Yağ lambası yanıp sönüyor.Ve parça fiyatı.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yağ lambası yanıp sönüyor.Ve parça fiyatı.

İleti aslan_1960 » 19 May 2014, 20:57

Selamınaleyküm arkadaşlar,benim favoritin yağ lambası arada bir yanıp sönüyordu,yağı kontrol ettiğimde her hangi bir eksiltme yoktu.Bugün ustaya göstermeye gittim,direk yağ pompasının değişeceğini söyledi.Tanıdığım başka bir ustaya gittim oda önce yağ filitresinin olmazsa yağ müşürünü oda olmazsa yağ pompasını değişeceğini söyledi.Ve benim kafa karıştı tabiki .Bu arada takım contası,yağ pompası,water,yağ filitresi,yağ müşürü ve İSTANBUL,dayken şıkır şıkır ses geliyordu,üç dört ustaya gösterdim hepsi motor açılmadan bir şey söyleyemeyiz dedi.AYDIN/ Didime yerleştikten sonra bakımını yaptırdığım ustada kaval (sipop ayarı yapılan uzun demir)değişecek demişti.Didimdede triger zincirinden yapar dedi usta.Birde triger setinin fiyatı ne kadardır?Bu parçaları taksitle alabilirmiyiz?Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım ekliyorum.ALLAH a emanet olun.

aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sarper Yalçınkaya
Nereden: Aydın
Arabanız: Skoda forman glx

İleti hakan1284 » 19 May 2014, 22:07

Benim de rolantideyken yağ lambası yakıyordu ara sıra. pek takmıyordum. trigeri değiştirken usta karterin orda bir kaç parçayı( yağ süzgeçi sanırım) temizledi sonra bir daha rolantideyken yağ lambası yakmadı araç.
hakan1284
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan AKIN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Glxi '99 Favo 93

İleti blauzahn » 19 May 2014, 22:20

Kardeşim normalde yazmıyorum ama belli ki yardıma ihtiyacın var. Bu yağ lambasının göz kırpması rolantiden de yapabiliyor. Yalnız siz ne zaman göz kırptığını yazmamışsınız. Genelde boşa aldığınız durumlardaysa dediğim gibi rolantidendir. Gaz ayarınıza hava ayarınıza (bant vs. varsa) bir baktırın. Eğer sıkıntı bunlardan değilse ustaların dediği gibi yağ tertibatında değişmesi gereken parça(lar) olacaktır.

Zincir için sanalpazarda otoyedekparcacim var. Onlardan orijinal zincir setini 47 liraya taksitli olarak alabilirsiniz. Diğer parçalara da oradan bakabilirsiniz. İşçiliği sanırım 75-100 arası tutacaktır. Gidebiliyorsanız yerleri marmariste olması lazım onlara da gidebilirsiniz. Kolay gelsin...
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir