fenni muayene ve acı gercek

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fenni muayene ve acı gercek

İleti murat26 » 13 Haz 2013, 17:19

Arkadaslar sonunda fenni muayeneden gecmeyi başardık ama bende benden gittim.bu sene daha fena sıkı tutuolar işi sanki.bende başıma gelenleri sizlerle paylaşmak istedim.ewet bir favorite yapılanlar ;
1-elektrikçi(hopörlör,merkezi kilit ve alarm tamiri)
2-eksik düğmeler vs degişimi(dörtlü vs hepsi degiştirildi,vites körüğü ve topuzda yenilendi,dolum agzı kapagı alındı,arka silecek lastiği alındı)
3-cam krikoları tamiri ve bagak kilit degişimi(tüm camlar kaportacı tarafından elden gecirildi ve bozulan bagaj kilidi degişti)
4-tüm vergiler ödendi
5-egzost muayenesi yaptırıldı
6-frenler yapıldı(işte en önemlisi 4 kere frenciye gittim fren merkezi degişti, onu yaptır bunu yaptır yok olmadı kontrol ettir)
7-muayene öncesi temizlik(motor iç dış komple yıkandı)
8-benzin alındı(uzun zamandır benzinin kokusunu bile unutmusum)
9-motor arızaları giderildi(benzin aldıktan sonra karbüratörün emiş yapan bi körük gbi bişeysi var adını unuttum o parca benzin kacırıodu değişti)
10-ön takım yaptırıldı(sag rotil bozukmuş yenisi ile ile degiştirildi.direksiyon kutusu bilyeleri ve burcları yenilendi.patlak olan aks körükleri yenilendi)
11-dört yeni lastik alındı
12-tüv eskişehir merkzine gidildi ve arac muayeneden gecirildi(cok yoruldum)
ewet arkadaslar 15 günlük cabalar sonucu ve harcanan 1268 tl sonucunda 93 model favom fenni muayaden gecmeyi basardı 10/06/2013 itibariyle muayeneden gectik allah herkezin yardımcısı olsun cok zor oluo para pul ustalar iş hepsi birbirine girdi ama basardık.

murat26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat tıkız
Nereden: Eskişehir
Arabanız: polo 6n2 2000

İleti mustklc » 13 Haz 2013, 22:11

Sikintili bir surec ama bir de su acidan dusunmek lazim
Dogru durust freni tutmayan , lastigi kabak birsuru arac trafikte tehlike saciyor. Bu mauayene isi bir nebze olsun bunlari engelliyor.
Mesela burasi küçük yer, trafikte oyle araçlar var ki sasarsiniz.

Adamin cami tuz buZ olmus onden bir delik acmis oyle suruyor araci. Bir baskasinin on fren tutmuyor el freniyle fren yapiyor. Falan filan
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti Skoda Daima » 18 Haz 2013, 13:39

Merhabalar;
Öncelikle hayırlı olsun ve geçmiş olsun ancak neden acı gerçek dediniz onu anlayamadım. Yazdığınız onarımların hemen hepsi aracın güvenli sürüşü ve yolda kalmamanız için zaten gerekli olan onarımlar. Bunları zaten güvenli sürüş içn yaptırmanız gerekir. Bence uzun süre ertelenmiş oldukları için birden yaptırılınca yorgunluk ve maliyet olarak sorun teşkil etmiş olmalı. Bence acı gerçek olarak görmeyin aracınızı keyifle ve güvenle sürün.
Skoda Daima
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat Şerif Keçik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Octavia 1,6 TID DSG

İleti paranoia » 26 Haz 2013, 13:19

Arabanızı kız gibi yapmışsınız elinize sağlık , gönlünüzce binin :)

Bence acı olan bunları fenni muayeneye gireceğiniz için yaptırmak zorunda olmanız olmuş sadece keşke bu kadar birikmeden yavaş yavaş zamanı geldikçe gerekince yaptırsaydınız da bu kadar birikmeseydi ;)

Artık 3-4 sene gönlünüz rahat binersiniz :)
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti efboacestc » 27 Haz 2013, 11:06

bende dün girdim feliyle muayeneye 4 amortisör salıncaklar aks kafaları rot lar komple lpg kiti sızdırmazlığı filan derken 2000 lirayı geçik para harcadım yinede 8 9 tane hafif kusur çıkarttılar :)
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir