Otomatik Araba Alsam mı ? Önerileriniz ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Otomatik Araba Alsam mı ? Önerileriniz ?

İleti unknown1 » 28 May 2013, 23:46

Selam arkadaşlar.

Ben şu trafikteki seri ve başkasını riske atmadan sınırları zorlayan şöförcüklerdenim.Dizlerimden ameliyat olmam gerekiyor. Özellikle sol dizim çok kötü. Bu yüzden 3 aydır ara ara debriyajsız vites değiştiriyorum.

Otomatik araba almayı düşünüyorum.

Sorum şu : 18 000 ila - 21 000 arası otomatik araç alsam . . . trip tonik , pick down vs gibi iyi ve kötü özelliklerini yazar mısınız ? Araç önerileriniz ne olabilir ?

Birde otomatik araçlara LPG gitmiyor diyorlar .

unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti unknown1 » 29 May 2013, 00:25

unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti efboacestc » 29 May 2013, 00:55

komutanımın emir astsubayında vardı bu arabadan bence hondanın en dandik arabası abi bu araba :) kapıyı kapatırken çok boş bi sesi var çukura girince katur kutur ses geliyordu arka koltukları acayip derecede rahatsız
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti bkatomant » 29 May 2013, 16:49

Dsg sanziman ve km' si az tavsiyemdir.
Kullanıcı avatarı
bkatomant
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Mersin
Arabanız: SKODA FAVORIT 1994 GLX

İleti mustklc » 29 May 2013, 21:35

bkatomant yazdı:Dsg sanziman ve km' si az tavsiyemdir.

DSG şanzuman milletin elinde patladı. alan satıyor, alan satıyor. VW firması, ABD'de bu şanzumana 10 sene garanti veriyor. Burda ise, müşterinin yüzüne bakmıyor:

http://www.skodam.com/yeti/yeti-1-2-dsg-de-yasadigim-sorunlar-t28721.html
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti paranoia » 30 May 2013, 10:50

Ben öncelikle sorduğunuz soruya elimden geldiğince cevap vermeye çalışayım. Her Türk delikanlısı gibi 13-14 yaşımdan beri babamın yanında başlayarak geçen 25 seneyi bulan bir süredir araç kullanıyorum. Bunun son 3 sene hariç tamamında manüel araçlar kullandım. Son 3 seneden beridir de otomatik şanzımanlı bir araç kullanıyorum. Size açıkça söylemek isterim ki ; bundan sonra nasipse araç kullanmayı planladığım önümüzdeki 30 yıl içinde tekrar manüel bir araç kullanmayı düşünmüyorum. Bunda sanıyorum artan yaşın yanında kullanma ihtiyaçları ve önceliklerin de değişmesi temel sebepler. Yakıt ve olası diğer manüel araçlara göre rölatif yüksek riskler beni de korkutmuştu ancak sonuç olarak uzun zamanda ne yakıt açısından ne de diğer sorunlar açısından manüel araçlarda yaşadıklarımdan daha fazla çözülmeyen problem yaşamadım.

Diğer forum üyelerinin yazdıkları açısından seçilecek otomatik şanzıman ne olmalı konusuna ise daha sonra cevap vermeyi uygun buluyorum. Bence öncelikle buna kara verin derim
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti unknown1 » 04 Haz 2013, 16:57

her bir cevaba çokça teşekkür ederm. Ben bi ameliyat olayım. O arada da yaktığımız TAKSİM ateşi iyice alevlenmiş memleketi aydınlatmış ve uyandırmış olur.
İyileşince tekrar fikir veya önerilerinize başvururum teşekkürler :)
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cemkeskin » 04 Haz 2013, 18:06

umitcan yazdı:her bir cevaba çokça teşekkür ederm. Ben bi ameliyat olayım. O arada da yaktığımız TAKSİM ateşi iyice alevlenmiş memleketi aydınlatmış ve uyandırmış olur.
İyileşince tekrar fikir veya önerilerinize başvururum teşekkürler :)

Arkadaşım. Her şeyden önce geçmiş olsun. Sen önce sağlığına kavuş. Araba işi sağlıktan daha kolay bir iş.
Bu arada 2012 eylül ayından bu yana lpg'li otomatik vites fabia sedan kullanıyorum. Hem otomatik vites geçişlerinden hem de lpg den memnunum. k
Örnek vermek gerekirse bu gün istanbul edirne yaptım. Arabadaki durum; 4 yetişkin 2 çocuk ve bagaj dolu.
Yakıt ortalamam 7,5 Lt / 100 Km.
Ben kendi fikrimi belirtebilirim.
Ama sen yine de ameliyatını ol ve iyileşmene bak.
Gerisi teferruat.
Geçmiş olsun.
UNUTMAYIN!!
FARLARINIZ YOLUNUZU AYDINLATMAK İÇİN. KARŞIDAKİ SÜRÜCÜNÜN GÖZBEBEĞİNİ AYDINLATMAK İÇİN DEĞİL.

07 JE 650
cemkeskin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cem KESKİN
Arabanız: FABIA 1.4 16V Sedan OV

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir