fazla yakıt

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fazla yakıt

İleti zaferturnadibi » 31 Oca 2014, 01:16

. Arkadaşlar ben skoda ailesine yakın katıldım.arabam 1 lt gaz ile 10 km gidiyor .performans düşük.yalız fatihustanın tarif ettiği sistemi bugün uygyladım,performans acayip arttı.ne kadar yaktığını henüz deneyemedim.düşeceğinden çok ümitliyim

zaferturnadibi
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: zafer turnadibi
Nereden: Konya
Arabanız: skoda forman

İleti kamyoncutanzer » 31 Oca 2014, 03:36

FATİH USTANIN TARİF ETTİĞİ SİSTEM NEDİR.KONUYU BULAMIYORUM........
kamyoncutanzer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tanzer
Nereden: Edirne

İleti favorit55 » 31 Oca 2014, 08:44

Bence 1 lt yakıtla 10 km gitmek oldukça iyi. Performans arttırmak için ne uyguladınız.
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti zaferturnadibi » 31 Oca 2014, 11:42

google' gaz mikseri sorunu ve çözümü: yazın ev skoda club de anlatım ve resimleri var.karbüratörün iki gözünede aynı işlemi yapın
zaferturnadibi
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 31 Oca 2014, 19:32

İki boğazdan da boru yollama yöntemini yapmıssın anladığım kadarıyla. Bu sistem güzel fakat dün yapalım dedik, otomatik jigle kelebeği çalışmıyor o zaman. Ayrıca mikseri komple söküppü yaptınız, delerekmi. biraz ayrıntılı anlatın ltfen. Mümkünse resim koyun. Detaylandırın biraz. artıları ne oldu?
Biz dün bi kaç arkadaş inceledik, yapalım yapmayalım diye, ekstra hava girişini tamamen kesip, hava girişinide 10-15mm civarına düşürdükten sonra gerek yok diye düşünüyorum. Ekstra hava girişi veya kaçağı olmadığı için mikserden de kalbiratör iyi besleniyor diye düşünüorum. Yani boğazlardan boru salma yöntemi düzensiz hava girişi sonucu geliştirilen bi formül olabilir bence.
Benim başka bi fikrim var. Denemedim ama en kısa zamanda deniycem. Aracın kalbiratörünü delen arkadaşlar var ve cok iyi sonuc aldılar. Ben kalbüratörü delmeden kalbüratör benzin girişine bi çatal takıp LPG ile benzini aynı yere bağlamayı düşünüyorum. Böylelikle otomatik jigle kelebeğide zarar görmemiş olur hemde LPGyi kalbiratöre en sağlıklı sistemde ulaştırmıs oluruz. Bu yöntemde tek endişem benzin girişinin çapının bu yöntemi kaldırıp kaldırmaması.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti zaferturnadibi » 05 Şub 2014, 00:35

yakıt daha erken bitti.ustaya götürdüm,usta mikseri tek hortum girişli mikserile değiştirdi.bakalım birde bunu deneyeceğiz.umudum iyice azaldı.Allah yardımcımız olsun
zaferturnadibi
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 05 Şub 2014, 07:05

zaferturnadibi yazdı:. Arkadaşlar ben skoda ailesine yakın katıldım.arabam 1 lt gaz ile 10 km gidiyor .performans düşük.yalız fatihustanın tarif ettiği sistemi bugün uygyladım,performans acayip arttı.ne kadar yaktığını henüz deneyemedim.düşeceğinden çok ümitliyim

hocam yakıtınız zaten normal. bu araçlar ş.içi (3-5 km lik mesafeler) 100 km'de en fazla 11 lt civarı, karışık (ş.içi 30-35 km mesafeler) 8 lt civarı, ş.dışı (tamamen uzun yol 90'a sabitleyip) 6,5 lt civarı yakıyor. bunun altını yakan var ise hesabında sıkıntı var üstünü yakan var ise aracında sıkıntı var demektir.

yani hesap yaparsak ş.içi 35 krş yakıyorum diyen biri bence normal çünkü ş.içi markete gittim, okula gittim gibi mesafelerden oluşuyor. mesela ankarada oturan biri kalkıp sincandan kızılaya gidiyor 25 krş yaktım diyor. buna şehir içi diyor. böyle bir şey yok bence. bu karışık tüketimdir.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti zaferturnadibi » 05 Şub 2014, 11:06

benim ölçümlerim uzun yol 1 lt gaz 10km. kısa mesafelerde km de500 tl civarında
zaferturnadibi
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 05 Şub 2014, 18:44

zaferturnadibi yazdı:benim ölçümlerim uzun yol 1 lt gaz 10km. kısa mesafelerde km de500 tl civarında

anladım kardeşim o zaman sıkıntınız var demektir. kış şartlarını hesaba katarsak 1 en fazla 1 litre farkeder, yine bile sıkıntılı. bir çok sebebi olabilir, sıkıntıyı sadece ateşleme ve karbüratör de aramayın derim.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir