Kaza Yaptım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kaza Yaptım

İleti Bluedays » 15 Tem 2013, 09:16

Pazartesi gününe kaza ile başladım.
Atatürk bulvarında arkadan bir bayan aracıma çarptı.
Tampona nazar değdi. Yaklaşık 3-4 kez darbe almıştı ama bu kez galiba pili bitti.
Tamponda görünür bir şey yok, tırnakları çıkmış görünüyor fakat elimle bastırdığımda içine doğru esniyor. Diğer darbe aldıklarında böyle bir durum olmamıştı. İçindeki parçalar mı kırıldı anlayamadım. Bir de üst bagaj kapağı hafif içine esnemiş.

Sizce ne yapayım? Gidip, tamponu değiştirteyim mi? Bagaj kapağındaki esnekliği (çok az bir esneme var bir de nokta şeklinde delik gibi göçmüş.) boyasız hallediyorlar mı?

Son olarak, Ankara'da hangi servise başvurayım???
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

http://imageshack.com/a/img833/904/26pr.jpg

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti erginbkr » 15 Tem 2013, 11:13

geçmiş olsun...cana gelmesin yeter...tamponun içindeki tırnakları kırılmıştır, onları değiştirince hallolur...ama bagaj kapağının esnemesi biraz uğraştırabilir... :(
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti Bluedays » 15 Tem 2013, 11:35

erginbkr yazdı:geçmiş olsun...cana gelmesin yeter...tamponun içindeki tırnakları kırılmıştır, onları değiştirince hallolur...ama bagaj kapağının esnemesi biraz uğraştırabilir... :(

Normalde tampona dokunduğumda hani beton gibi sert oluyor ya, şu anda içine göçüyor.
İçinde bir parça var mı bu tamponların? Onlar mı kırıldı acaba. Normalde tamponda ufak bir yırtığın dışında başka bir hasar görünmüyor. Bagajdaki kaporta ezikliği de öyle göze batacak derecede değil.

Zaten adamlar tamponu değiştirmezler muhtemelen. Çünkü görünürde hiçbir sıkıntı yok...
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti erginbkr » 15 Tem 2013, 12:32

tamponun içinde tırnaklar var...onlar kırılmış...değiştirler tırnakları birde boyarlar... ;)
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti ayhani » 15 Tem 2013, 13:47

Bluedays yazdı:Pazartesi gününe kaza ile başladım.
Tampona nazar değdi. Yaklaşık 3-4 kez darbe almıştı ama bu kez galiba pili bitti.
Tamponda görünür bir şey yok, tırnakları çıkmış görünüyor fakat elimle bastırdığımda içine doğru esniyor. Diğer darbe aldıklarında böyle bir durum olmamıştı. İçindeki parçalar mı kırıldı anlayamadım. Bir de üst bagaj kapağı hafif içine esnemiş.

Sizce ne yapayım? Gidip, tamponu değiştirteyim mi? Bagaj kapağındaki esnekliği (çok az bir esneme var bir de nokta şeklinde delik gibi göçmüş.) boyasız hallediyorlar mı?

Geçmiş olsun AUTO KİNG benzeri yerler buraları sorunsuz yapabiliyor. Hatta benim arabanım tamponu geri geri giderken sivri biryere çarpıp delinmişti deliği öyle iyi kapatmışlardı ki yerini bulamadım.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 15 Tem 2013, 14:09

ayhani yazdı:
Bluedays yazdı:Pazartesi gününe kaza ile başladım.

Geçmiş olsun AUTO KİNG benzeri yerler buraları sorunsuz yapabiliyor. Hatta benim arabanım tamponu geri geri giderken sivri biryere çarpıp delinmişti deliği öyle iyi kapatmışlardı ki yerini bulamadım.

Benim arabanın tamponunda da hafif sıyrık oluşmuş. Onu Autokinge yaptırırım.
Merak ettiğim tamponun orta bölgesi neden bastırınca esniyor. Tamponun içi dolu mu oluyor? Yani orada bir malzeme mi var yoksa, tırnakları çıktı o yüzden mi böyle yumuşadı acaba.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 15 Tem 2013, 23:01

Geçmiş olsun abi, daha uzun süre biniciysen arabaya bence elletmeye değmez, yaptıracaksan da hoş bir öneri değil ama, önümüz bayram bence bayram çıksın yaptıracaksan öyle yaptır Allah muhafaza ama biri gelir yine vurur falan, bi de ustalar oruç hiç tavsiye etmem yaptırmanı.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fmaka » 15 Tem 2013, 23:17

geçmiş olsun Allah beterini yaşatmasın.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti Bluedays » 16 Tem 2013, 08:33

hakanerdogan yazdı:Geçmiş olsun abi, daha uzun süre biniciysen arabaya bence elletmeye değmez, yaptıracaksan da hoş bir öneri değil ama, önümüz bayram bence bayram çıksın yaptıracaksan öyle yaptır Allah muhafaza ama biri gelir yine vurur falan, bi de ustalar oruç hiç tavsiye etmem yaptırmanı.

Eyvallah kardeşim. Tampon düşecek gibi duruyor Hakan. Öyle de dolaşılmaz diye düşündüm. Dün gittim. And'a bıraktım aracı. Bagajın ordaki hafif göçüğe dokunmayın dedim, tamponu söküp, tamir edip, boyayacaklar sadece. O da bu haftaya yetişmez diyor...!

Efe Plazayı aradım, getirin evrakları bırakın, 5 gün sonra ancak işleminize başlayabiliriz, sıra var diyor.
O yüzden And'a götürdüm. Şaka gibi.

Bir hafta arabasız kalacağız yani. Yapacak bir şey yok, canımız sağolsun diyelim.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kispest » 16 Tem 2013, 14:12

Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti hetepe » 16 Tem 2013, 14:18

Geçmiş olsun Selçuk, cana gelmesin, AND ın kaporta bölümü güzel iş çıkarıyor, iyi etmişsin, arkadan çaptığına gore kusurlu olan tarafın sigortası yedek araç vermiyor mu??
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti tolga7482 » 16 Tem 2013, 14:26

Geçmiş olsun. AutoKing diyorum ben de
tolga7482
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tolga İplikci
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti

İleti paranoia » 16 Tem 2013, 14:53

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi ileteyim. Ben köpeğe çarptım. O zaman ki tamponumu görseydiniz sizin ki size sanki hiç bir arıza yokmuş gibi görünürdü emin olun :)
Tampon tırnaklarının kırılması ile tamponun elleyince içeriye çökecek kadar yumuşaması arasında ne alaka var anlayamadım ben :? Tampon bariz ezilmiş işte ! Tampon tırnakları kırılmış olsa tampon yerinden düşer aşağıya değil mi ?
Netice de önemli bir şey değil cana gelmesin de mala gelsin ! Kaporta göçüğüne dokundurmayın ama tampon o kadar yumuşamış ise değiştirebilirler gibi geldi bana.
Eklentiler
04082011257.jpg
Köpek Sol Çamurluğun İçine Girdikten Sonraki Durum
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti Bluedays » 16 Tem 2013, 14:54

kispest yazdı:Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.

Eyvallah kardeşim.

tolga7482 yazdı:Geçmiş olsun. AutoKing diyorum ben de

Eyvallah, And'a verdik artık...
hetepe yazdı:Geçmiş olsun Selçuk, cana gelmesin, AND ın kaporta bölümü güzel iş çıkarıyor, iyi etmişsin, arkadan çaptığına gore kusurlu olan tarafın sigortası yedek araç vermiyor mu??

Sağol abi. Karşı tarafın sigortası Anadolu Sigortaydı. And'ın Anadolu Sigorta ile anlaşması yokmuş!! Eleman birsürü şey saydı, eksper gelecek, raporu tramere girecek, onu beklemek zorundayım vs.... Benim Kasko yani Ak sigorta ile yaptırıyorum. Benim kaskocu onlara rücu edermiş ama benim kaskonun ikame araç vermesi için aracı çekici ile oraya çektirmem gerekiyordu.

Şu durumda karşı tarafın sigortasından bir hak talep edebilir miyim bilmiyorum.

Bilgisi olan varsa bi aydınlatsın lütfen.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir