HAK BÖYLE KORUNUR :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

HAK BÖYLE KORUNUR :)

İleti OPTIMUS_PRIME » 01 Ağu 2014, 16:49

Arkadaşlar size yol göstermek amacıyla paylaşıyorum bi şekilde bir ürün alırken aldatılırsanız aynen böyle bir mail yazmalısınız ki akılları başlarına gelsin

YAZDIĞIM MAİL

Sayın Yetkili,

Bu resmi bir uyarıdır.Bir radyo programındaki ilanınıza istinaden şirketinizi arayıp iki adet haşere kovucu cihaz siparişi verdim ve 31 Temmuz 2014 tarihinde 4058248339324 takip numaralı kargoyu aras kargo dan teslim aldım ancak kargoyu açtığımda ürünün riddex denen ve piyasada maksimum 10 liraya satılan ve ayrıca en ufak işe yaramadığına dair sayısız şikayetler olan bir ürün olduğunu gördüm.Aldatıcı reklam ve bilgilendirmenizden dolayı sizi kınıyorum.

Tüketici hakları kanununa istinaden, şahsıma tanesini 30 lira gibi fahiş bir fiyattan sattığınız yetmezmiş gibi üstünede 9 lira kargo parası tahsil ettiğiniz iki adet riddex haşere kovucu cihazını iade kargo masraflarıda dahil olmak üzere iade etmek istiyorum.Gerekli iade işlemleri hakkında lütfen kargonuzu bilgilendiriniz ve ürünlerin adresimden iade alınmasını temin ediniz.

Aksi takdirde Kayseri Tüketici Sorunları İl Hakem Heyetine başvuracak artı bununlada yetinmeyecek %200 gibi fahiş bir karla sattığınız üstelikte paket içinden faturası bile çıkmayan bu ürünlerin mali incelemeye tabi tutulması içinde maliyeye dilekçe ile başvuracağım.Ayrıca gümrük müdürlüğü nede başvurarak ithal işlemlerinizin incelenmesini temin edeceğim.

İade bedeli 69 TL dir.

Gereğinin yapılmasını talep ederim.

Saygılarımla,

Alper Azakoğlu

KARŞIDAN GELEN CEVAP :)

Alper Bey Merhaba ;

Konu ile ilgili mailiniz tarafımıza ulaşmıştır. Konu ile ilgili arkadaşlarımız size en kısa zamanda dönüş sağlayacaklar . Gerekli iade işlemleri ve fatura bilgisi tarafınıza sağlanmış olacak . Yayında belirttiğimiz gibi ürünün arkasındayız sizi bu konuda mağdur etmeyeceğiz. İnternette Samsung S5 denilen 150 liraya satılıyor . İçinden ne çıktığını basından takip ediyorsunuz . ürünü dilediğiniz yerden ve istediğiniz yerden almaya özgürsünüz. Şirketimiz kurumsal bir şirket olup yapılan her reklamda tanıtılan ürün arkasında durmuştur. Bizim dinleyicilerimizi aldatmak ve yanıltmak gibi bir niyetimiz asla bulunmamaktadır. Bu yüzden fahiş dediğiniz fiyat neye göre ve kime göre biz bu ürünün Pazar analizini yaparak piyasada rekabetçi rakamlar sunmaya çalışıyoruz. Bu yüzden her harcama kalemimiz resmi olup gerekli vergi departmanlarına ödemeleri tarafımızca yapılmaktadır. Şirketimiz reklam hizmetleri veren tanıtım yapan bir şirket . Ürünün ithalatcısı veya üreticisi değiliz. Bize bu hizmeti sunan tedarik görevini yapan birimlere bu şikayetinizi aktarıyor olacağız. Buna inanmayacağınızı biliyorum ama deneyen ve teşekkür eden bir çok dinleyicimiz bulunmakta. İlla ki herkesi memnun edecek durumumuz yok . İlla ki ürünü beğenmeyen veya internetteki yorumlara bakıp ürüne karşı ön yargı olacaktır. Hiç sorun değil .

Ürünün iadesi için karşılıklı anlayış rica ediyoruz sizlerden paranız bugün içinde bize vereceğiniz hesap bilgileri doğrultusunda hesabınıza yansıtılacaktır. 69 lira doğrultusunda sizden ricamız ürünleri tarafımıza kargolamanız .

Anlayışınız için teşekkür ederiz. Sizi mağdur durumda bıraktığımız için sizlerden özür dileriz. Gerekli işlemler en kısa zamanda yapılıyor olacak .

Kolaylıklar;

Hakan Yılmaz

OPTIMUS_PRIME
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Alper Azakoğlu
Nereden: Kayseri
Arabanız: 2012 Fabia 1.2 Optimal

İleti kispest » 01 Ağu 2014, 18:58

Radyodaki reklamı da bir dinlemek lazım aslında. Şu haliyle ben ortada bir hakkını koruma falan göremiyorum.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti Emretto » 01 Ağu 2014, 23:58

Ben çok beğendim, ama daha kısa bir biçimde sadece "iade etmek istiyorum" deseniz acaba ne cevap gelirdi merak da etmedim değil.
Emretto
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şimşek
Nereden: Muğla
Arabanız: Pejo206

İleti SKDFORMAN » 02 Ağu 2014, 17:51

kispest yazdı:Radyodaki reklamı da bir dinlemek lazım aslında. Şu haliyle ben ortada bir hakkını koruma falan göremiyorum.

+1

objektif olmak gerekirse yazışmalardan hakkını koruma felan denemez.
Bence aksine satıcının iyi niyeti ve iyi bir satıcı olduğu söylenebilir.
ticaretten anlamayanların esnafı ve satıcıyı düşünmeyenlerin empati kuramayanların sığındığı bi yol var.
Bu ülkede ticarette serbest piyasa diye bir kural yokmu. Sinin 10 tl fiyat biçtiğiniz bir ürüne satıcı 50 tl isteyebilir. İşinize gelirse alırsınız. gelmesse almassınız. Ama aldıktan sora satıcıyı suçlamak çok yanlış. Evine ekmek götürmeye çalışan biri var düşünün. Ne yapsın kapayıp gitsin. Uğraşmaktan vazmı geçsin. AVM lere gitmiyormusunuz. orada maliyesi en fazla 3-5 tl olan ürünlere 100-150 tl bayılmıyormuyuz.
Üstüne üstlük satıcı iadenizide kabul etmiş. Başka biri olsa etmeyedebilirdi.
Doğruya doğru konuşmak lazım. Ben çoğu zaman alıcı ve müşteriden yanayım. Ama bu yazışmada bunu göremedim.
Benim görüşümdür syglar...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir