LPG'ye tarihi zam!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG'ye tarihi zam!

İleti BaTeRRiiSStt » 03 Arl 2013, 22:34

yok arkadaşım daha bu hukumeti ve zıhnıyetı delı gıbı savunan ınsanlar ben eskıden odedıgım vergılerı yol su ve elektrık olarak gerı gelıyor dıye bılıyordum sımdı ne bok yedıklerı bellı deıl. ama ben o muhalefetın ejdadını skyım hala turbandır , kadın erkek bır arada okumadır abuk sabuk ıslerın pesındeler . bır tanesı de cıkıp demıyorkı bu ulkede aclık sınırı 1400 tl asgarı ucret 850tl bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demıyor.dunyanın en yuksek adaletsız vergılendırme sıstemı bızde demıyor .ama bılıyorkı duzen bunun ustune kurulmuş hıc ses cıkaran yok. bız eşşek oldukdan sonra daha semer vuran çoooook olur .

BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti kispest » 03 Arl 2013, 23:33

Mustafa Hoca'nın İstanbul'daki vatandaşların araçlarını çıkarmasına yönelik eleştirisine bir de ben karşılık vermek isterim. Bir misal vereyim. Küçükçekmece'de oturan bir arkadaşım Türk Telekom Arena'da maç izlemek üzere yola çıktığında tam 4 vasıta kullanmak durumunda. Bir de bunun dönüşü var, yani toplamda 8 vasıtaya tekabül ediyor. Bunun getirdiği maddi külfet bir tarafa, İstanbul'da toplu taşımanın yarattığı stres çok daha dikkate değer. Trafik olsa dahi arabamda otura otura gitmek varken tıklım tıkış otobüslerde metrolarda sürünmem ben de olsam.

Bir ikincisi, bu kadar çok trafik varsa, toplu taşıma araçlarıyla ulaşım pratik değilse suçlanması gereken vatandaş değil, altyapıyı kuramayan ve şehri yönetemeyen muktedirlerdir. Vatandaşa "neden aracını çıkarıp trafiği kalabalıklaştırıyorsun, üstüne bir de trafikten şikayet ediyorsun" demek en hafif tabirle kolaya kaçmaktır.

Bunların hepsini bir kenara bırakalım. "Neden arabanı trafiğe çıkarıyorsun" lafına "keyfimin kahyası mısın" da yeterli bir cevaptır aslında.

Bu arada derdimizi galiz küfürler kullanmadan anlatalım. Kim olursa olsun hoş olmuyor.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti erginbkr » 04 Arl 2013, 03:00

dünden beri dilimnde şu eski şarkı , ''elalarını elalarını allah versin belalarını'' :x
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti ozback » 04 Arl 2013, 10:01

suudi arabistanı bahane ettiler ama % 15 geçirdiler... akıl tutulması yasıyoruz resmen..
Kullanıcı avatarı
ozback
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan ÖZBEK
Arabanız: Favorit 135 LX

İleti Skoda Daima » 04 Arl 2013, 10:18

mustklc yazdı:yav o değil de millet çişe bile arabayla gidiyor ya tav oluyorum.
istanbul tem, e5 ne zaman işim düşse bakıyorum. cipler, mipler hayvan gibi araçlar. içinde bir kişi. nadiren iki kişi, belki on araçta 1 tane iki kişi var. üstü yok.

10 lira olsa gene rahatından vazgeçmiyor halkımız. zam yapanlar da bunu çok iyi biliyor.

Allah aşkına şu kült söylemi bir tarafa bırakalım artık. Ben Bahçeşehir'de oturuyorum. İşyerim Sanayi Mahallesinde. Bahçeşehir'den Taksim, Mecidiyeköy ve Bakırköy'e çift katlı otobüs seferlier var. Ancak bu seferler eskiden 20 dakikada bir iken ve sabah saatlerinde benim bulunduğum durağa full olarak gelir iken sefer aralıkları yarım saate çıkartıldı. Kanunen ayakta yoılcu taşımasının yasak olmasına rağmen bu otobüslerde alt katta ayakta ve merdivenlerde oturarak yolcu taşımacılığı yapılıyor. Benim bineceğim durakta sabah saatlerinde oturma şansınız yok.

Avrupa yakası banliyö seferleri Halkalıdan başlıyor. Halkalıdan bir sonraki istasyon Bahçeşehir Ispartakule istasyonu. Marmaray kapsamında en azından banliyö buraya kadar uzatılarak hem Altınşehir hemIspartakule - Bahçeşehir'in toplu taşıma sorunu büyük ölçüde çözümlenebirdi ancak yeterli oyu alamadıkları için bu bölgeye öksüz evlat muamelesi yapılmaya devam ediliyor. Buraya bildiğim kadarıyla ne metro ne de benzeri bir toplu ulaşım projesi var.

Yaşım 43. Üst düzey yöneticiyim. Bu yaştan sonra da son derece sağlıksız ve yasaları zorlar şekilde olası bir kazada ciddi yaralanma riski olacak şekilde toplu taşıma kullanmayı hiçbir zaman düşünmem Allah da mecbur bırakmasın. Hiçkimse de arabada tek olarak işe gidiyorum diye de kusura bakmasın.
Skoda Daima
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat Şerif Keçik
Arabanız: Octavia 1,6 TID DSG

İleti sarp85 » 04 Arl 2013, 22:50

cirmak yazdı:
sarp85 yazdı:
Bluedays yazdı:Konunun özeti;

Evvel zaman içinde vergileri arttıran padişah, kimsenin gıkının çıkmamasın-dan fena halde kuşkulanmış. Vergileri önce iki katına, sonra
dört katı
na çıkarmış.
Ahalide yine çıt yok. Hemen vezirini çağırmış. Durumu karşılıklı değerlendirmişlerve bir karara varmışlar. Galata köprüsünün her iki başına iri yapılı ikişer tane zenciyerleştirmişler. Zencilerin görevi, köprüden gelip geçen herkesi pataklamakmış. Amaahaliden yine ses yok. Padişahı almış bir endişe. Bir süre sonra ahaliden bazılarısarayın önünde toplanıp, padişahla görüşmek istediklerini söylemişler. Padişah butepki karşısında sevinmiş ve bu kimselerin huzura alınmasını istemiş. Huzuraalınan ahaliyi gören padişah sertçe sormuş;- Tebaam ne ister?!İçlerinden en yaşlısı bir adım öne çıkıp cılız bir ses tonuyla cevap vermiş;- Padişahım bağışlayın, vergi koydunuz sesimizi çıkarmadık, arttırdınızsesimizi çıkarmadık, köprüden her geçişimizde dayak yedik sesimizi çıkarmadık.Lakin bir maruzatımız var.- Çekinme söyle, demiş padişah.- Padişahım, sabah ve akşam köprüde çok kuyruk oluyor. Sabah işe, akşamda eve geç kalıyoruz. Sizden istirhamımız, şu zencilerin sayısını dörtten sekizeçıkarsanız da biz de köprüden rahat rahat geçsek.

SÜPER HOCAM ÖZET BUDUR.

Valla doğru söze ne hacet. Lakin ben o ahaliden değilim.
Zam kaçınılmaz bir gerçek. Fakat ülkeyi yöneten kişilerin görevi bunu en aza indirgemek mi? Yoksa zammın nereden geldiğinin önemi yok, ben kasaya girecek paraya bakarım demek mi?

Şimdi tüm arkadaşlara soruyorum...
Güzel güzel yollar yapılıyor, Metro lar yapılıyor, spor tesisleri felan felan.
Sonra diyorlar ki ülkeyi yönetmeyi biz bilirizzz bizzzz!!!
Eskiden bu işi bilmiyorlar mıydı sizce? Bu kadar vergi, özelleştirme, bu kadar az zam oranı....
Eeee parayı bana ver bende ihaleye çıkar yolda yaparım, köprüde yaparım, yaparım Allah yaparım.
Neyse milletimiz durmasın devam etsin.... Malum durmak yok yola devam....

Bir iş yerinde patron mercedese binip işcisine 800 bile çok görüp 700 tl verip işci ve patron aynı partiye oy veriyorsa yapaacak birşey yok zaten oy verilecek partide yok....
Kullanıcı avatarı
sarp85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sencer sarp
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia 1.4 classic

İleti hakangemini » 05 Arl 2013, 21:23

Agziniza saglik. Patronda oyle iscide cikar pesinde kosuyor. Dogruyu savunmuyo yada savunamiyor.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir