XENON FAR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

XENON FAR

İleti feliş » 25 Kas 2013, 21:00

Merhaba arkadaşlar ben bizim felicia'ya xenon far almayı düşünüyorumda bu farlar muayenede geçiyormu ve polis falan durdururmu yani yasaklığı varmı, Allah izin verirse Ankara'ya doğru şöyle bir gezinti yapalım dedik arkadaş alacakmış bende alayım dedim

Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti kutlay006 » 25 Kas 2013, 22:03

kesinlikle muayeneden geçmiyor..muayeneye gideceğin zaman söküp normal ampullerini takman gerekiyor..geçmemesinin sebebi aracın orjinalinde xenon olmaması, farlarında mercek olmadığından ışığı dağıtması, karşıdan gelen araç sahibini ve önünde giden araç sahibini ciddi oranda rahatsız etmesi, o kişilere kaza yapma ihtimali vermek sebebiyle muayeneden geçmiyor..bence haklılar..farlara mercek taktırma imkanın varsa muayeneden yine geçmiyor ama en azından diğer sürücülerin bedduasını almamış olursun..ben xenon takmıyorum ve taktırmamda kulaklarımın çınlamasını istemiyorum..

diğer soruna cevap: tamamen polisin o anki ruh haline bağlı..isterse ceza yazabilir
1992 Skoda Favorit
06 FJV 53 - BEJ
Kullanıcı avatarı
kutlay006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutlay Yıldız
Nereden: Ankara
Arabanız: Küheylan 135L

İleti hetepe » 26 Kas 2013, 08:29

Öncelikle parabolic desenli camlı Felicia farında korkunç bir ışık dağılımı yapıyor, önünüzdeki araç aşırı rahatsız olur...
desensiz far camlı olsa yine bir nebze diyeceğim ama ..
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti feliş » 27 Kas 2013, 13:22

Bu konuda bilgi verdiğiniz için teşekkürler, neyse o zaman en iyisi taktırmamak birde muayenede onunla uğraşmayalım
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir