Ücretsiz 20 gb Seedbox

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ücretsiz 20 gb Seedbox

İleti rundll » 16 Tem 2013, 13:51

Torrentle arası iyi olanlar için bir site keşfettim Bu site üyelik kaydı yapana 20 gb seedbox veriyor. Alttaki linkle kaydolursanız ben de kazanmış olurum;

https://justseed.it/register/index.csp?ref=mlxtqpgpvj

Şimdi gelelim ayarlar kısmına. Options bölümünden Use private torrent seçeneğini işaretlemeniz gerekecek. Default ratio kısmındada 1 seçili durumda. Bu şekilde bırakırsanız ratio 1 olunca torrent durur. 0 seçmenizi öneririm.

Son olarak seedbox taki dosyaların ömrünün 14 gün olduğunu belirteyim. Bu süre sonunda otomatik siliniyor. Bu süre içinde seedboxa inen dosyalarınızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İyi eğlenceler :)

Gidecek hiçbir yerin olmasa da yürümeye devam et. Mesafelerin ötesini görmeye çalışma.
Bu, insana göre değildir. İçine dön. Fakat korkunun seni etkilediği gibi etkilenme. (Mevlana)

Kullanıcı avatarı
rundll
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: 2011 Fabia Ambiente Dinamik - 1.2 TSI 105 HP

İleti kispest » 16 Tem 2013, 14:19

Valla torrent'le aram 1 terabytelık bir harici hard diski filmlerle dolduracak kadar iyi ama teknolojiyle aramın iyi olduğunu söyleyemem. Seedbox'ın işlevi nedir tam olarak, açıklayabilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti rundll » 16 Tem 2013, 14:31

kispest yazdı:Valla torrent'le aram 1 terabytelık bir harici harddiski filmlerle dolduracak kadar iyi ama teknolojiyle aramın iyi olduğunu söyleyemem. Seedbox'ın işlevi nedir tam olarak, açıklayabilir misiniz?
Ben de yeni kullanmaya başladım. Söyleyeceklerim eksik kalır düşüncesiyle başka bir siteden alıntıyı aktarıyorum:

Hat çıkışı mükemmel derecede olan veri merkezlerinde barındıran sunuculardan aylık ve haftalık olarak kiralayabileceğiniz
Seedbox’lar, sahip oldukları inanılmaz upload hızı sayesinde kullanıcıların indirdikleri dosyayı kolayca upload etmesine ve ratio değerini yükseltmesine olanak sağlar. Bu sayede ratio oranınızı artırıp, üyeliğinizi güvenceye alabilirsiniz. Yüksek hızda internet hızına sahip olan bu sanal sunuculara internet arayüzü sayesinde bağlanabilir, istediğiniz dosyayı seed edebilirsiniz.

Bundan sonrası da benden Önemli olan nokta evlerimizde kullandığımız internetlerdeki düşük upload hızlarına bu hizmet sayesinde takılmıyoruz. Çalışma mantığını da açıklayayım. Ratio kontrollü bir torrent sitesine üyeliğiniz var diyelim. İndirmek istediğiniz torrentler de bir kenarda dursun. İndireceğiniz torrentlerin boyutu ne kadar yüksekse bu hizmeti kullanmak o kadar mantıklı. Bilgisayarımıza indirdiğimiz torrent dosyasını seedboxumuza yüklüyoruz. Bu hizmetin download hızı da tabiki gayet iyi ve seedboxa attığımız birkaç kblık torrent dosyasının karşılığı olan asıl dosyamız hızlı bir şekilde iniyor ve seedbox aynı zamanda göndermeye de başlıyor. Gönderme hızı evimizdeki upload hızından yüksek olduğundan ratiomuz çok daha kısa sürede kendini topluyor ve yükseliyor. Bu hizmette dosyaların sucuda bulunma süresi 14 gün. Bu süre içinde seedboxa inen dosyamızı bilgisayarımıza yine bu hizmet üzerinden indirmemiz gerekiyor. Son olarak bu ücretsiz hizmetin bant genişliği 20 gb. Yani seedboxun download+upload=20 gb olduğunda indirme ve gönderme duruyor. Sıfırlanma için ay başını beklemek gerekli.
Olay özetle bu şekilde
Gidecek hiçbir yerin olmasa da yürümeye devam et. Mesafelerin ötesini görmeye çalışma.
Bu, insana göre değildir. İçine dön. Fakat korkunun seni etkilediği gibi etkilenme. (Mevlana)

Kullanıcı avatarı
rundll
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: 2011 Fabia Ambiente Dinamik - 1.2 TSI 105 HP

İleti kispest » 16 Tem 2013, 15:18

Neredeyse anladım. :)

Benim işim upload'dan ziyade download'la zaten. Üyelik işini de verdiğiniz linkten hallettim. Biraz kurcalarsam sanırım kullanmayı da öğrenirim. Teşekkürler tekrar. :)
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir