YENİ MODEL OKTAVIA VE BİR ÖNCEKİ OKTAVIA

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YENİ MODEL OKTAVIA VE BİR ÖNCEKİ OKTAVIA

İleti kutlayaslan » 04 May 2013, 13:36

Selam

Arkadaşlar yaklaşık iki aydır skodaları incelemeye karar verdim A dan Z ye her şeyiyle. İlk önce sıfır araç alırken yapılan kolaylıklar gösterilen ilgi ve ekstralar neler diye düşünülmeli daha sonra ise servis anlayışı çalışan tüm ustaların profesyonel olması eğitimli ve kurs proğramları yapılmış temizliği hedef arızanın seçilmesi yani arıza giderilirken deneme yanılma yönüyle bulunulmaması bakımlarda arızalı parçaların indirimi iskontosu hediyesi ve daha sonra aracın servis tarafından mail veya telefon ile takip edilip memnuniyetlerin sorulması gibi v.s vs.bunlar varmı muhatap alacağımız kişiler soruna odaklanıp çok kısa sürede olayı çözme varmı yolda kalana araç otel servis çekici vs.hizmetler varmı yurt dışı veya yurt içi yazışabileceğimiz mail adreslerine yazdığımız konuyla alakalı bayi ile alakalı durumları düzeltip bize dönebileceklermi bu haklar bizim için veya tüm skoda kullanıcıları için varmı veya yapabilecekleri yoksa biz türkiye olarak bu hakları neden istemiyelimki bunları her platformda dile getirelim ve yazalım arkadaşlar

Ben belki bu kadarını yazabildim ama sizlere şunu söyleyeyim skoda kullanıcıları her ne konu olursa olsun hem yurt içi hem yurt dışı mail atmayı ihmal etmeyiniz muhakkak sorun ve talepleriniz için ulaşınız fabrikasına kadar Genel müdürlüklerde etkin bu konuda araçlarda gördüğünüz eksiklikler servis eksiklikleri ustalar yedek parçalar serviste çıkan eski parçaların size gösterilmesi kamera kayıtlarının varlığı veya eksikliği ispatlamak için bunları muhakkak söylemek zorundayız bunları bildirirsek maksimum seviyeye çıkartırlar ve skoda çok üst seviyelere gelen bir araç statüsüne kavuşur

ikinci bir husus ise ikinci el piyasası vw piyasası kalite ve yüksek fiatının nedenimi dersiniz sıfırı yüksek olunca ikinci elide yüksek oluyor buda böyle olunca türkiyemizde maalesef talep görüyor yani kısacası ikinci el skodalarınızı kesinlikle yok pahasına satıp değerlerini düşürmeyiniz buğünden itibaren model km ve aracın temizliğine göre 3bin lira 4 binlira yükseltiniz ikinci el ne kadar pahalı olursa ragbet bir okadar artacaktır yıllardır VOLKSWAGEN FİRMASI HEP BUNU YAPIYOR ve her iki aracı iki üç aydır inceledim skoda kesinlikle volkswagenle aynı ama kaporta skoda daha üstün çıktı bunu tüm skoda forumcuları iyi bilsin elinizdeki değerin kıymetini bilin sahibinden com arabam com bu tarz sitelerde araclarınızn fiyatlarını düşürmeyin kazanan bakın siz olacaksınız ve bir yıl sonra ağızlarda hep skoda konuşulur olacak ve erişilmez bir araç olur herkez için yani ele ayağa düşen araçlar gibi olmaz Ve diğer bir konu ise oktavia ile bir önceki oktaviyayı inceledim hayal kırıklığı bir önceki oktavia daha sağlam daha heybetli daha asil duruyo hangisini alacağıma karar veremedim yani bende bir skoda kullanıcısı olucam bir hafta içinde kısmet olursa hepinize teşekkür ederim saygılarımla kazasız belasız günler diliyorum bunları yazmaklada bazı eksik olan tarafları sizinle paylaştım hepsi bu kolay gelsin

kutlayaslan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: kutlay
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda

İleti mustklc » 04 May 2013, 13:48

Kod: Tümünü seç
sahibinden com arabam com bu tarz sitelerde araclarınızn fiyatlarını düşürmeyin

bu mu akıl vermek? adam sıfırından pahalı satıyor aracını. gereksiz yere şişirdiler fiyatları.
araba tavana kadar boya bir fiyat yazmış akla zarar. yok çıtır hasarlı yok bilmem ne. ikinci el araç işte arkadaş. yurtdışında yüzüne bakılmıyor hurdaya ayırıyorlar burda sıfırından kıymetli ikinci el.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti kutlayaslan » 04 May 2013, 13:54

abartmamalıyız ama
kutlayaslan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakangemini » 05 May 2013, 08:52

Türkiye'de araç fiyatları yurtdışına göre neredeyse 2 kat pahalı. Bu da bir sömürü sayılır. İç piyasada kendi markan olan araç zaten üretmiyorsun, o zaman vergileri düşür. İç piyasayı koruyacağım yalanını bıraksınlar (otomotiv için). Fiat, renault bunlar burada ucuz işgücü, vergi indirimi, bazı olanakları kullanıp kar ediyor, işçi istihdam ediyor, ama sattığı araçla o verdiğinden fazlasını alıyor. 2. el tamamen birilerinin yönlendirmesi ile şekilleniyor. Geçen hafta bir arkadaş araç aldı. onun öncesinde araştırma yapıyordu. Skoda da düşünebileceğini belirttim. Benim aracımı da kullandı. Beğerndi. Ama galreciye gitmiş, toyota, ford, vs. sana istediğin gibisini bulur garanti veririm. Skoda octavia bulurum ama garanti vermem demiş. Piyasadaki anlayış bu. Belli markalar etrafında dönüyor. Arkadaş da 2007 Kia Rio 1.5crdi sedan 140.000km'de araç aldı 21.000TL'ye(servis bakımlı). Bu fiyata 2000-2004 arası bir Octavia da alabiliyordu. Piyasada yönlendirme önemli.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti kutlayaslan » 05 May 2013, 19:56

H er ne olursa olsun piyasada kendi elinizde bence
kutlayaslan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti volg » 05 May 2013, 22:40

Düşüncen yanlış.Diğer markalar skoda yı tanıyıp kendi ikinci el fiyatlarını düşürsünler :) ,piyasa yükselirse biz nasıl alacağız iyi skodaları :( .Yurt dışında 2. elin yüzüne bakılmıyor,sen burada fiyat yükseltelim diyorsun.Seninde bir gün 2. el ihtiyacın olur unutma
volg
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: skoda favorit 135 LX

İleti kutlayaslan » 06 May 2013, 05:34

Arkadaşlar ben burda neyi kastediyorum biliyor musunuz aynı kalitede olan araçlar vw ikinci eli gayet iyiken skoda neden ikinci eli ağır ve ucuz vw peynir ekmek gibi satışı oluyor ,bunun sebebi ikinci el piyasanın yüksek ve şahısların galericilerin veya bayilerin reklamı üst seviyede gerek görsel gerekse insanların dilinde dolaşması kaliteye kalite katıyor bende diyorumki skodası olanlar aracının kıymetini bilsin skodanın eksikleri varsa mail olarak bayilere yazılsın yazmış olduğum ilk yazımı dikkatlice okursanız daha iyi anlarsınız sadece fiyata takılmayınız bu sadece nacizane bir fikir ve skoda kullanıcılarının menfaatinedir arkadaşlar sıfır aldığınız zaman daha iyi anlarsınız yüksek fiyatlara alırsınız düşük fiyatlara satmak istemezsiniz
kutlayaslan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kutlayaslan » 06 May 2013, 05:38

hem diğer markalar skodayı tanırlarmı kalitesini düşürürler sadece bu skoda kullanıcılarının elinde birazda birde bayilerin kaliteli çalışmasına bağlı ve bayilerin reklamlarına sürekli kaliteyi yükseltmelerine bağlıdır sizde galericilere araçlarınızı ölü fiyatlara bırakmayınız sizin bu kaliteli araçta söz hakkınız olsun bunu sürekli yaptığımızda satıcıların aklında farklı kaliteli bir intiba uyandırır
kutlayaslan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 06 May 2013, 14:35

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 1254/detay

şimdi bu araca 60,000 lira fiyat yazılmış.bu arabanın sıfırı 1 ay önce 61,000 lira idi yeni kasası 65,000 lira..şimdi kim alır bu aracı..fiyatları düşürmeyin demişssiniz ama bu tip şeylerde çok abartı..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti tunsew » 06 May 2013, 20:02

Skoda firmasının ülkemize ürettiği araçlara yeterince özenmediğini düşünüyorum. Daha geçtiğimiz hafta bir sevdadır yeni oktavia 1.2 tsi ambiate aldım. Aracın koltuk kumaşı kaliteli değil, yakıyor insanı sıcak havada. Çok gereksiz bir esirgeme, insanın içindeki kalite duygusunu çökertiyor. Araçların itibarı öyle kolay oluşmuyor, detaylara dikkat etmek gerek ve skoda birazda buradan kaybediyor. Kaliteli kumaş koysaydı kaç para fazla ödeyecektimki yazık değil mi? Aracın en çok muhattap olduğum unsuru koltuk. Okuyan arkadaşlar bu koltuk mevzuunda bana akıl verirse sevinirim. Benim aklım olsaydı almadan anlardım o koltukların alınmayacağini...
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı

İleti kutlayaslan » 07 May 2013, 12:42

Arkadaşlar ben şöyle söylüyeceğim oktavia elegance tdı dsg şanjıman bir araç 65 bin tl aynı model passatla kıyasladığımızda 96 bin tl jetta ile kıyasladığımızda 77 bin tl bunların ikinci eli oktavianın üzerinde oluyor hatta çok üstünde şimdi aynı kalite bir aracı hep öyle derler bende bundan yola çıkarak yazıyorum neden piyasasını öldürelim bu ayrı bir konu diğer bir konu ise bayilerde sürekli indirim kampanya vs. gibi şeylerle piyasayı doldurmayı düşünüyorlar buda kural tanımaz hale getiriyor skodayı yani kısaca bu böyle giderse hyundaı gibi olucak şayet bu araçları wolsvagen üretiyorsa dahada kaliteli ve söz sahibi olması gerektiğini düşünüyorum arkadaş koltuklardan şikayetci haklı olabilir bende geçen yazdığım metinlerimde bunlara az çok değindim her ne eksiklik olursa olsun muhakkak yazınız forum sitelerine fan clublere bayilere distribütörlere dertlerinizi yazınız ve tekrar tekrar yazınız cevap alana kadar arkadaş içinde önereceğimiz moderen hazırlı kılıflar var rengine uygunda bulabilirsin birde en kaliteli aracın koltuğu dahi iyi kötü terletir bunu okadar dert etme bence arabanı almışsın hayırlı olsun allah kaza bela vermesin
kutlayaslan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tunsew » 07 May 2013, 21:57

kutlayaslan yazdı:Arkadaşlar ben şöyle söylüyeceğim oktavia elegance tdı dsg şanjıman bir araç 65 bin tl aynı model passatla kıyasladığımızda 96 bin tl jetta ile kıyasladığımızda 77 bin tl bunların ikinci eli oktavianın üzerinde oluyor hatta çok üstünde şimdi aynı kalite bir aracı hep öyle derler bende bundan yola çıkarak yazıyorum neden piyasasını öldürelim bu ayrı bir konu diğer bir konu ise bayilerde sürekli indirim kampanya vs. gibi şeylerle piyasayı doldurmayı düşünüyorlar buda kural tanımaz hale getiriyor skodayı yani kısaca bu böyle giderse hyundaı gibi olucak şayet bu araçları wolsvagen üretiyorsa dahada kaliteli ve söz sahibi olması gerektiğini düşünüyorum arkadaş koltuklardan şikayetci haklı olabilir bende geçen yazdığım metinlerimde bunlara az çok değindim her ne eksiklik olursa olsun muhakkak yazınız forum sitelerine fan clublere bayilere distribütörlere dertlerinizi yazınız ve tekrar tekrar yazınız cevap alana kadar arkadaş içinde önereceğimiz moderen hazırlı kılıflar var rengine uygunda bulabilirsin birde en kaliteli aracın koltuğu dahi iyi kötü terletir bunu okadar dert etme bence arabanı almışsın hayırlı olsun allah kaza bela vermesin

İnanın çok haklısınız ve ben de aracı çok sevmiş olmama rağmen bu kalite beklentimi gerekli yerlere iletmeye çalışacağım. Ben skodayı çok severim ilk aracım fabiaydı. İstiyorumki kalitesinden ödün vermesin. Bahsini ettiğiniz hasırlı kılıfları netten bulmaya çalışacağım. Çok teşekkür ederim. Sizlere de kazasız belasız güzel günler dilerim...
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı

İleti kutlayaslan » 11 May 2013, 14:47

BEN TEŞEKKÜR EDERİM ,ANLIYAN BİR KİŞİ ÇIKTI BENİ NİHAYET
kutlayaslan
Yeni Üye
Yeni Üye