Ön Cam Buğulanması.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ön Cam Buğulanması.

İleti KorsanKedi » 19 Ağu 2014, 21:35

Merhaba arkadaşlar. Bir ay kadar önce ön camı değiştirmek zorunda kaldım. Normal hava da skıntı yoktu, 2 gün yağmur yağdı, bu süre zarfında ön cam farklı bir şekilde, silsem dahi geçmeyen bir buğulanma mevcut. Bu buğulanmayı kalörifer bile zor geçiriyor. Sildiğim zaman öncesinden kalan bir leke varmış gibi duruyor. Yağlı olsa siince geçer. Camsil kullandım, hala o tabaka duruyor. Gece çok kötü oluyor. Önceki cam böyle yapmazdı. Elimle bile geçsem buğu giderdi.
Bir kere yıkamaya vermiştim. Acaba farklı bir şey kullandılarda mı böyle iz bıraktı bilemiyorum. Hiç bunun gibi geçmeyen bir buğu olayı yaşayan oldumu?

Cam dandik olabilir mi? 170 TL vermiştim.

KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti kiktu » 19 Ağu 2014, 21:41

cam orjinal değil herhalde cünkü bn kaskodan değiştirttim ön camı fiyatı 500 tl civarındaydı orjinal olmayan cam öyle sıkıntılar cıkarabiliyor
kiktu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kadir iktu
Nereden: Mersin
Arabanız: 2005 fabia 1,2 classic

İleti sainz » 20 Ağu 2014, 10:48

Camı güzelce izopropil alkol ile temizlemeyi de deneyebilirsiniz. Hatırladığım kadarıyla eczanelerden bulabilirsiniz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti mustklc » 20 Ağu 2014, 11:39

kiktu yazdı:cam orjinal değil herhalde cünkü bn kaskodan değiştirttim ön camı fiyatı 500 tl civarındaydı orjinal olmayan cam öyle sıkıntılar cıkarabiliyor

Aynen.

Orjinal camımda nokta kadar bir çizik vardı, duramadım kaskodan değiştirdim.
Şimdi azıcık yağmurda cam iptal. Havayı ön cama verince de kurtarmıyor.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti KorsanKedi » 20 Ağu 2014, 23:46

Daha önce Lada için değiştirmiştim, belki 2 sene oldu, 80 TL vermiştim ve canavar gibiydi.

cam orjinal değil herhalde cünkü bn kaskodan değiştirttim ön camı fiyatı 500 tl civarındaydı orjinal olmayan cam öyle sıkıntılar cıkarabiliyor

Kadir bey, sözde orijinal diye taktırdık, ama kandırıldık sanırım.

Camı güzelce izopropil alkol ile temizlemeyi de deneyebilirsiniz. Hatırladığım kadarıyla eczanelerden bulabilirsiniz.

Uğur bey, izopropil alkol baktım bir eczaneye, yoktu, sanırım ne olduğunu da anlamadı bayan. Yarın başka bir eczaneye de bakacağım.

Orjinal camımda nokta kadar bir çizik vardı, duramadım kaskodan değiştirdim.
Şimdi azıcık yağmurda cam iptal. Havayı ön cama verince de kurtarmıyor.

Mustafa bey, siz bir çözüm aradınız mı?
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti KorsanKedi » 09 Eyl 2014, 01:11

İşte yağmur yağdığında ön cam'ın içeriden görünen durumu. Silinmiyor, kalorifer o bölümü çok zor kurutuyor. Bugün camcı ya uğradım, yarın için değişim sözü verdi.

KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 10 Eyl 2014, 00:55

İlhan bey, uzun sener araç kullanan biri olarak resimde paylaştığınız problemi havalandırma-kalorifer problemi olarak yorumluyorum. Orj veya yan sanayi camda olsa resimde görünen bence havalandırmadan kaynaklanıyor. ayrıca bazı yan sanayi camlar varki gerçekten orj. aratmazlar. Şuanki camın markasını int. bi araştırmanızı öneririm.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti AhmetH » 10 Eyl 2014, 01:12

muhtemelen ön cam orijinalinden ince olabilir.

ön camı dikey olarak silerseniz havalandırmadan havanın üfürdüğü yön gibi daha verimli olur aklınızda olsun. sağlı sollu yada oval biçimde silmeyin hep yukarıdan aşşağıya dikey silin.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti murat öner » 12 Eyl 2014, 11:03

asetonla sılmeyı deneyın bırde...
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti KorsanKedi » 13 Eyl 2014, 19:16

KorsanKedi yazdı:İşte yağmur yağdığında ön cam'ın içeriden görünen durumu. Silinmiyor, kalorifer o bölümü çok zor kurutuyor. Bugün camcı ya uğradım, yarın için değişim sözü verdi.

Verilen söz tutulmadı ne yazıkki. Yeğenleri tarafından camı aldıkları yere götürüldüm, orda bir sürü sebep bahane, usatanın biri kalktı "elma sirkesi ile sil" dedi. Evet yaptım, oldumu peki, elbette hayır.

Servisten orijinal cam ile değiştireceğim, o camı da gidip dükkanına bırakacağım. 2 Gündür servisten fiyat almaya çalıştım, ulaşamadım.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti KorsanKedi » 13 Eyl 2014, 19:19

kkkk945 yazdı:İlhan bey, uzun sener araç kullanan biri olarak resimde paylaştığınız problemi havalandırma-kalorifer problemi olarak yorumluyorum. Orj veya yan sanayi camda olsa resimde görünen bence havalandırmadan kaynaklanıyor. ayrıca bazı yan sanayi camlar varki gerçekten orj. aratmazlar. Şuanki camın markasını int. bi araştırmanızı öneririm.

Mustafa bey, yorum için sağolun. Bir de şöyle izah edeyim, kuru havada camsil ile silmeye kalkıyorsunuz, o ıslaklık geçene kadar bu lekeleri görüyorsunuz. Bunu görünce de cam da bir sorun olduğunu anlıyorsunuz, ama anlatamıyorsunuz takan kişiye. Bunu görüyor ama "görememe" gibi bir hakkı da olduğu için ben hatalı oluyorum.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti KorsanKedi » 13 Eyl 2014, 19:21

murat öner yazdı:asetonla sılmeyı deneyın bırde...

Deneyeceğim Murat bey, cama zarar vermez değil mi, leke falan bırakmaz umarım. Tinerle bile sil diyen var.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakangemini » 14 Eyl 2014, 10:02

Buğu önleyici spreyler var Carrefour mağazalarında satılmakta aynı zamanda. Bir de yağmur damlasının cama tutnmasını önleyen spreylerde var. Ben eski aracımda kullandım. Yararlı oluyordu. Bugu önleyici sprey uygulamasını 3-4 günde bir yenilemek gerekiyordu.

Elma sirkesi genelde parlaklık verir, aseton camdaki çözülebilir kimyasalları çözer, fitillere değdirmeyin. İzopropil alkolu her eczanede bulmak kolay değil. Ama bazı yerlerde bulunabiliyor. Camın yüzeyi yakından bakınca dalgalı bir yapıda mı?
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti blauzahn » 14 Eyl 2014, 11:21

Alkol konusunda sizi bilgilendireyim istedim. Eczanelerde alkol satılması için alkol satma lisansı almaları mecbur kılınmıştı bir dönem, sanırım hala devam ediyor ve bu nedenle çoğu eczane alkol satamıyor. Bulunduğunuz yerin merkezi bölgelerinde medikalciler, toptancılar vb. yerlerde bulmak daha olası bir durum. İnternet üzerinden de bulabilirsiniz aynı zamanda...
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti KorsanKedi » 16 Eyl 2014, 20:44

KorsanKedi yazdı:
murat öner yazdı:asetonla sılmeyı deneyın bırde...

Deneyeceğim Murat bey, cama zarar vermez değil mi, leke falan bırakmaz umarım. Tinerle bile sil diyen var.

Bir faydası olmadı maalesef.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti KorsanKedi » 16 Eyl 2014, 20:49

hakangemini yazdı:Buğu önleyici spreyler var Carrefour mağazalarında satılmakta aynı zamanda. Bir de yağmur damlasının cama tutnmasını önleyen spreylerde var. Ben eski aracımda kullandım. Yararlı oluyordu. Bugu önleyici sprey uygulamasını 3-4 günde bir yenilemek gerekiyordu.

Elma sirkesi genelde parlaklık verir, aseton camdaki çözülebilir kimyasalları çözer, fitillere değdirmeyin. İzopropil alkolu her eczanede bulmak kolay değil. Ama bazı yerlerde bulunabiliyor. Camın yüzeyi yakından bakınca dalgalı bir yapıda mı?

Buğu önleyi bu işi çözmez. Sirke çare olmadı. Alkolden de şüpheliyim artık. Cam da herhangi bir dalgalanma yok. Yalnız sorunlu bölümün üzerinden geçerken sürtünme hissini alıyorsunuz.

Servisden fiyat aldım, 3 model varmış ve bunu benim seçmem gerekiyormuş ve ayrıca stokta yokmuş. Dışarıdan getirtecekler. Benim "dikiz ayna tutucu noktalı" ve çevresi siyah bant çerçeveli. 470 TL fiyat verdiler. Takma işini herhangi bir camcı da yaptırmam gerekliymiş. Kendileri takmıyorlarmış. Bu da ayrı bir muamma.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cemkeskin » 18 Eyl 2014, 19:25

Korsankedi merhaba,

Aklıma takılan bir şey var. Buğulanma sadece ön camda mı var? Diğer camlarda buğu oluşmuyor mu?

Benim araçta da buğulanma var ama tüm camlarda birden. Sizin bu konuyu o yüzden bilhassa takip ediyorum. Denenebilecek her şeyi denediniz sanırım.

Ya ön camı değiştirince şikayetin devam ederse ne yspacaksın?
UNUTMAYIN!!
FARLARINIZ YOLUNUZU AYDINLATMAK İÇİN. KARŞIDAKİ SÜRÜCÜNÜN GÖZBEBEĞİNİ AYDINLATMAK İÇİN DEĞİL.

07 JE 650
cemkeskin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cem KESKİN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FABIA 1.4 16V Sedan OV

İleti blauzahn » 19 Eyl 2014, 07:40

Benimde buğulanma oluyor tüm camlarda. Özellikle yağmurlu havalarda. Hadi ön camı hallediyoruz, hadi yan camları da siliyoruz ama arka cam kalıyor. Rezistansı açsak bu sefer rezistansın geçtiği yerler geçiyor diğer yerler aynı devam :)
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir