EEE... be Polis? Kargalar kahvaltısını etmeden bu ne?? (2)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

EEE... be Polis? Kargalar kahvaltısını etmeden bu ne?? (2)

İleti hetepe » 25 Ekm 2013, 07:40

Merhabalar...
bu sabah gib gov tr den kontrol ettiğimde eylül ayında yazılmış olduğu belirtilen, nerede, ne zaman ve ne sebeple yediğimi bilmediğim 166+ 9 tl faizli cezayla karşılaştım.
Sonuçta ödemek zorunda olduğum için hemen ödedim.
2 gün once muhtara '' bana bir şey var mı?'' diye sorduğumda böyle bir cezadan bahsetmedi, kaldı ki muhtara bırakıldığında kapıya kağıt da bırakılıyor, eve de gelmedi...bundan dolayı erken ödeme indiriminden de yararlanamadım.
Bu ödemeye itiraz edebilir miyim?
Etsem, olumlu sonuç alabilir miyim?
Şu durumda nasıl bir yol izlemem gerekir?
Bilen arkadaşlarımdan yardım istiyorum, teşekkürler...

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mustklc » 25 Ekm 2013, 07:49

mahkemeye vermen gerekiyor.
ama danışıklı dövüş. bir şekilde o ihbarın sana gelmediğini ispatlaman gerekiyor. emniyet diyecek ki biz gönderdik, ptt diyecek ki biz postacıya verdik, postacı diyecek ki adreste bulamadım, geri gönderdim. sonuçta elde var sıfır.

aynısı başıma geldi. 2012deki cezayı 1-2 ay önce gördüm. taa gidip kurtuluştaki trafikden sorgulattım. meğer mernis deki adresim ile belediyenin adres sistemi farklmıymış. atıyorum, belediye 13. sokak diye isim vermiş sokağa ama aslında merniste o 1329. sokak falan. senin de öyle birşey olabilir.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti mustklc » 25 Ekm 2013, 07:51

artık tik oldu zaten sabah pcyi açınca ilk işim gib.gov.tr :D
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti Bluedays » 25 Ekm 2013, 10:43

Geçmiş olsun ağabey.
Etrafta ceza yemeyen kimse kalmayacak. Parola bu :)
15 gün evvel bende 166 TL ceza geldi, ödedim.

Okuyanlar bilir, şu an memleketimizdeki durum George Orwell'in Hayvan Çiftliği'ne dönüyor, yavaş yavaş sessizce.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti kispest » 25 Ekm 2013, 13:48

Bluedays yazdı:Geçmiş olsun ağabey.

Okuyanlar bilir, şu an memleketimizdeki durum George Orwell'in Hayvan Çiftliği'ne dönüyor, yavaş yavaş sessizce.

Artı yine Orwell'in Bin Dokuz Yüz Seksen Dört kitabına...

Geçmiş olsun Engin abi.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti onurson » 25 Ekm 2013, 13:58

abi geçmiş olsun. yazdıkları cezalar hep laftan. Haram olsun ödediklerimiz onlara. 2014 bütçesi sağlam diye bir haber okudum. Trafik cezalarını %44 artış bekleniyormuş.. İnsanlardan para almak için ellerinden geleni yapıyorlar. uğraşmaktansa ödeyim geçeyim lanet olsun deniyor.. ispat yok tutanak yok ceza yazılmış..
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti hetepe » 25 Ekm 2013, 15:10

mustklc yazdı:mahkemeye vermen gerekiyor.
ama danışıklı dövüş. bir şekilde o ihbarın sana gelmediğini ispatlaman gerekiyor. emniyet diyecek ki biz gönderdik, ptt diyecek ki biz postacıya verdik, postacı diyecek ki adreste bulamadım, geri gönderdim. sonuçta elde var sıfır.

aynısı başıma geldi. 2012deki cezayı 1-2 ay önce gördüm. taa gidip kurtuluştaki trafikden sorgulattım. meğer mernis deki adresim ile belediyenin adres sistemi farklmıymış. atıyorum, belediye 13. sokak diye isim vermiş sokağa ama aslında merniste o 1329. sokak falan. senin de öyle birşey olabilir.

''gelmediğini ispatlaman gerekiyor'' diyorsun ama gelse, evde bulamasa kapıya kağıt bırakıp muhtara teslim etmesi gerekmez mi? Muhtarda olmayan şey gelmemiş demek değil midir? mahkeme bu şekilde kabul etmez mi? muhtarlık da sonuçta resmi bir birim...
Adres desen 41 yıldır adresim değişmedi.
Ne kadar ilkel bir system bu, neremiz düzgün, lafa gelince super ülkeyiz...
Bu arada sana da geçmiş olsun...
Paranoyak olduk, yolda giderken her tarafa bakıyoruz, kamera, polis fahri müfettiş falan var mı diye...sonuçta bu cezayı neden yediğimi, gerçekten trafik suçu işleyip işlemediğimi bilmediğim için bu kadar kızıyorum, adam göndersin fotoyu, tarihi saati, illaki hatırlar insan yediği haltı...

Sağol Selçuk, aynen dediğin gibi, el atılmayan, parmaklanmayan kimse kalmayana kadar durmak yok, yola devam diyor vatandaşlar...sonu ne olacak bakalım...sana da geçmiş olsun...bu arada yeni araban hayırlı olsun, kaza-ceza vermesin Allah...
kispest yazdı:

Geçmiş olsun Engin abi.

Sağol Enesciğim, iç karartıcı yayınları okumuyorum artık, zaten kafam bozuk, bir de onun derdini çekemem...1-2 yıl ara verdim okumaya....:)

Onurcum, teşekkür ederim, 2014 bütçesi sanırım açık vermez bu durumda, TV ye çıkıp, denk bütçe söylevleri verirler, şişine şişine...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Bluedays » 25 Ekm 2013, 16:17

hetepe yazdı:
mustklc yazdı:mahkemeye vermen gerekiyor.

''gelmediğini ispatlaman gerekiyor'' diyorsun ama gelse, evde bulamasa kapıya kağıt bırakıp muhtara teslim etmesi gerekmez mi? Muhtarda olmayan şey gelmemiş demek değil midir? mahkeme bu şekilde kabul etmez mi? muhtarlık da sonuçta resmi bir birim...
Adres desen 41 yıldır adresim değişmedi.
Ne kadar ilkel bir system bu, neremiz düzgün, lafa gelince super ülkeyiz...
Bu arada sana da geçmiş olsun...
Paranoyak olduk, yolda giderken her tarafa bakıyoruz, kamera, polis fahri müfettiş falan var mı diye...sonuçta bu cezayı neden yediğimi, gerçekten trafik suçu işleyip işlemediğimi bilmediğim için bu kadar kızıyorum, adam göndersin fotoyu, tarihi saati, illaki hatırlar insan yediği haltı...

Sağol Selçuk, aynen dediğin gibi, el atılmayan, parmaklanmayan kimse kalmayana kadar durmak yok, yola devam diyor vatandaşlar...sonu ne olacak bakalım...sana da geçmiş olsun...bu arada yeni araban hayırlı olsun, kaza-ceza vermesin Allah...
kispest yazdı:

Geçmiş olsun Engin abi.

Sağol Enesciğim, iç karartıcı yayınları okumuyorum artık, zaten kafam bozuk, bir de onun derdini çekemem...1-2 yıl ara verdim okumaya....:)

Onurcum, teşekkür ederim, 2014 bütçesi sanırım açık vermez bu durumda, TV ye çıkıp, denk bütçe söylevleri verirler, şişine şişine...

Engin Abi, teşekkür ederim, daha iyisi sana nasip olur, inşallah..
Ağabey, iç karartmayla alakası yok bu kitapların.

1984'ü oku, hayata bakışın değişir. Emin ol.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti mustklc » 25 Ekm 2013, 18:45

yok o muhtar olayı kalkmis. gittim postaciyla da kavga ettim, bulamazsak geri gondeririz dedi. alınmayan cezalar trafikte askiya cikiyormus böylece hukuken de yirtiyorlar.

eger cezayi nerde nasil niye yedim diyorsan , kurtulus trafikten iceri giriyorsun hemen sagda asagiya inen kotu ahir kapisi gibi bir kapı var, oradan giriyosun. cezam askiya cikmis ciktisini alacam diyorsun.icerdeki memur sana cezanin ciktisini veriyor.

biz gene az ceza yiyoruz. benden once kokona bir kadin vardi, cinnahta cipini kaldirima parketmis , bu ayki ucuncu cezam diyordu :)
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti skodaizm » 25 Ekm 2013, 18:59

Türkiye'de yaşayan her fani elbet bir gün (hangi bir gün her an ve birçok defa) trafik cezasını tadacaktır.

Bütçedeki açık kalemler, bunca korumanın parası, yapılan seyahatler, örtülü ödeneklerin cabası nasıl ödenir yoksa....

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti felicia_3437 » 25 Ekm 2013, 20:12

4 5 ay oldu sanırım mustafa özcan arkadaşımla geziyordu buyuk cekmecede otoyolda aracla ilerlerken cevirmeye tkıldık polis amcam cek sağa diyerek işaret eti durum rusata baktı ehliyete baktı birdek sısdırmazlık yoktu aracımda gerekte yok zaten ama ben almaya gıdıyor dum tam o vakıte odan da ceza yazma hakları yok ve bana 77 lira ceza yazdılar sebeine gelince otoyolda yaya geziyormuşum
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti hakangemini » 26 Ekm 2013, 08:43

Bir siteden Hayvan Çiftliği kitabının incelemesine dair Alıntıdır:

[b][i] Hayvan Çiftliği'ne damgasını vuran söylem, bir direniş ve özgürlük söylemi değil, özgürlük ve eşitlik savaşımının anlamsız olduğu söylemidir. George Orwell, kitabında, eşitlik, özgürlük, dayanışma değerlerini, insanların ortak eylemleriyle kendi geleceklerini belirleyebilecekleri inancına dayalı özgüven duygusunu yok eder. İnsanlara umut değil, karamsarlık veren bir söylem geliştirir. Sömürüye karşı ayaklanmanın anlamsız olduğunu; bağımsızlık, özgürlük ve eşitlik için savaşımın sömürücü yönetimlerden bile daha kötü sonuçlar doğuracağı mesajını verir. edebiyat ve toplum ilişkisi, sanat ve siyaset ilişkisi açısından bakıldığında, Hayvan Çiftliği'nden yükselen ses, sömürü düzenlerini korumaya çalışan kapitalistlerin ve emperyalistlerin sesidir. [/b][/i]

Benim valim emniyet müdürüne talimat verip yıl sonuna kadar 400.000TL ceza kesin derse buna ne denir?

Hz. Ömer:

“On şey, on şeysiz düzelmez: Akıl, iffetsiz; fazilet, ilimsiz; kurtuluş, korkusuz; sultan, adaletsiz; asalet ve şeref, edepsiz; ferah, emniyetsiz; zenginlik, sehavetsiz; fakirlik, kanaatsiz; yücelik, tevazusuz; cihat, tevfiksiz iyileşip düzelmez.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti sainz » 26 Ekm 2013, 21:32

felicia_3437 yazdı:4 5 ay oldu sanırım mustafa özcan arkadaşımla geziyordu buyuk cekmecede otoyolda aracla ilerlerken cevirmeye tkıldık polis amcam cek sağa diyerek işaret eti durum rusata baktı ehliyete baktı birdek sısdırmazlık yoktu aracımda gerekte yok zaten ama ben almaya gıdıyor dum tam o vakıte odan da ceza yazma hakları yok ve bana 77 lira ceza yazdılar sebeine gelince otoyolda yaya geziyormuşum

Araçla otoyolda ilerliyordunuz ancak "yaya geziyordu" diye mi ceza yazdılar size?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir