BEBEK ARABASI TAVSİYESİ OLAN VAR MI?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BEBEK ARABASI TAVSİYESİ OLAN VAR MI?

İleti kemal1135 » 24 Mar 2014, 23:11

Herkese iyi akşamlar, arkadaşlar travel model bebek arabası araştırıyorum malüm çeşit çok fazla fakat polo mun bagajina sığacak model çok yok bütçem 1000 tl gibi arabamda rahat tasiyacagim en azindan bagaja yamuk koymadan tam oturtabileceğim bir seyahat tipi bebek arabası arıyorum tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2011 1.4 polo comfortline

İleti gunmetgunduz » 25 Mar 2014, 14:54

ben cikonun baston tipi arabasından aldım.ama yine de çok zor sığıyor bagaja.ben de ön koltuğa dikiyorum.bagaj da bana kalıyor.seyehat tipi bebek arabaları genelde bastonlara göre ebatları daha geniş oluyor.sana tavsiyem 300-400 civarı kaliteli bir baston bebek arabası + hem puset hem oto koltuğu hem de ana kucağı olarak kullanabileceğin bir ana kucağı alırsan o 100tlden 200 civarı artar.o da benzin paran olur:)
gunmetgunduz
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: fabia 1.2 12 v

İleti kemal1135 » 26 Mar 2014, 22:50

gunmetgunduz yazdı:ben cikonun baston tipi arabasından aldım.ama yine de çok zor sığıyor bagaja.ben de ön koltuğa dikiyorum.bagaj da bana kalıyor.seyehat tipi bebek arabaları genelde bastonlara göre ebatları daha geniş oluyor.sana tavsiyem 300-400 civarı kaliteli bir baston bebek arabası + hem puset hem oto koltuğu hem de ana kucağı olarak kullanabileceğin bir ana kucağı alırsan o 100tlden 200 civarı artar.o da benzin paran olur:)

tavsiye için teşekkür ederim ama çift yönlü olsun istiyorum chicco nun o medeli galiba tek yönlü diye biliyorum travel sistem 800 civarı galiba
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ErTaN06 » 27 Mar 2014, 11:09

Quinny Zap Xtra modeli var bakmanı tavsiye ederim
ErTaN06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ertan TEMEL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Skoda Fabia Special

İleti serhan 74 » 29 Mar 2014, 11:28

bagaja sıkıştırmak için chicco liteway modeli ideal tek hamle ile katlanıyo kullanışlı isteğe göre bazen bagaj dolu olduğunda ön tekerlekleri birer hamle ile çıkıyo bagajda yerleştirmek rahat oluyo
tecrübe ile sabittir
serhan 74
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: serhan yeğin
Arabanız: felicia 1,9 glx

İleti kemal1135 » 29 Mar 2014, 11:40

serhan 74 yazdı:bagaja sıkıştırmak için chicco liteway modeli ideal tek hamle ile katlanıyo kullanışlı isteğe göre bazen bagaj dolu olduğunda ön tekerlekleri birer hamle ile çıkıyo bagajda yerleştirmek rahat oluyo
tecrübe ile sabittir

Çok teşekkür ederim ilginiz için o ürünü de seçenekler arasına alıyorum
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kemal1135 » 29 Mar 2014, 11:44

kemal1135 yazdı:
serhan 74 yazdı:bagaja sıkıştırmak için chicco liteway modeli ideal tek hamle ile katlanıyo kullanışlı isteğe göre bazen bagaj dolu olduğunda ön tekerlekleri birer hamle ile çıkıyo bagajda yerleştirmek rahat oluyo
tecrübe ile sabittir

Çok teşekkür ederim ilginiz için o ürünü de seçenekler arasına alıyorum

Ürün çok hoş real olarak ürünü inceleme fırsatım olmuştu fakat çift yönlü olmayışı bize uygun olmadı ve katlayinca ince ama uzun oluyor buda bagaja sigmamasina neden oluyor şu iki ürün arasında kaldık,graco Neo ve Britax römer
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti serhan 74 » 29 Mar 2014, 12:53

öyle bişey ki bu hem kullanışlı olmalı hem hafif olmalı allah kolaylık versin biz o dönemi atlattık şimdilik :D
serhan 74
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: serhan yeğin
Arabanız: felicia 1,9 glx

İleti kemal1135 » 29 Mar 2014, 15:22

serhan 74 yazdı:öyle bişey ki bu hem kullanışlı olmalı hem hafif olmalı allah kolaylık versin biz o dönemi atlattık şimdilik :D

Evet haklısınız amin e ne diyelim niyet var herhalde Allah size de hayirlisini versin inşallah
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cirmak » 29 Mar 2014, 21:18

Bu konuda hatrı sayılır bir tecrübem var. Öncelikle isteğinize göre baston tipten uzak durunuz. Çanta gibi katlanan ve tekerlekleri çıkan bir model olmalı. Kaliteli olsun derseniz bu söylediklerim sanırımRömer B-Agile diye bir markada var. Katlaması tekrar kurulması tek elle yapılıyor. Römer in kalitesine bir şey diyemem tabi. 2. olarak da Baby 2 Go marka da Römer in katlanma mantığına benzeyen bir modeli var. Fiyat olarak Römer e göre uygundur. Benim size tavsiyem bu iki modeldir. 1000 tl ise bütçe Römer alın derim.
cirmak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cem
Arabanız: Fabia 1.4 74 kw Elegance

İleti kemal1135 » 30 Mar 2014, 09:20

cirmak yazdı:Bu konuda hatrı sayılır bir tecrübem var. Öncelikle isteğinize göre baston tipten uzak durunuz. Çanta gibi katlanan ve tekerlekleri çıkan bir model olmalı. Kaliteli olsun derseniz bu söylediklerim sanırımRömer B-Agile diye bir markada var. Katlaması tekrar kurulması tek elle yapılıyor. Römer in kalitesine bir şey diyemem tabi. 2. olarak da Baby 2 Go marka da Römer in katlanma mantığına benzeyen bir modeli var. Fiyat olarak Römer e göre uygundur. Benim size tavsiyem bu iki modeldir. 1000 tl ise bütçe Römer alın derim.

Teşekkür ederim evet römer en iyi seçim sanırım kalite olarak ve hafiflik ayrıca yer kaplama da
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti serhat_a89 » 30 Mar 2014, 13:05

1000 TL mi :shock: bu kadar pahalımıymış ya :shock:
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti kemal1135 » 30 Mar 2014, 15:04

serhat_a89 yazdı:1000 TL mi :shock: bu kadar pahalımıymış ya :shock:

15o tl ye de var 3500 tl ye de marka ve kalite olarak farklılık gösteriyor
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti 06FSE21 » 31 Mar 2014, 14:35

Bizim kullandığımız Chicco Liteway Top pusettir. Kolayca katlanıyor. Ön tekerleri de çıkabiliyor ve bagajda fazlaca yer problemi yaratmıyor. Ortalama bir fiyatta... Ödediğim parayı hak ediyor bence... (Genel de Chicco'nun ürünlerinden memnunuz zaten...)

Elbette bebeklerimiz bizim için dünyanın en değerli varlıkları ama bir pusete de servet yatırmanın ne kadar doğru olduğunu düşünmek gerek... Ona verilecek rakam yerine, Isofix'li bir araç koltuğu almanız kesinlikle daha mantıklı olur bence... (Chicco Xpace veya Chicco Oasys Isofix Oto Koltuğu veya burada paraya kıyıp Römer bakın)
06FSE21
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fehmi Eralp
Arabanız: Yeti 1.4 DSG Elegance

İleti kemal1135 » 31 Mar 2014, 21:31

06FSE21 yazdı:Bizim kullandığımız Chicco Liteway Top pusettir. Kolayca katlanıyor. Ön tekerleri de çıkabiliyor ve bagajda fazlaca yer problemi yaratmıyor. Ortalama bir fiyatta... Ödediğim parayı hak ediyor bence... (Genel de Chicco'nun ürünlerinden memnunuz zaten...)

Elbette bebeklerimiz bizim için dünyanın en değerli varlıkları ama bir pusete de servet yatırmanın ne kadar doğru olduğunu düşünmek gerek... Ona verilecek rakam yerine, Isofix'li bir araç koltuğu almanız kesinlikle daha mantıklı olur bence... (Chicco Xpace veya Chicco Oasys Isofix Oto Koltuğu veya burada paraya kıyıp Römer bakın)

Merhaba biz o arabayı inceleme fırsatı yakalamistik tabii siz kullandığınız için daha iyi bilirsiniz fakat bize çocuk icin sanki biraz rahat değilmiş gibi geldi ve tek yönlü olması biraz uzak bakmamiza neden oldu
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti 06FSE21 » 31 Mar 2014, 22:16

Bizim ayrıca Chicco Pick Up adlı bir pusetimiz daha var. Bize bunu veren arkadaşlarımıza hep dua ediyoruz. Zira bunu bulmamız mümkün değildi.

Aslında bu Pick Up, adı gibi pusetten daha farklı bişey!... Daha çok yürüyen bir yatak da denilebilir. Bebeğimiz için inanılmaz bir konfor sunuyor. Soğuğa karşı inanılmaz bir yalıtımı var. Bununla beraber Antalya'nın 40 dereceyi aşan sıcağında bile rahatlıkla 1,5 - 2 saat konforlu uyku ortamı sunuyor. Üstü naylon pencereli... Ayaklar tamamen kapatılabiliyor. Arkadaşlarla ev toplantılarında, tekerlerini silerek ev içinde uyku mekanı oluyor. Bunlar artıları....

Eksilere gelirsek; İnanılmaz büyük, hantal ve ağır... Sanıyorum üretimi azaldı. Sadece uzun tatillerde, arabanızın ön koltuğuna emniyet kemeri ile sabitleyerek taşıyabilirsiniz, bizim gibi 3 kişilik bir aile iseniz... Hiç bir binek araç bagajı bunu aldıktan sonra iflah olmaz!.. Uçak seyahatlerine kesinlikle uygun değil!..

Bana kalırsa çift taraflı kullanımın, bebekle göz teması ve dolayısıyla onun gülücüklerine, ağlamasına veya uykusuna şahit olmaktan başka yardımı yok!... Elbette annesi bilir ama biraz konfor da fena olmaz hani!...

Size iyi alışverişler dilerim...
06FSE21
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fehmi Eralp
Arabanız: Yeti 1.4 DSG Elegance

İleti kemal1135 » 01 Nis 2014, 11:01

06FSE21 yazdı:Bizim ayrıca Chicco Pick Up adlı bir pusetimiz daha var. Bize bunu veren arkadaşlarımıza hep dua ediyoruz. Zira bunu bulmamız mümkün değildi.

Aslında bu Pick Up, adı gibi pusetten daha farklı bişey!... Daha çok yürüyen bir yatak da denilebilir. Bebeğimiz için inanılmaz bir konfor sunuyor. Soğuğa karşı inanılmaz bir yalıtımı var. Bununla beraber Antalya'nın 40 dereceyi aşan sıcağında bile rahatlıkla 1,5 - 2 saat konforlu uyku ortamı sunuyor. Üstü naylon pencereli... Ayaklar tamamen kapatılabiliyor. Arkadaşlarla ev toplantılarında, tekerlerini silerek ev içinde uyku mekanı oluyor. Bunlar artıları....

Eksilere gelirsek; İnanılmaz büyük, hantal ve ağır... Sanıyorum üretimi azaldı. Sadece uzun tatillerde, arabanızın ön koltuğuna emniyet kemeri ile sabitleyerek taşıyabilirsiniz, bizim gibi 3 kişilik bir aile iseniz... Hiç bir binek araç bagajı bunu aldıktan sonra iflah olmaz!.. Uçak seyahatlerine kesinlikle uygun değil!..

Bana kalırsa çift taraflı kullanımın, bebekle göz teması ve dolayısıyla onun gülücüklerine, ağlamasına veya uykusuna şahit olmaktan başka yardımı yok!... Elbette annesi bilir ama biraz konfor da fena olmaz hani!...

Size iyi alışverişler dilerim...

Ayrıntılı paylaşımınız için gerçekten çok ederim tekrar gözden getireceğim. Ne zormuş bu işler
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir