Kontak termiği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kontak termiği

İleti aslan_1960 » 14 Kas 2013, 00:49

Arkadaşlar geçen gün muayene öncesi kontrol için sanayi sitesine gittim .Elektrikciden çıkacağım sırada marş kesmedi ustaya gösterdim marş termiğinin bozulduğunu söyledi.Ne kadar diye sordum 45.00 tl dedi işcilik hariç.Eve geldim takım çantamı çıkardım direksiyonu söktüm marş termiğini çıkarttıp söktüm içindeki yayın kırıldığını gördüm.Ona en uygun yayı bulup aynı şekilde yaptım.Tekrar monte ettim ve yerine taktım.Sonuç süper.

aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sarper Yalçınkaya
Nereden: Aydın
Arabanız: Skoda forman glx

İleti Sarıibo » 14 Kas 2013, 16:37

aslan_1960 yazdı:Arkadaşlar geçen gün muayene öncesi kontrol için sanayi sitesine gittim .Elektrikciden çıkacağım sırada marş kesmedi ustaya gösterdim marş termiğinin bozulduğunu söyledi.Ne kadar diye sordum 45.00 tl dedi işcilik hariç.Eve geldim takım çantamı çıkardım direksiyonu söktüm marş termiğini çıkarttıp söktüm içindeki yayın kırıldığını gördüm.Ona en uygun yayı bulup aynı şekilde yaptım.Tekrar monte ettim ve yerine taktım.Sonuç süper.

İnsan parcaları bilmesse nedir diye merak ediyor. Marş termiği nedir? ne işe yarar? her araba da bulunurmu
ve direksiyonda nerede bulunur. Kusura bakma merak ettim. Eline sağlık. Tamir işi yetenek işi.
Sarıibo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İbrahim Yücel
Nereden: Ankara
Arabanız: Roomster

İleti aslan_1960 » 14 Kas 2013, 23:55

Sarı ibo,marş termiği kontak anahtarının arkasında bir birine bağlı. Kontağı sökmeden göremezsin.Arabayı çalıştırdığında marşı içindeki yay sayesinde kesiyor.Bu yay kırıldığında kontak anahtarını çevirdiğinde marş takılı kalıyor.Elinle kontak anahtarını geri çevirmen gerekiyor.Her arabada aynı sistemmi var bilmiyorum ama skoda formanda var.Kontak anahtarını sökmek için direksiyon kolunu sökmek gerekiyor.Resim çekmek aklıma gelmedi.Bir komşum yayı tornacıda orjinali gibi yaptırmaya çalışacak,yaptırırsa söküp değiştireceğim.Ozaman resimlerini çekip oğluma yükletirim.
aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

İleti ahmetim85 » 15 Kas 2013, 00:01

tebrik ederim sizi elinize sağlık bu gibi bilgiler aklımızda bulunsun yarın birgün bizeded gerekebilir
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Nereden: İzmir
Arabanız: doğan sl

İleti aslan_1960 » 15 Kas 2013, 00:48

Arkadaşlar marş termiği yazmıştım,düzeltiyorum kontak termiği olacak.Yanlış yazdığım için özür dilerim.Ayrıca daha önce yazdığım marş termiği başlığını nasıl değiştirebilirim?
aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir