtimalle tanıdık bir polise ceza falan yazdırabilir yada muayenemi geri iptal etmek gibi falan bir şey yapabilirler mi diye meraktayım. Gerçi haksız yere ceza falan gelirse mutlaka dava açacağım. Kafaya koydum.
Bu namussuzlara dur demek gerekli. Bu yaşadığım olayı tv programlarına mı anlatsam, yoksa emniyete mesajla mı anlatsam bilemedim. Bir fikriniz var mı ne yapabiliriz bu hususta ? Bu namussuzların vatandaşları daha fazla dolandırmasını önlemek adına?
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti formika » 03 May 2013, 10:46

bu ne biçim iş kafalarına göre al ver bence savcılığa dilekçe ver emin ol o korku yeter...
Kullanıcı avatarı
formika
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali şirin
Nereden: Sakarya
Arabanız: skoda fabya 2001

İleti fmaka » 03 May 2013, 21:32

Bluedays yazdı:Arkadaşlar, dün akşam gittim. Ruhsatımı o adamlardan aldım. Para üstümü vermesini istedim.
Para üstü yok dedi. 30 TL kayıt ücreti ödüyoruz dedi. 90 TL tescil belgesi var, 10 TL de belge ücreti 100 TL. Siz 15 TL işlem ücreti istemişsiniz, hadi 15 de ben veriyorum, 30 dedim. 20 TL ücretimi iade edin, haksız kazanç sağlıyorsunuz dedim. Yok öyle bir şey biz kayıt ücreti ödedik dedi. O zaman makbuzunu gösterin dedim, makbuz vermiyorlar dedi. Ben bu işi biliyorum beyefendi, lütfen paramı iade edin diye ısrar ettim. İçeri gitti, ya biriyle konuştu, yada para aldı geldi. 20 TL’mi geri verdi. Çıktım. Çıkarken plakamı sordu tekrar (halbuki ruhsatı alırken plakayı, ruhsat sahibinin ismini falan sormuştu.) söyledim. Yanlış anlamayın yanlış kimseye teslim etmemek için soruyorum dedi ne alakaysa, istersen kimlik de göstereyim dedim, iyi olur abi dedi. Gösterdim. İsmimi söyledi. Yani ezbere almış gibi. Çıktım, geldim. Şimdi bunlar plakadan bir pislik yapar mı acaba diye tedirginim. En kötü ihtimalle tanıdık bir polise ceza falan yazdırabilir yada muayenemi geri iptal etmek gibi falan bir şey yapabilirler mi diye meraktayım. Gerçi haksız yere ceza falan gelirse mutlaka dava açacağım. Kafaya koydum.
Bu namussuzlara dur demek gerekli. Bu yaşadığım olayı tv programlarına mı anlatsam, yoksa emniyete mesajla mı anlatsam bilemedim. Bir fikriniz var mı ne yapabiliriz bu hususta ? Bu namussuzların vatandaşları daha fazla dolandırmasını önlemek adına?

emniyete bildirmek en akıllıca olanı ancak basın yayın da pek arkasını bırakmaz
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti skodaizm » 03 May 2013, 21:33

Kendi işini kendin yapacaksın.

Kapıdaki ayakçı-komisyoncuların işleri bu zaten. Para almadan hayrına iş yapmazlar. Başkası yapınca da hakkını alacak tabi ki.

Asıl suçlu onları o kapıda tutanlar ve sizin gibi onlara iş yaptırıp kolaya kaçanlar...

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti unknown1 » 03 May 2013, 22:40

Bluedays yazdı:İki gün evvel gittik, muayenesini yaptırdık. Muayene kağıdı dolmuş. Bugün emniyete gittik.
Muayene onay yerinin olduğu yeri yenilemek için tamı tamına 150 TL (yüzellitürklirası) TL para ödedik.

Haram zıkkım olsun diyorum. Bu ülkede neden insanlar vergi kaçırıyor, neden vatanını sevmiyor, neden aklı hep üç kağıda çalışıyor, çok iyi anlıyorum. Her şekilde soyuluyoruz, ulan maliyeti sana 0,0001 kuruş olan kağıt parçası için sen 150 TL nasıl alırsın?

Allah kahretsin diyorum başka bir şey demiyorum.

Sigortacısı soysun, emniyeti soysun, kaskocusu soysun, akaryakıtçısı soysun, kısacası devlet seni enayi yerine koyup, bulduğu yerde oturtsun....

Bu devlete hakkımı helal etmiyorum arkadaş. Verdiğim her kuruşun hesabı, yiyenlerden kat kat çıksın inşallah.

+1
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti PİCK-UP » 04 May 2013, 19:00

aynen soyguncular vurguncular hep üzerimizden geçiniyorlar.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti Bluedays » 06 May 2013, 13:00

skodaizm yazdı:Kendi işini kendin yapacaksın.

Kapıdaki ayakçı-komisyoncuların işleri bu zaten. Para almadan hayrına iş yapmazlar. Başkası yapınca da hakkını alacak tabi ki.

Asıl suçlu onları o kapıda tutanlar ve sizin gibi onlara iş yaptırıp kolaya kaçanlar...

Yazdığımı doğru düzgün okumadan neden böyle bir yorum yapıyorsunuz anlamış değilim.
Ben değil, babam gitmişti ve eşimle gittiği için, muhtemelen beklemesin diye yaptı.

Diyorsunuz ki, tabiiki hakkını alacak. Adam 15 TL hakkım benim deyip, bizden 60 TL aldı! Bu mudur hakkı???

Böyle çok bilmiş yorumlarınıza da hastayım ayrıca...

Ya adam gibi yorum yaparsın, yada yapmazsın.. Bu kadar basit değil mi?

Herşeyden önemlisi adam gibi okursun, yorumlamadan önce değil mi?
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodaizm » 06 May 2013, 20:38

Bluedays yazdı:
Yazdığımı doğru düzgün okumadan neden böyle bir yorum yapıyorsunuz anlamış değilim.
Ben değil, babam gitmişti ve eşimle gittiği için, muhtemelen beklemesin diye yaptı.

Diyorsunuz ki, tabiiki hakkını alacak. Adam 15 TL hakkım benim deyip, bizden 60 TL aldı! Bu mudur hakkı???

1-Yapılan yorumları beğenmeyeceksen konudaki sıkıntını herkese açık bir yere yazmayacaksın,

2-Kendi yapman gereken işi başkasına yaptırıyorsan ( her kimse iş yaptıran) ceremesine katlanacaksın,

3-Çok bilmiş yorumlarıma hastaysan benim yazdığımı takip etmeyeceksin; ancak anlıyorum ki bu yorumu yaptığına göre mesajlarımın sıkı takipçisisin,

4- Sizin ( veya her nasıl anlayacaksak yazınızdan babanızın) gibi işin kolayına kaçıp kapılardaki ayakçılara parayla iş yaptırmaları ve para kaptırmaları yüzünden bunlardan kurtulamayacağız. Arz talep meselesi anlayacağın,

5- Yazdığın ilk mesajını bir daha oku ki yazından nasıl başkasının (baba vs.) ayakcıya iş yaptırdığını anlayalım. Yoksa satır aralarında kriptolu bir yazı mı var?

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti Bluedays » 07 May 2013, 08:43

skodaizm yazdı:
Bluedays yazdı:

1-Yapılan yorumları beğenmeyeceksen konudaki sıkıntını herkese açık bir yere yazmayacaksın,

2-Kendi yapman gereken işi başkasına yaptırıyorsan ( her kimse iş yaptıran) ceremesine katlanacaksın,

3-Çok bilmiş yorumlarıma hastaysan benim yazdığımı takip etmeyeceksin; ancak anlıyorum ki bu yorumu yaptığına göre mesajlarımın sıkı takipçisisin,

4- Sizin ( veya her nasıl anlayacaksak yazınızdan babanızın) gibi işin kolayına kaçıp kapılardaki ayakçılara parayla iş yaptırmaları ve para kaptırmaları yüzünden bunlardan kurtulamayacağız. Arz talep meselesi anlayacağın,

5- Yazdığın ilk mesajını bir daha oku ki yazından nasıl başkasının (baba vs.) ayakcıya iş yaptırdığını anlayalım. Yoksa satır aralarında kriptolu bir yazı mı var?

Üstadım,
Bu güne kadar yazdığınız hiçbir yorumu okumadım. Okuduysam bile hatırlamıyorum inanın.
Başıma gelen bir olayı, buradaki dostlarımla paylaştım, paylaştım ki, aynı şeyi başka biri yaşamasın.
Yazdıklarınıza katılıyorum fakat sizin yorumunuzdan evvel de bahsettiğim gibi işlemi ben değil babam yapmıştı.
Sıkıntı yok, tecrübe kazanmış olduk.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir