VDF'den dosya masrafını geri aldım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

VDF'den dosya masrafını geri aldım

İleti enoktakenokta » 01 Kas 2013, 12:54

2010 yılında VDF'den kullandığım araç kredisi için 600-TL kredi tahsis ücreti ödemiştim. Temmuz ayında Ankara/Yenimahalle Tüketici Hakem Heyeti'ne ücretin iadesi için başvurdum. 03.10.2013 tarihinde heyet aldığı kararla ücretin iadesine karar verdi. Dün VDF'yi aradım, tebligat kendilerine de ulaşmış. Bana bir belge gönderdiler ve doldurup fakslamamı istediler, dün akşam 17.00 gibi faksladım. Bugün 09.13 itibariyle hesabıma 600-TL iade edilmiş durumda.

VW grubu araç kullanıcıları olduğumuz için paylaşmak istedim.

Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Superb 1.4 TSI Elegance

İleti fmaka » 01 Kas 2013, 21:48

teşekkürler.
ben bunun benzerini konut kredisinde uygulamak istiyorum araştırıyorum ama evrak için zaman ayırıp hazırlık yapmalıyım ...
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti enoktakenokta » 01 Kas 2013, 22:55

fmaka yazdı:teşekkürler.
ben bunun benzerini konut kredisinde uygulamak istiyorum araştırıyorum ama evrak için zaman ayırıp hazırlık yapmalıyım ...

Evet, bankalar biraz daha fazla uğraştırıyorlar.
Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

İleti KMLGNS » 02 Kas 2013, 09:48

dostum süper bilgi teşekkürler.

merak ettiğim kredi taksin devam ederken mi talepte bulundun bitmiş dosyaya mı ?

bunu belirtirsen çok sevinirim. aynı durum bendede var ?
Go To Power ?
Kullanıcı avatarı
KMLGNS
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kamil GÜNEŞ
Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia 1.2 TSİ & Superb 1.6 TDİ

İleti enoktakenokta » 02 Kas 2013, 18:05

KMLGNS yazdı:dostum süper bilgi teşekkürler.

merak ettiğim kredi taksin devam ederken mi talepte bulundun bitmiş dosyaya mı ?

bunu belirtirsen çok sevinirim. aynı durum bendede var ?

Ben Aralık'ta kapatıp bu Temmuz başvurdum. Ancak bu bir kural değil, ödemeniz devam ederken de süreci başlatabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

İleti yusuf aslan » 02 Kas 2013, 18:45

hocam süreci biraz anlatır mısın yani önce mahkemeyemi başvuruyorsun yoksa vdf yemi?
yusuf aslan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: yusuf aslan
Nereden: Adana
Arabanız: skoda fabia 1.2 htp optimal

İleti enoktakenokta » 02 Kas 2013, 22:36

yusuf aslan yazdı:hocam süreci biraz anlatır mısın yani önce mahkemeyemi başvuruyorsun yoksa vdf yemi?

İkametinizin bulunduğu ilçe kaymakamlığındaki tüketici hakem heyetine başvuracaksınız. VDF ile görüşmüyorsunuz zayen ilk etapta.

Başvuru için matbu dilekçe, geri ödeme planı, varsa masraf dekontu ve kimlik fotokopisi gerekiyor. Bunlar 2'şer nüsha olacak. Başvuru ücretsiz. Aşağıda vereceğim linkten matbu dilekçeyi indirebilirsiniz, gerekli kısımlar dolu zataen, siz sadece kişisel bilgilerinizi yazacaksınız.

Link: http://www.yenimahalle....r/default_B0.aspx?id=18
Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

İleti aslan_1960 » 14 Kas 2013, 00:55

Fmaka kredi dosya masrafını geri almak için ne yapman gerektiği konusunda yardımcı olurum.Paranı kesinlikle geri alırsın.13.Yargıtay Kararı var.
aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sarper Yalçınkaya
Nereden: Aydın
Arabanız: Skoda forman glx

İleti suleyman92 » 04 Oca 2014, 17:43

Süper oldu teşekkürler...
suleyman92
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: süleyman yıldız
Nereden: Afyonkarahisar
Arabanız: roomster

İleti felicia_3437 » 26 Oca 2014, 19:46

BUNU İHTİYAC KIREDİSİNDEDE YAPA BİLİYORMUYUZ ACABA DAHA ÖNCEDEN KULANDIKLARIMI FALANDA BANKADAN CIKARTMA GİBİ BİR İHTİMAL VARSA BIR DENEMEK TE FAYDA VAR YANI
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti aslan_1960 » 26 Oca 2014, 23:16

Selim kardeşim her türlü krediden dosya masrafını geri alırsın.13.yargıtay kararı gereği.Daha öncekileride alırsın.Bankadan dekont alamazsan internet şubesi şifresi alıp bildiğim kadarıyla 2 yıl geriye dönük hesaplarına ulaşıp dosya masrafı için alınan paranın dekontunu çıktı olarak alabilir ve tüketici sorunları hakem heyetine verebilirsin.13.Yargıtay kararınıda internetten çıktısını alıp dosyaya eklemeyi unutma.Sadece sözleşmenizde alınacak masrafların tutarı tek tek yazılmışsa ve sizde karşılarını imzaladıysanız alamazsınız.
aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 28 Oca 2014, 18:05

enoktakenokta yazdı:2010 yılında VDF'den kullandığım araç kredisi için 600-TL kredi tahsis ücreti ödemiştim. Temmuz ayında Ankara/Yenimahalle Tüketici Hakem Heyeti'ne ücretin iadesi için başvurdum. 03.10.2013 tarihinde heyet aldığı kararla ücretin iadesine karar verdi. Dün VDF'yi aradım, tebligat kendilerine de ulaşmış. Bana bir belge gönderdiler ve doldurup fakslamamı istediler, dün akşam 17.00 gibi faksladım. Bugün 09.13 itibariyle hesabıma 600-TL iade edilmiş durumda.

VW grubu araç kullanıcıları olduğumuz için paylaşmak istedim.

Konut kredisi için bende aynı yere başvurdum. Lehime karar çıkardılar fakat 10 gün sonra mahkemeden yazı geldi. Banka kararın iptali için tarafımızı mahkemeye vermiş. Savunmamızı verdik, bekliyoruz, 6-7 ay sonra gel, kararı öğren dediler.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti aslan_1960 » 29 Oca 2014, 00:12

Bluedays,Bankanın 15 gün içinde karşı dava açma hakkı var.Savunmanızı nasıl yaptınız? Bir avukattan yardım alabilseydiniz daha iyi olurdu.Ücretsiz davalara bakan avukatlar var bulabilirseniz yada yardım alabilirseniz daha iyi olur.Bilirkişi isteniyor. Bankanın dava açması sizin davayı kaybedeceğiniz anlamına gelmiyor.Mahkemeler tüketici lehine karar veriyor.
aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 29 Oca 2014, 09:38

aslan_1960 yazdı:Bluedays,Bankanın 15 gün içinde karşı dava açma hakkı var.Savunmanızı nasıl yaptınız? Bir avukattan yardım alabilseydiniz daha iyi olurdu.Ücretsiz davalara bakan avukatlar var bulabilirseniz yada yardım alabilirseniz daha iyi olur.Bilirkişi isteniyor. Bankanın dava açması sizin davayı kaybedeceğiniz anlamına gelmiyor.Mahkemeler tüketici lehine karar veriyor.

Savunma derken, mahkeme karara konu olan evrakları ve sebepleri sormuş. Muhtemelen bunları zaten tüketici hakem heyetinden istedi. Onlar yollamıştır. Ben tekrar götürdüm. Sebepleri, örnek kararları vs. yazdım.

Sadece bu işlerle ilgilenen, ücret almayan, davayı kazanırsa bankadan parasını alan avukatlar var. Bunu biliyorum. Bir arkadaşım da bu şekilde davayı kazandı, bankaya avukat ücreti de ödetti fakat ben bu durumu etik bulmuyorum.

İki satır yazı yazacağım, benim de yazacağım onun da yazacağı aynı tek fark davayı kaybeden banka bir de avukat ücreti ödeyecek. Gerçi kaybedersem, ben de bankanın avukatının ücretini ödeyeceğim ama olsun. Ben yine de avukata başvurmadım.

Davayı kaybetmiş sayılmam ama kaybedersem de, bir dosya masrafı daha ödemem gerekecek.

Hayırlısı bakalım. Bekleyip, göreceğiz.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti aslan_1960 » 29 Oca 2014, 19:34

Bluedays,Önce avukata danışmadım,etik bulmadım diyorsun.Peki bankanın senden aldığı haksız para etikmi?Ben senin yerinde olsam madem avukat bulma şansın var hiç zaman kaybetmeden vekalet veririm.Gelelim savunmaya,avukat yargıtay ve mahkeme kararları gibi bazı şeyleri mahkeme kalemine veriyor.Sen davayı avukata ver onlar işi daha iyi takip ediyor ve ne yapacaklarını biliyorlar.Davayı kaybetme şansın sıfır diyebilirim.Ama avukat işini hallet banka avukat ücreti versin.Aynı durum benimde başımda ve davayı kazanacağımı bile bile inadına avukata verdim.
aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 30 Oca 2014, 09:38

Söylediklerinizde haklısınız. Bankanın yazdığı savunmayı görseniz zaten avukatın yüzüne tükürürsünüz. :)
Alakasız şeylerden bahsediyorlar. Ben sizin yazdıklarınızı yaptım.
Cevap dilekçeme yargıtay ve diğer mahkeme kararlarını koyarak, hakimin kalemine ilettim.
Benim olay biraz ilginç oldu. Şöyle ki;

Ben krediyi çekerken 1.250- TL kredi tahsis ücreti ödedim. 1 yıl sonra yapılandırdım. Kredi tahsis ücretine itiraz etmedim, yapılandırma ücretine itiraz ettim. Yapılandırma olayından haksız bulunma şansım yok. Adamlar krediyi kapatmışım gibi gösterip, %2 erken ödeme komisyonu kesiyorlar. Neyse, hakem heyetine açıkca dilekçe yazıp, başvurdum. Hakem heyeti yapılandırma değil kredi masrafından dolayı beni haklı bulmuş. Yani verdikleri karar sanıyorum matbu.

Banka da mahkemeye verdi. Belirttiğim gibi avukata vermeyi düşünmüyorum. Zaten artık geçti. Eğer kazanırsam, dosya masrafından dolayı kazanmış olacağım. Bu kez yapılandırma için ben gidip, dava açacağım.
Onu da tahsil edeceğim.
Bu kez avukat yoluyla :) En başından...
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti aslan_1960 » 30 Oca 2014, 20:45

Bluedays kardeşim,avukata verme işi geçmedi avukata vekalet verdiğinde ilk davaya çıkar.Kredi tahsis ücreti içinde avukata danış.Bu konularla daha bilgililer.Sana tavsiyem en kısa zamanda avukata vekalet ver .Kolay gelsin.
aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

İleti therasmus » 30 Oca 2014, 23:34

Araç ve konut kredisinde dosya masrafı geri alınabiliyor.
İhtiyaç kredisinde şöyle bir durum var.Kredinizi zamanından önce kapatırsanız şayet kalan aylara ait sağlık sigortasının kalan tutarını geri alabilirsiniz.
therasmus
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fd
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: roomster 1.2 style

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir