2. vitese geçerken cartlama yapıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2. vitese geçerken cartlama yapıyor

İleti kazax » 22 May 2013, 20:54

97 felicia combi 1.3 aracım son zamanlarda aracın 2. vites geçişlerini biraz hızlı ve sert yapsam cart diye ses cıkıyor ama yavaş ve kamyon vitesi gibi ağır agır yaparsam sorun olmuyor.
diğer bir sorun ise aracı ilk kalkısı esnasında sanki şanzımanla tekerlek dişlisi arasında bir boşluk varmış gibi debriyajı ayarlamazsam küt diye vuruntu yapıyor ustaya gösterdim şanzımanı açmamız lazım dedi tam bişe y söyleyemedi acaba bilgisi olan varmı teşekkür ederim

kazax
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat güler
Nereden: Ankara
Arabanız: felicia combi 1.3 glx

İleti paranoia » 30 May 2013, 14:02

Valla usta doğru söylemiş diyorum ben :)
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti djisis » 30 May 2013, 21:12

Hocam vites geçişlerinde cart cırt vs. yapıyorsa yani hareket halindeyken geri vitese takmaya çalışınca çıkan ses gibiyse senkromeç'tendir, yavaş değiştirirken sorun olmuyorsa fazla kafana takma derim, çünkü şanzumanı indirip açıp dağıtması gerekiyor, en kötü 150-200 tl işçilik ister, baskı balatanı değiştirirken baktır ayrıca işçilik ödeme,

O kalkışta küt diye gelen seste büyük ihtimal iç akislerden geliyordur, boşluk olmuş olabilir yada körük yırtılıp gresi bitmiş olabilir,
Ona bir rotçuya gidip bi baktır derim...
djisis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bahadır AYDOĞDU
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman 135 GLX

İleti PİCK-UP » 31 May 2013, 12:24

debriyaj ayırmıyorda olabilir debriyajınızı 2-3 tur yukarı aldırın rahatlar araç. daha öncelerden başıma gelmişti.

sağı solu söktürmeden bir baktırın derim ben.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir