Vergi Dairesinde Aracım Başkasına Ait Görünüyor ?!?!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Vergi Dairesinde Aracım Başkasına Ait Görünüyor ?!?!

İleti unknown1 » 07 May 2013, 20:11

Merhaba arakdaşlar.

Radar cezası yemiştim(96 km hızla E 5 te otomobil ile) pazar akşamı)

Bankanın internet şubesi işlemiyle (internetten) cezamı ödemek istedim. Plakamı yazdım sorgula dedim ve bana hiç ait olmayan bilgiler ve 146 liralık başka bir borç çıktı ekrana...

Bankada sorun olacağını düşündüm ve aradım. Banka aracınız vergi dairesinde başka birinin üzerinde görünüyor. Düşümü yapılmamış dedi.

Mesela şu an o adama vergi cezasından dolayı haciz gelse aracımı çekecekler...!
Sonrasında alırım belki ama ya mağduriyet ?

Arkadaşımda baktırdı onun katlanmış cezası çıktı 650 TL kadar.

Ruhsat benim üzerime noter satışı var ama böylede aptal bir durum var.
Bence bir yoklayın. Polis bu iki gün aracınızı tutsa bile stres sıkıntı otopark çekici parası vs derken baya dert görürsünüz.

unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti paranoia » 07 May 2013, 20:36

Araç sizin üstünze orası kesin ama plaka vergi dairesinde başka birine kayıtlı galiba. Şirket adına falan mı kayıtlıydı araba acaba ? Cezayı kesin ödemezsiniz ama araç her hangi bir GBT çevirmesinde rehinli duruma falan düşebilir ona dikkat edin. Geçmiş olsun
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti felicia042 » 08 May 2013, 05:47

benim de aynı durum başıma geldi. korkulacak bişey yok sadece o tarihteki sahibinin üzerine ceza gözükebilir. Vergi dairesinde de araç sizin üzerinde görünüyordur. Ceza kaydı plaka sorgulaması ile çıkabilir, ama ceza kimlik noya göre kesiliyor..
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti Bluedays » 08 May 2013, 09:20

Araç ruhsat fotokopisi, noter satış senedi ve bir dilekçe ile vergi dairesine başvurarak, sorunu halledebilirsiniz.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti hakangemini » 08 May 2013, 12:14

Emniyet tescil yapıldığına dair vergi dairesine belge gönderiyor. Ama genelde vergi dairelerinde bunlar ya kayboluyor yada doğru işlem yapılmıyor. Benim başıma 2 kez benzer durum geldi. Birinde plaka yaşadığım ilçe il olunca plakanın güncellenmemiş olması, diğeri de 2. aldığım araçta plakanın değişmiş olmasına rağmen vergi dairesinde işlem yapılmamış olmasıydı. Ben bu işlemler için aracı (sigortacı) kullanmıştım. Onu aradım. 2 gün içinde hallolmuştu.Yalnız ilçe-il değişikliğinde ben uğraşmıştım. 2006 yılından vergi borcu çıkarmışlardı bana, eski plakamdan. Allah'tan ben ödeme makbuzlarını saklıyordum. Sizde 10 yıla kadar olan makbuzlarınızı mutlaka saklayın. Buldum, götürdüm vergi dairesine. Benden emniyete gidip plaka değişikliğini içeren tescil belgesinini kopyasını getirmemi istediler. Emniyete gidip durum anlattığım polis memuru da vergi dairesinin memurlarının iyi çalışmadığını belirtip, vergi memuruna teslim edildiği kaşelenmiş belgesinin fotokopisini bana verdi. Vergi dairesine götürdüm. verdim. Bakın dedim, şu tarihte bu memura da teslim edilmiş dedim. Adam pişkince o kişi artık bu bölümde çalışmıyor dedi. İşlemi yapıp sorunumu hallettiğini belirtti. Bende ayrıldım oradan. ÖZetle tescil işlemlerinde vergi dairelerinde aksaklıklar oluyor.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti Bluedays » 08 May 2013, 13:39

Biz muhasebecileri düşünün artık, bu tip memurlardan neler çekiyoruz, ne işlerle uğraşıyoruz, tahmin edin...
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti unknown1 » 15 May 2013, 23:33

Ben Garanti bankasının internet şubesi üzerinden bilgileri girerek cezayı yatır işlemini seçerek cezayı ödedim. Dekontu da kaydettim.
Artık ister parayı alırlar iser almazlar.
Bu gün şahıs şirketi açtırdım üzerime. Abi Vergi dairesine girdik. Muhasebecim o odadan o odaya o masadan o masaya gezmedik yer bırakmadı.

Yaşıda vardı. Üzüldüm adama. Bu adamlar müdürler maaş almıyor mu?
Alıyolarda neden bu aptal durumu düzeltemiyor. Devlet vergi almıyor mu ?
Parmak izi okuyucu ile elektronik imzaya geçiş yapsın. Masa masa gezen memur olsun vatandaş değil.

Allah şu devletin ekmeiğini yiyeni ıslah etsin.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti MadloveR » 16 May 2013, 14:14

Bluedays yazdı:Biz muhasebecileri düşünün artık, bu tip memurlardan neler çekiyoruz, ne işlerle uğraşıyoruz, tahmin edin...

Sizi gayet iyi anlayabiliyorum.
Bu e beyannamenin henüz çıkmadığı günlerde muhasebe bürosunda 1 yıl çalıştım Bu memurlar yüzünden büroda çalışmaktan ve büro açmaktan vazgeçip özel şirkete girdim.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir