Oto Aksesuar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Oto Aksesuar

İleti lestat » 13 Haz 2013, 19:29

Arkadaşlar Tchibo mağazalarına bu hafta oto aksesuar getirmişler. ihtiyacınız olan bişi varsa bir bakın derim enteresan şeyler var
http://www.tchibo.com.tr/

Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti mustklc » 13 Haz 2013, 22:06

Turk milleti olarak boyleyiz iste :)

Abd usagi hükümet diye meydanlarda nara atar, nike giyer iphone kullaniriz. Yabanci sermayeyi severiz.
Aksesuar alacaksak, mahallemizin aksesuarcisi paynir Rıza dan alalim :)
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti efilefil » 13 Haz 2013, 22:11

Mustafa Abi sen çok yaşa, Paynir Riza abiyi tuttummm
Kullanıcı avatarı
efilefil
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cihat KELEŞ
Nereden: Ankara
Arabanız: 2012 Octavia DGS 7 İleri Dizel Ambition Beyaz

İleti kispest » 13 Haz 2013, 22:35

Tabii canım, yerli malın yurdun malı herkes onu kullanmalı bence de. Yerli sermaye babamızın oğlunun ya nasılsa.

Zaten teknolojide dünyaya çağ atlatmış bir milletiz. Arabalarımız yerli, bilgisayarlarımız yerli, telefonlarımız yerli, her şeyimiz yerli. Aksesuarı niye Alaman domuzundan alalım ki?

Amerika malı ürün kullanan Amerika'nın devlet politikalarını eleştiremezmiş demek ki. Mantığa gel. Adam ABD'ye uşaklık edene ses etmiyor da buna ses çıkarana dertleniyor. Şark kurnazı seni. :)
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti paranoia » 25 Haz 2013, 00:54

kispest yazdı:Tabii canım, yerli malın yurdun malı herkes onu kullanmalı bence de. Yerli sermaye babamızın oğlunun ya nasılsa.

Zaten teknolojide dünyaya çağ atlatmış bir milletiz. Arabalarımız yerli, bilgisayarlarımız yerli, telefonlarımız yerli, her şeyimiz yerli. Aksesuarı niye Alaman domuzundan alalım ki?

Amerika malı ürün kullanan Amerika'nın devlet politikalarını eleştiremezmiş demek ki. Mantığa gel. Adam ABD'ye uşaklık edene ses etmiyor da buna ses çıkarana dertleniyor. Şark kurnazı seni. :)

Enes Hocam lütfen haksızlık etmeyin

Mustafa Bey yazdığı bu forum mesajını belki de java tabanlı wap bağlantısı halen kullanılabilmekte olan bir Aselsan cep telefonundan gönderdi şu sanal forum ortamına olamaz mı

Yanlız kişisel cahilliğime verin kusuruma bakmayın ama "Paynirci Riza Abi" nedir
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti hetepe » 25 Haz 2013, 07:50

''Yerli mal'' diye birşey olmadığı sürece, ha paynırcı rızadan, ha Çibodan almışsın farketmez, paynırcı rızaya bir değişim, iade yapmaya kalk da gör bakalım ne çingenlik dönüyor...(aabi, bunun paketini açmışın, alamazuk,... bunu kullanmışın, yok çin malında değişim olmayor, vs, vs...)Kurumsal yerler en azından iadede, değişimde falan ''insan'' gibi işlem yapıyor...
Hakan bey -sağolsun- bir seçenek önermiş, isteyen gider alır...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti serhat_a89 » 25 Haz 2013, 11:20

hetepe yazdı:''Yerli mal'' diye birşey olmadığı sürece, ha paynırcı rızadan, ha Çibodan almışsın farketmez, paynırcı rızaya bir değişim, iade yapmaya kalk da gör bakalım ne çingenlik dönüyor...(aabi, bunun paketini açmışın, alamazuk,... bunu kullanmışın, yok çin malında değişim olmayor, vs, vs...)Kurumsal yerler en azından iadede, değişimde falan ''insan'' gibi işlem yapıyor...

+1
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti paranoia » 25 Haz 2013, 13:17

hetepe yazdı:''Yerli mal'' diye birşey olmadığı sürece, ha paynırcı rızadan, ha Çibodan almışsın farketmez, .....Kurumsal yerler en azından iadede, değişimde falan ''insan'' gibi işlem yapıyor...

+1

Ama ben hala Paynirci kim ? Ne ? bilmiyom yok mu bir açıklayan

Google Amca Güngören'de Süt ve Süt Ürünleri satan diyo yav Araba aksesuar ile ne alaka ?
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti turnalarkenan » 25 Haz 2013, 13:31

BEN DE KATILAYIM DED,M AKADAŞLAR,
GEÇEN HAFTA İÇERİSİNDE HEPSİBURADA.COM SİTESİNDEN ALIŞVERİŞ YAPTIM. SİLECEK ALMIŞTIM HOŞUMA GİTMEDİ PAKETİNİ AÇTIĞIM HALDE İADE ETTİM PARAMI 2 GÜN SONRA HESABAIMA GEÇTİ VE KARGO ÜZRETİ TALEP ETMEDİ. AYRICA ÜRÜNLERİ UYGUN ÇİN MALI ALIYORUZ PAYNIRCI RIZA'DAN SİLECEK AL VE İADE ET BAKALIM NE OLACAK
HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti hetepe » 25 Haz 2013, 16:00

''Paynırcı (pioneer'den türetme) rıza'' diyince mahalle arası, kişisel dükkanlar tarif ediliyor...hiç birşeyin garantisinin olmadığı, en ufak bir sorunda tartışma, sonuçta hakkını alamama şeklinde sonuçlanan yerler...''garantisi biziz aabi'' diyen yerler...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Bluedays » 25 Haz 2013, 16:17

Size konu hakkında çok basit bir örnek vereceğim.

Arabaya bir kılıf taktırmak istiyordum. Gittim, bir yerden taktırdım.

50 TL'den başlıyorken, 150 TL'ye kılıf taktırdım. Sonra bir de kolçak taktırdım. 50 TL'de kolçağa verdim.

Bir hafta geçti, kolçak kırıldı. Öyle abanma falan da yok, normal kolumu koydum, çat diye kırıldı, monte edildiği yerden...

Koltuk kılıfı ise, yan yolcu tarafı ( aracı tek kullanıyorum, bir haftada eşim 1-2 kez belki binmiştir.) tahriş olmaya başladı. Bildiğin tüylenmiş, yırtılacak düzeye gelmiş... Benim taraftaki de, aynı duruma gelmeye başladı.

Gittim, takan yere. Adama durumu anlattım.

Kolçağa asılmışsın, kırmışsın dedi. Asılmadım dedim, asılmışsın dedi, eyvallah dedim. Değiştir dedim, değiştiremem dedi, 4 tane çivi çaktı gönderdi.

Bana en az 5 yıl gider dediği kılıfın halini gösterdim, buraya belinde silahı bulunan birisi oturmuş, sürtmüş böyle olmuş dedi bizim bilirkişi... Ne kadar hayır desem de, ikna olmadı. Sorun yine bendeymiş. Değiştiremiyormusun bunu dedim. Hayır, değişim yok, aldığım yere veremem ben bunu dedi.

Sen kullan yırtılınca, diğer alacağın kılıfta indirim yaparız dedi...

Bunu yapan, bana bu lafları söyleyen kişi, oraya gittiğimde, koltuk kılıflarını takarken, yapılan muhabbette, İrak'ta , Suriye'de Müslümanlara yapılan zulümlerden bahsediyor, içinin almadığını söylüyor, elinden gelse bu zulmü yapanları keseceğinden bahsediyordu. O derece dindar, o derece Müslüman bir kardeşimizdi.

Konuyu olduğu gibi yazdım, tek bir yorum katmadan...
Yorum yapmaya gerek olmadığını düşünüyorum.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti skodaizm » 25 Haz 2013, 16:42

Ne milli , ne de Alafranga olabilmiş zavallı Rıza; Zira adı bile güdük kalmış.Yarı milli yarı ecnebi. Rıza Yerli mi yoksa çakma Çin malı Paynırları satıyor acaba? Son zamanlardaki gibi kendini millici zanneden ama yabancının parmağını salladığı yöne gidenlerden biri olsa gerek Paynır Rıza Abimiz.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti mustklc » 25 Haz 2013, 23:13

yahu bir espri yapalım dedik birileri boku çıkmış hemen.

bir arkadaş sormuş paynırcı rıza nedir diye? pionner markasından gelir ismi, mahalle arasındaki modifiyeci tipleri kastettim.

milliyetçiyim, ama Atatürk milliyetçisiyim, öyle bıyıkla, parmakla değil. sizi bilmem ama ben elimden geldiğince de yerli malı kullanırım. hatta işi abarttım bu aralar. sanayisi gelişmiş gaziantep, sivas, konya..vs gibi anadolumun ürünleri istanbul ve ankaranın ürünlerine de tercih eder hale geldim. eve kesinlikle nestle, donane ..vs malları sokmam.
bu benim hayat felsefemdir, saygı duyulması gerekir. saygı duymayana da ben saygı duymam.

@Bluedays arkadaşım, o bahsettiğin kişi, böyle bir üçkağıt yapıyorsa ben onun müslümanlığından da şüphe duyarım. müslüman elinden, dilinden emin olduğumuzdur, yalan söylemez. senden aldıkları, kul hakkına girer.eğer namaz kılıyorsa, sevabı ondan alınır, sana verilir. sevabı yetmezse, bu sefer, senin günahların senden alınıp, ona eklenir. Allah'ın adaleti en mükemmelidir merak etme ;)
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti kispest » 25 Haz 2013, 23:57

Mustafa Hoca, kimse senin hayat felsefene karışmıyor. Dilediğini, dilediğinden satın almakta özgürsün. Ben şahsen "hem Amerikan ürünü kullanıyorlar hem ABD'ye karşı çıkıyorlar" şeklindeki üçüncü sınıf, seviye bakımından yerlerde sürünen tespitine karşı tepki gösterdim sadece. Hayat felsefenle alakalı bir yorum yapmadım.

Ha, Amerikan ürünü kullanıp ABD'nin devlet politikalarına karşı çıkan adam senin dümen suyuna girip yerli malı kullansa nolacak? ABD'nin resmi müttefiki olan Türkiye Cumhuriyeti'ne mi para kazandırsın yani? Bu da senin sığ tespitine göre örnek kişimizin içine düştüğü bir çelişki olarak değerlendirilebilir pek ala. Serbest piyasa bu kardeşim. Sermayenin milleti olmaz. Kapitalistin Amerikan'ı da bir, Türk'ü de bir. Ayrıca adam dilediğini, dilediğinden alır, devletlerin politikalarını da dilediğince eleştirir. Hem hayat felsefene karışılmasın istiyorsun hem milletin hayat felsefesini diline malzeme ediyorsun.

Gerçi sen espri yapmıştın, pardon.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir