ne olacak bu vergiler beyaaa

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ne olacak bu vergiler beyaaa

İleti hakanerdogan » 22 Haz 2013, 15:24

Anca tarihle avunuyoruz işte :)

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ardae3 » 22 Haz 2013, 21:51

mustklc yazdı:mesele biz öküzüz, batı ise süper insan konumuna gelmiş. 2 satır birşeyler yazmak lazım gelmiş.

batıyı gözünüzde fazla büyütmeyin. adam smith, para ekonomisinin kitabını yazarken, halkı hala evdeki leğene sıçıp camdan aşağı atıyordu. batıyı zengin ve müreffeh yapan sömürgecilik anlayışıdır, aynı anlayış hala da devam etmektedir.

bizi de o kadar kötülemeyin. abdulhamit zamanında, fransada oynayan, peygamber efendimizi kötüleyen bir tiyatro eserini " HÖTT!" deyip gösterimden kaldırabiliyorduk. şimdi o zamanki osmanlının yarısı kadar bile itibarımız yok. (burda tayyipe laf atma ekibi devreye girer birazdan)

cumhuriyet zamanında kendi uçağımızı kendimiz yapıyorduk. bugun hala ankara tandoğanda bulunan rüzgar tüneli , o zaman için avrupanın en büyüğüydü. ismet inönü , 1938 den sonra bu tesislerin hepsini kapatmıştır. öncesinde ise arkası yememiştir, zira Atatürk'den korkuyordu. Atatürk ileri görüşlü bir liderdi. Sonradan arkasından gelen ise koltuğunun derdine düşmüştü.

Almanya, ikinci dünya savaşında yerle bir olmuş. ne kadar teknolojileri varsa hepsini ABD kendisine kaçırmış, savaştan kalan bir tek taşı bile bırakmamış. Ama bakın şimdi ne durumda.
Gene aynı zamanlardan Japonya, nükleer bombayla taş üstünde taş kalmamış. şimdi ne hallerde malumunuz.

Az daha gel, koreye gel. kore, savaştan sonra, sokaklardan kürekle ceset topluyorlarmış. şimdi uzakdoğunun çinden sonra en büyük devi. kendi otomobilini de yapıyor, çipini de.

bizde ise, azıcık hareketlenme oldu mu, vurmuşlar kafamıza, vurmuşlar kafamıza, 10 senede bir darbe olmuş. paso ordu yönetmiş. bir türlü silkinememişiz.

Ama suç tayyibin suçu değil mi? hep tayyip yüzünden bu haldeyiz. :D

+10000000
ardae3
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erhan ARDA
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Hyundai accent era

İleti Fabian » 25 Haz 2013, 16:15

Ne Olacak Bu Vergiler?
...diye arkadaş konu açmış. Ben de naçizane fikrimi beyan ettim. Bu gelişimi 1950'li yıllardan günümüze kısaca özetlemek ve gelecek hakkında bilgi vermek istedim. Bir arkadaş durumu particilikle noktalamış.

biraz önce de bir arkadaşın ''bir alışveriş sitesi''nde Oto Aksesuarı satıldığına dair konu başlığını gördüm. Ve yorumları okudum.Yine bir arkadaş durumu yerli malı yurdun malı felsefesine getirmiş.

Adam Smith'ten falan bahsetmiş. Önce liberalizmi, sonra Devletçilik ilkesini savunmuş...??

Sağol arkadaşım bizlere ışık tuttuğun için..

''Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene, Çünkü cahil ne gelirse söyler diline''
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti skodaizm » 25 Haz 2013, 16:36

Tarihimizden ve atalarımızdan ( boşuna öğüneceğimize) ders almak lazım ''Balık baştan kokar'' ve ''Tuz koktu'' artık. Boşa dememişler... Ama anlayabilene...

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti mustklc » 25 Haz 2013, 23:16

Fabian yazdı:Ne Olacak Bu Vergiler?
...diye arkadaş konu açmış. Ben de naçizane fikrimi beyan ettim. Bu gelişimi 1950'li yıllardan günümüze kısaca özetlemek ve gelecek hakkında bilgi vermek istedim. Bir arkadaş durumu particilikle noktalamış.

biraz önce de bir arkadaşın ''bir alışveriş sitesi''nde Oto Aksesuarı satıldığına dair konu başlığını gördüm. Ve yorumları okudum.Yine bir arkadaş durumu yerli malı yurdun malı felsefesine getirmiş.

Adam Smith'ten falan bahsetmiş. Önce liberalizmi, sonra Devletçilik ilkesini savunmuş...??

Sağol arkadaşım bizlere ışık tuttuğun için..

''Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene, Çünkü cahil ne gelirse söyler diline''

senin benle bir sıkıntın var ama anlamadım gitti. bilhassa kin tutmamaya nefret beslememeye çalışıyorum, ama sen de şu ağzındaki baklayı çıkarsan da biz de rahatlasak. hususi benim mesajlarımı takip edip muhalefet etme yolundasın, boş vaktin çok sanırım
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

Önceki