Niçin Sigorta Yaptırmalıyız?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Niçin Sigorta Yaptırmalıyız?

İleti skodacı » 30 Eyl 2007, 19:06

ÇÜNKÜ MUTLULUĞUN BEDELİ YOKTUR....

Hayat risklerle dolu...Huzurlu bir yaşam istiyoruz....

Ne sevdiklerimize ne de değer verdiğimiz sahip olunan varlıklara zarar gelsin istemeyiz. Yıllardır özlemini çektiğiniz güzel bir ev, araba ya da işyeri için para biriktirdiniz. En sonunda güzel bir eviniz, arabanız veya işyeriniz oldu.
Birikimlerinizi değerlendirdiğiniz en güzel şeyin bu ev, araba ve işyeri olduğunu düşünüyorsunuz. Beklenmedik zamanlarda başımıza gelen ve genellikle de önceden tedbir almadığımız için yıllardır çalışıp, uğraşıp sahip olduklarımıza zarar veren veya yok olmasına neden olan riskler için aldığınız tedbirler yeterli mi?....


Yangın, hırsızlık, deprem, sel ve su baskını, dahili su, gibi kötü olaylarla her gün o kadar çok karşılaşıyoruz ki... Ne yazık ki ülkemizde doğal afetler ve etkileri konusunda çok şanssızız. Her an yüz yüze olduğumuz ve aslında hiç bizim başımıza gelmeyecek sandığımız risklerin vereceği zararlar bir anda tüm birikimlerimizi götürebilir.

Hayatınızda sizin için değerli ne varsa Biz GÜVEN’ cemiz altına alıyoruz. Gelecekte karşılaşabileceğiniz büyük maddi kayıplarınızı belirli bir sigorta primine dönüştürerek huzurunuzun devamı için, GÜVENCELİ günleriniz için hep yanınızdayız.

 
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye
 
İleti: 0
Kayıt: 25 Eyl 2006, 21:59

İleti mygokhan » 30 Eyl 2007, 19:52

teşekkürler sayın skodacı 
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE
 
İleti: 450
Kayıt: 02 Ağu 2006, 15:05
Konum: bursa
Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti gbasara » 01 Ekm 2007, 21:52

kasko olayı çok normal olması gereken bir sigorta türü
 

ama bu zorunlu trafik sigortasının zorunlu olmasını anlamıyorum. aslında anlıyorum tamamen para kaynağı başka hiçbir şey değil. sigortacıların bilmem kaç araçta olabilecek kaza sayısını öngörmeye dayalı kar/risk yönetiminde elde edilecek kar'a odaklı bir uygulama devletinki.

 

sıkıyorsa sadece kaza yapan ödesin desin bakiim yer mi.. yemez. hem devlete noluyor, kazasını yapan ceremesini çeker, bir-iki örnek teşkilinden sonra kişi gidip paşa paşa isteyerek kendi iradesi ile yapar sigortasını. hem madem kasko firmaları var, onlar ekler böyle bir klozu, iş biter.  devletin düzenleyici olması gerektiği halde bizzat esnaflık yapıyor. ha bir de zorunlu, yapmazsan cezalı yani.. ilkel bir dayatma, demokratik hiç değil.
gbasara
CLASSIC
CLASSIC
 
İleti: 71
Kayıt: 19 Haz 2006, 17:00


Genel Sohbet ve PaylaşımKimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir