Haberi Olmayanları Sabah Benzincide Sürpriz Bekliyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Haberi Olmayanları Sabah Benzincide Sürpriz Bekliyor

İleti kispest » 30 Ağu 2013, 00:08

Motorine 17 kuruş, benzine 14 kuruş zam geldi. Valla artık o kadar hissizleştim ki, kızamıyorum bile. İletişimciler, "bir kişi tarafından sürekli olarak azarlanıyorsanız, bir süre sonra onu duymamaya başlarsınız" derler; biz de amiyane tabirle düzülmekten hissizleştik. Yeni zammımız hayırlı olsun.

Bu arada benzinli araç sahiplerini LPG alemine bekliyoruz. :D

Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti kiktu » 30 Ağu 2013, 00:39

lpg ye de 5 kuruş getirmişler :) bu kış anlaşılan 3 TL yi görecek lpg
kiktu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kadir iktu
Nereden: Mersin
Arabanız: 2005 fabia 1,2 classic

İleti erginbkr » 30 Ağu 2013, 00:56

ben hep 50 liralık aldığım için zamdan etkilenmiyorum...hülooooğğğğ.... :D
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti kispest » 30 Ağu 2013, 02:05

erginbkr yazdı:ben hep 50 liralık aldığım için zamdan etkilenmiyorum...hülooooğğğğ.... :D

Bir de "nasılsa arabam yok, benzine mazota zam gelse nolur" kafasındakiler var. Dolmuşlar, otobüsler, yediği ekmeği içtiği suyu taşıyan nakliye araçları suyla çalışıyor ya. Hepsine zam gelince yine suçlanacak birileri bulunur elbet. :D
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 30 Ağu 2013, 15:39

erginbkr yazdı:.......hülooooğğğğ.... :D

Bunu duyunca aklıma bir bağyan geldi, hani bu şekilde bağırıyordu ve de bir takım mahlukat ta onu taklit ediyordu, 1-2 ay öncesinin fenomeniydi....
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti lestat » 30 Ağu 2013, 16:15

kispest yazdı:Motorine 17 kuruş, benzine 14 kuruş zam geldi. Valla artık o kadar hissizleştim ki, kızamıyorum bile. İletişimciler, "bir kişi tarafından sürekli olarak azarlanıyorsanız, bir süre sonra onu duymamaya başlarsınız" derler; biz de amiyane tabirle düzülmekten hissizleştik. Yeni zammımız hayırlı olsun.

Bu arada benzinli araç sahiplerini LPG alemine bekliyoruz. :D

merak etmeyin o oran hiç değişmiyor aylık 1000 kmye kadar benzin 1000-1500 km arası lpg 1500 ve üstü dizel zaten hükümet de zamları ona göre yapıyor. dikkat edin yıllardır akaryakıta zam gelir ama aralarındaki oran hep korunur.
tabi bir de yapılan yolun mesafesi de önemli medela fabia 101liklerin motoru 5-10 km sonra tam olarak ısınır ve lpgye geçer. ondan sonra yapacağınız yolda asıl ekonomiyi sağlarsınız.
benim gibi aracı yaklaşık 15 kmlik mesafeler arasında kullanıyorsanız ve ayda toplam 700km bile yapmıyorsanız. lpg taktırmak çok akıllıca olmaz
yani özetle yakıt tercihi (benzin lpg veya dizel) yakıt fiyatından ziyade kullanım tarzıyla ilintilidir.
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti kispest » 30 Ağu 2013, 17:28

LPG'ye bekliyoruz sözünü espri maksatlı söylemiştim. Kısa mesafelerde kullanıyorsanız ya da sürekli şehirler arası ya da benzeri parkurda kullanıyorsanız LPG'ye geçmenin bir mantığı yok tabii. Tertibatı kurarken de en az 1000 liraya yakın bir para ödüyorsunuz en nihayetinde.

Fakat "Fabia'nın motoru 5-10km sonra ısınır ve LPG'ye geçer" sözü biraz değil, oldukça iddialı. Uzaktan yakından alakası yok. Yazın neredeyse hemen, kışın da maksimum 2 km'de LPG'ye geçiyor motor.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erginbkr » 31 Ağu 2013, 00:31

kispest yazdı:Fakat "Fabia'nın motoru 5-10km sonra ısınır ve LPG'ye geçer" sözü biraz değil, oldukça iddialı. Uzaktan yakından alakası yok. Yazın neredeyse hemen, kışın da maksimum 2 km'de LPG'ye geçiyor motor.

+1
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti erginbkr » 31 Ağu 2013, 00:33

hetepe yazdı:
erginbkr yazdı:.......hülooooğğğğ.... :D

Bunu duyunca aklıma bir bağyan geldi, hani bu şekilde bağırıyordu ve de bir takım mahlukat ta onu taklit ediyordu, 1-2 ay öncesinin fenomeniydi....

bende biraz ironi yapmak istemiştim...o repliğe çok gülmüştüm, laf aramızda bende yer yer taklit yapmadım değil...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lestat » 01 Eyl 2013, 17:52

erginbkr yazdı:
kispest yazdı:Fakat "Fabia'nın motoru 5-10km sonra ısınır ve LPG'ye geçer" sözü biraz değil, oldukça iddialı. Uzaktan yakından alakası yok. Yazın neredeyse hemen, kışın da maksimum 2 km'de LPG'ye geçiyor motor.

+1

o 5-10 km sonrası tam çalışma sıcaklığına ulaşır lafı benim değil skoda autonun fabianın kullanma klavuzuna yazdığı kelime zaten skoda araçlarının 4 km altında kullanılmasındansa toplu taşımanın tercih edilmesini öneriyor gerekçe olarak da motorun tam ısınmadığı için yanmamış yakıtın uzun vadede katalizöre zarar vereceği ve bu süre zarfında fazla yakıt tüketen motorun çevreye vereceği zararı gösteriyor; ama lpg kiti motorun tam çalışma sıcaklığına ulaşmasını beklemeden devreye giriyorsa onu bilemiyeceğim tabi
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Arabanız: Fabia Elegance

İleti paranoia » 01 Eyl 2013, 23:18

Hiç merak etmeyin benzin 10 lira olsa gene de araba satışları bu hızla artarak devam edecek ve biz de binmeye devam edeceğiz. . Araba artık cep telefonu gibi oldu. Herkes ihtiyaçtan ziyade ben de neden olmasın çeker kredi öderim taksit taksit modunda. Tüketim toplumu olmak yolundaki adımlardan biri . Sınırsızca ve fütursuzca tüketmek . Poliklinikten içeriye giren hastaların neredeyse tamamının ve hatta daha çocuk yaştakilerin elinde bile benimkinden daha iyi ceptelefonu var. İngiltere başbakanı fakir olduğu için mi bisikletle biniyor işine giderken ? Bu soruya cevap verdiğimiz gün bu işler ancak düzelir yoksa biz burda körler sağırlar birbirini ağırlar seninki az benimki çok böyle devam eder birbirimizi eyleriz. :D
Fazla uzatmayalım kısa keselim Aydın havası olsun ;)
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir