HGS kullanımı hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

HGS kullanımı hk.

İleti fencolic » 12 Kas 2013, 22:47

Arkadaşlar nasipse yakında istanbula gidip ikinci el bir araba alacağım. Aracın satışını alıp geri döneceğim yalnız aklıma bir soru takıldı. Araçta HGS etiketi yok. Otobanı nasıl kullanacağım?

Aracı alınca ordan HGS alsam 34 plakaya göre olacak ve gelince plaka değişecek olmaz. Almasam otobanı kullanamam. Bu işin yolu yöntemi nedir?

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti oceans08 » 12 Kas 2013, 22:59

Hocam ben aracı sattığımda adam kgs'den kaçak geçmiş daha sonra aradı beni.Ceza gelecek size makbuzu gönderin ben ödeyeceğim dedi.İyi bir soru aslında başka bir seçenek sunacak olan varsa cevabını bende çok merak ediyorum :)
Kullanıcı avatarı
oceans08
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet ÇİÇEK
Nereden: Bursa
Arabanız: 2007 Fabıa 1.4 TDI Classic

İleti fencolic » 12 Kas 2013, 23:07

Benim tahminim aracın satışını aldıktan sonra orada bir ptt den hgs alacağım. Buraya gelip plaka değiştirince onu iptal ettireceğim. Çok saçma geliyor.. Bunun bir pratik çözümü olmalı arkadaşlar..

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti sainz » 13 Kas 2013, 10:23

Bildiğim kadarıyla plakadan bağımsız HGS kartlar var. daha sonrasında bir başka araçta da kullanılabiliyor. Gişeden geçişte aynanın altında tutarak okunmasını sağlıayabiliyorsunuz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti 101hp » 13 Kas 2013, 11:22

hgs etiketinizi eski plakaya göre alın plaka değişikliği olup yeni ruhsatınızı alınca herhangibir ptt şubesinden hgsyi yeni plaka üzerine geçirebiliyorsunuz.Bence en sağlam yol bu olur
101hp
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hakan kahraman
Nereden: Diyarbakır
Arabanız: fabia elegance

İleti Skoda Daima » 13 Kas 2013, 11:28

Eski plakanıza göre HGS etiket veya tercihan kartınızı alın. Gideceğiniz yerde ruhsat - plaka değiştiğinde mevcut HGS etiket/kartı9nızı değişim tarihinden itibaren yeni plakanızla kullanmak istediğinizi bildiren bir dilekçe ile PTT şubesine gitmeniz gerekmekte. Yani dilekçeyle iş halloluyor
Skoda Daima
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat Şerif Keçik
Arabanız: Octavia 1,6 TID DSG

İleti ozback » 13 Kas 2013, 13:40

ceza gelicek eski plakaya paşa paşa ödeticekler adamların istedği bu zaten..
Kullanıcı avatarı
ozback
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan ÖZBEK
Arabanız: Favorit 135 LX

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir