BURSA-ANKARA 64 tl :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BURSA-ANKARA 64 tl :)

İleti ihsan » 04 Kas 2013, 22:55

merhabalar arkdaslar bu pazar gunu arkdasımla düğün için bursadan ankara istakametine yola cıktık.

sabahleyin bursa emek deki petrol ofisinden gazı fulledim 72 tl ( lt -2.49 tl )ye km leri sıfırladım dustuk yola arkdas sincanda oturuyordu sıncanın sokaklarınada gırdık. uzun yolda ilk kez bu kadar yavas kullandım 90-100 km arası gıttım yerı geldı kısa surede olsa 170 gordum canım sıkıldı :)neyse
sıncana geldık petline dan ( lt-- 2.41tl )den 64.42 tl ye fulledım toplamda 408km yol yaptım kmde 15.7 krs yapıyor hemen mavişimin direksiyonunu optum :)

sonra pursaklarda dugune gıttık yolu karıstırdık sehır ıcı trafıgıne gırdık felan dugun bıttıkden sonra cıktık yola eskısehıre kadar ortlama 110 km hızla gıttım arkdası kutahyaya bıraktım ve gerı donuste gec kaldıgım ıcın bıraz basmak zorunda kaldım ortlama hızım 140 la geldım bursa cevre yolunda bmw 5.20 nın pesınden 160-170 km hızla takıple eve geldım ve mavişime birkez daha aşık oldum ben bu arabayı satmam kardeşim ( Allah zor durumda bırakmasın inş..) a bu arada kutahyadan donuste 50 tl lık gaz aldım ve bursa sehır ıcınde yaklasık 50 km yaparak 184 tl ye 1050 km yaptım ankara donusu cok suratlı geldım o bıraz ortalama tuketımı arttırdı.

bu arada gazda ortalama tuketımım ankaraya varırken 5.9 lt ( 2.41*5.9=14.2 krs yapıyor ) lpg de de olsa ort. tuketm tututor gıbı :)

herkeze kazasız belasız surusler hayırlı gunler arkadaslar

Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti mustklc » 04 Kas 2013, 23:14

değerler cok guzel. Allah kaza bela vermesin.
bu arada inegöl den sonrasında çalışma vardi yapmislar mi orayi ?
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti ihsan » 04 Kas 2013, 23:45

tsk mustafa. bursa ınegol arası hala aynı . benım yunuselide yolu uzatsada otoyoldan gıdıyorum cunku sehir içinde mobeseler oluyor canımı sıkıyolar :)
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kispest » 05 Kas 2013, 00:10

Bursa-Ankara arası ideal parkur. Takacaksın müziği, aheste beste geleceksin. Araba zaten gazı kokluyor. Güle güle kullan arkadaşım, Allah kazadan saklasın.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti mustklc » 05 Kas 2013, 10:33

Türkiye şartlarında şu an en ucuz yakıt LPG oldu.
Arabayı aldığımda mazotla benzin arası 1 e 1,5 gibi bir kat farkı vardı. Şimdi ise benzinle mazot arası 30-40 kuruş gibi cuzi bir fark kaldı. bence 2015 sonuna kadar mazot , benzin fiyatını rahat yakalar hatta geçer bile. Son vergi yasasıyla da sıfır mazotlu araçlara fahiş bir vergi gelecek. Bu durumda mazotun hiçbir ama hiçbir cazibesi kalmayacak.

Aynı yolu ben de bu yaz gittim, ama 20 kuruş civarı bir değer ile. Araba ne kadar az yakarsa yaksın mazotun litresi 4,50 TL ye kadar varmıştı o zaman . Araba ne yapsın daha :D . kaldı ki güncel benzinli araçlar bile 5-6 lt civarında tüketimi rahat yakalıyorlar. Nerdeyse dizel araçla aynı oluyor.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti blauzahn » 05 Kas 2013, 18:36

Değerler çok iyi. Allah kaza bela vermesin. Gaz aldığınız Petline'a çok yakın oturuyorum. Gazı güzel lakin sabahları çalıştırma problemi yaşıyorum bu gaz ile, Totalgaz denedim o da aynı çıktı. Şimdilik benim araca sadece ShellGas iyi geliyor her neden ise ?
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti ihsan » 06 Kas 2013, 14:31

diğer benziklerdeki lpg lere gore lt basına en az tuketımı shell de gordum opet ın cekısı cok guzel ama km yapmıyor malesef.
bu arada aracıma nazar degdı galıba dun ıs yerındekı arkadaslara anlattım hafta sonunu baya bı muhabbetı oldu nasıl o kadar yakar dıye felan . sonra arabam hanımdaydı ıs cıkısı hanımın yanına gıttım arac cekmıyor bobin arızalanmıs 3 sılındır calısıyormus heman yaptırdım bana 75 tl ye mal oldu hafta sonun kı tasarrufum bosa gıttı :))
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kispest » 06 Kas 2013, 16:42

ihsan yazdı:diğer benziklerdeki lpg lere gore lt basına en az tuketımı shell de gordum opet ın cekısı cok guzel ama km yapmıyor malesef.
bu arada aracıma nazar degdı galıba dun ıs yerındekı arkadaslara anlattım hafta sonunu baya bı muhabbetı oldu nasıl o kadar yakar dıye felan . sonra arabam hanımdaydı ıs cıkısı hanımın yanına gıttım arac cekmıyor bobin arızalanmıs 3 sılındır calısıyormus heman yaptırdım bana 75 tl ye mal oldu hafta sonun kı tasarrufum bosa gıttı :))

Geçmiş olsun.

LPG tüketimi de bence istasyondan istasyona değişiyor. Birçok farklı Shell ve Opet istasyonundan gaz aldım, birçoğundan tüketim açısından mutlu olmadım. Hele Opet'ten artık hemen hemen hiç almıyorum. Çekiş açısından da bariz farklar olmuyor, hepsi bir. Ben Milangaz'dan alıyorum. Hem fiyat açısından hem de litre bazında mutlu ediyor.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir