120L Termostat

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

120L Termostat

İleti mcaylak » 08 Haz 2014, 23:34

İzmir'de her trafiğe girdiğim ve uzun zamandır hararet sorunu olmayan arabam dün Termostat açmaması sonucu hararet yaptı. 100 dereceyi gördü farkedince durdum tabi. Hemen öne radyatöre baktım fan açmış mı diye malesef açmamıştı Termostat suyu öne göndermediği için. Bugün de Termostat ı tamamen çıkarttım. Yaz mevsimi zaten Termostatsız olması bir sorun yaratır mı acaba?

Bir de conta yakıp yakmadığını anlamam mümkün mü?

mcaylak
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: 120L

İleti İstop » 08 Haz 2014, 23:42

gecmıs olsun zannımca conta yakmadın ha ılla emın olacam dıyosan suan yapacagın en guzel sey suyu eksıltıp eksıltmedıgıne bak mesela aracını kullandıktan sonra bır gece bırak calıstırma ve sabah erken serın saatlerde bujını sok bak ucunda nemlenme varsa yanmıs olabılır contan ama bence yanmadı degısık yollarıda var tabı bakmanın ılk calıstırmanda cok zorlanıyorsan yıne bujılerın nemlenmesınden kaynaklı yanmıs olsa zaten yakıtın cekısın gozle gorulur sekılde farklılasır bırde su deposunda suyun yaglandıgını aynı sekılde yagında sulandıgını gorursun tekrar edıyım bence hıc bısey olmamıstır saglıcakla kal
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti mcaylak » 09 Haz 2014, 19:39

bilgi için çok teşekkürler. şuan termostatsız kullanıyorum bir zararı olur mu acaba?
mcaylak
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: 120L

İleti ahmetim85 » 09 Haz 2014, 20:07

merhaba büyük ihtimalle yanmamıştır contanız şayet şüphedeyseniz radyatöre su koydugun kapağı aç aracı ilk çalıştırdığında conta kaçırıyorsa küçük küçük baloncuk şeklinde kabarmalar olur

termostatsız kullanımda ise sıkıntı olmaz fakat yakıt sarfiyatı birazcık artar saygılar...
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Arabanız: doğan sl

İleti sainz » 10 Haz 2014, 07:30

Termostatsız kullanımda, motorun sıcaklığı hızlı artar ve hızlı düşer. Bu da yakın zamanda silindirlerin ağızlarında çatlamalara neden olur en basitinden.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir