ELEKTRONİKÇİ ARKADAŞLARDAN ÖNERİ BEKLİYORUM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ELEKTRONİKÇİ ARKADAŞLARDAN ÖNERİ BEKLİYORUM

İleti SKDFORMAN » 02 May 2014, 18:44

Arkadaşlar resimdeki kumandayı güçlendirmek istiyorum. Anten takayım dedim ama devrede anten çıkışını göremedim. Aslında bir kaç fikrim var ama sizdende öneri ve fikirlerinizi bekliyorum.
Anteni nereye lehimleyim.?

Eklentiler
DSCN2217.JPG
DSCN2214.JPG
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti DEDİM » 02 May 2014, 20:27

neden anten takmak istiyorsun.diyelimki anten takılabiliniyor.ben kumandaya baktıgımda göremedim anten için bir yer ama en azından sen belirlemıssen vardır.sinyal cokmu zayıf verici kısmın araca cokmu yaklastıgında alıyor.uzaktan mesafesi ne kadar bunlarıda bilmek gerekir.
DEDİM
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: HASAN KIRAÇ
Arabanız: favorit 135 L

İleti ercanduzce » 02 May 2014, 20:37

merhaba kardeş, tam olarak neden anten takmadığını yazmamışsın. mantıken kumanda çekmediği içindir. benim skodam da ve bir arkadaşın ladasında aynı sorun vardı. problem kumandadan değil de kumanda beyninden kaynaklanıyor. kumanda da sadece pilinde bitme olabilir. merkezi beyinden çıkan (muhtemelen direksiyonun alt tarafında konsolun içinde) bir tane kabloya benzer bir alıcı göz var. ucu boncuk gibi, onun ucundaki topa benzer alıcı parçayı aracın şasesine değecek şekilde ayarladım. çekmeyen kumanda samimiyetle söylüyorum evimin salonundan otoparktaki kapıları açıyor. (bu arada evim 4. kattadır.) düz alanda 100metreye kadar aldığı zamanlar oldu.
ercanduzce
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ercan düzce
Nereden: Erzincan
Arabanız: forman 135L

İleti SKDFORMAN » 02 May 2014, 20:58

DEDİM yazdı:neden anten takmak istiyorsun.diyelimki anten takılabiliniyor.ben kumandaya baktıgımda göremedim anten için bir yer ama en azından sen belirlemıssen vardır.sinyal cokmu zayıf verici kısmın araca cokmu yaklastıgında alıyor.uzaktan mesafesi ne kadar bunlarıda bilmek gerekir.

Bu kumanda bizim sitenin kapısının kumandası. Pili yeni. Pille alakası yok. Araçtan inip kapının yanına kadar gidip basınca açıyor ancak. O nedenden anten bağlamak istiyorum.
Evet sinyal yetersiz.
Bende göremedim Hasan abi anten çıkışı koymuyorlar bu kumandalara. (-) çıkışa başlasam diyorum bi işe yararmı. Sorada diyorumki ne alaka. Bi karar veremedim.
Ayrıca kapak açık şekilde de denedim kumandayı sonuç aynı. Araçtan inip kapının yanına kadar gitmeden açmıyo asla.
Önerilerinizi bekliyorum Sizce ne yapayım.
Aslında sitede herkes aynı dertten muzdalip ama ben bir çözüm bulmak istiyorum artık beni deli etmeye başladı.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Safariali » 02 May 2014, 23:37

öncelikle karttaki elemanların lehimlerini iyice sağlamlaştır; gerekiyorsa yeniden lehimle
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

İleti Safariali » 02 May 2014, 23:39

pilin artı eksi ve led diyotun bacaklarını
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 02 May 2014, 23:50

kızılcali hoca kardeşim Çok tşk ederim.
Öncelikle bu kumanda sıfır sayılır. Çok az süre oldu alalı. Aldım alalı böyle. Diğer site sakinlerininde kumandaları zayıf kalıyor. Yani kumanda çalışıyor aslında. Ben sinyali daha güçlü vermek istiyorum. Bi anten vs. bağlayabilirsem sorunu çözeceğim aslında. Site kapısına müdahale şansım yok.
Yani kumanda çalışmıyor veya bozuk felan diil. Ayrıca led diyotun bacakları ve pil bacaklarının lehimi gayet düzgün. Led de güçlü yanıyor.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Safariali » 03 May 2014, 00:07

FNCXD57HI3TYO4L.MEDIUM.jpg
FNCXD57HI3TYO4L.MEDIUM.jpg (15.89 KiB) 1117 defa görüntülendi
car key.jpg
car key.jpg (17.35 KiB) 1117 defa görüntülendi
belki işe yarar
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 04 May 2014, 16:02

Konu güncel fakat foruma katılım çok çok az. 3-5 arkadaş girip yazıyoruz ancak.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti JAGUARR55 » 04 May 2014, 21:19

İyi günler belki sorun sizin kumandanın vericisinde değilde alıcı kartında bi sorun olabilir veya alıcının anteni sinyali zayıf alacak şekilde monte edilmiş olabilir.bir çok kişi aynı problemi yaşadığına göre bence kapının kartı kontrol edilmeli diye düşünüyorum.
JAGUARR55
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Samsun
Arabanız: fabia praktik 1.4 tdi

İleti SKDFORMAN » 04 May 2014, 22:31

JAGUARR55 yazdı:İyi günler belki sorun sizin kumandanın vericisinde değilde alıcı kartında bi sorun olabilir veya alıcının anteni sinyali zayıf alacak şekilde monte edilmiş olabilir.bir çok kişi aynı problemi yaşadığına göre bence kapının kartı kontrol edilmeli diye düşünüyorum.

Alıcının anteni ve alıcının kendisi sinyali zayıf alıyor evet. Bu net. Ama ne yazıkki alıcıya müdahale şansım yok. O nedenden kumandayı güçlendirme yollarını arıyorum.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ekrem bey » 04 May 2014, 23:08

Aynı sorunu bende yaşamıştım.Otomatik kapıyı yapan firmanın verdiği orjinal kumandalar uzak mesafede olsa çok iyi.Dışardan yaptırdığım kumanda ise alıcının önüne gidince çalıştırıyodu.Uyum sağlamıyor.Sizin kumanda orjinali mi? :)
Kullanıcı avatarı
ekrem bey
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ekrem(Tekniker)
Arabanız: 93 favorit 135 lx

İleti SKDFORMAN » 04 May 2014, 23:28

ekrem bey yazdı:Aynı sorunu bende yaşamıştım.Otomatik kapıyı yapan firmanın verdiği orjinal kumandalar uzak mesafede olsa çok iyi.Dışardan yaptırdığım kumanda ise alıcının önüne gidince çalıştırıyodu.Uyum sağlamıyor.Sizin kumanda orjinali mi? :)

Evet orjinali biraz daha iyi çekiyor ama benimki orjinal değil. Anahtarcıya yaptırdım. Frekansı orada yüklediler. Eski aracımda da bu kumandanın aynısı oto alarm kumandasıydı gayet iyi çekiyordu. Ama kapıda başarısız. Sinyali güçlü göndermiyor. Orjinalide biraz daha iyi diyebilirim ama oda cok cok iyi değil.
Antek takabilirsem sorunu çözeceğim. halen arayış içindeyim.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 05 May 2014, 07:31

Kumanda kartının arka yüzünü de görelim bir, ön yüzünde RF ile ilgili bir eleman görünmüyor, arka yüzünde olabilir...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti SKDFORMAN » 05 May 2014, 12:01

hetepe yazdı:Kumanda kartının arka yüzünü de görelim bir, ön yüzünde RF ile ilgili bir eleman görünmüyor, arka yüzünde olabilir...

Kartın arka yüzünde hiçbir eleman bulunmuyor.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir